Jaustis laimingu – misija įmanoma. 10 nesudėtingų, bet reikšmingų būdų kasdienei laimei ugdyti

Jaustis laimingu – misija įmanoma Jaustis laimingu – misija įmanoma

Laimės paieškos – tai nebūtinai ilga ir sunki kelionė vienintelio tikslo link. Psichologai kaip susitarę kartoja, jog laimė prasideda įpročių formavimu, kai į savo aplinką ir įvykius išmokstame reaguoti tinkamai (daugiau apie tinkamą reagavimą skaitykite ČIA). Todėl ir mes pateikiame 10 nesudėtingų, bet veiksmingų praktikų, kurias verta įsisąmoninti. 

  1. Puoselėkite socialinius ryšius

Jūsų socialiniame rate greičiausiai yra ne vienas puikus žmogus. Tačiau kaip seniai su juo bendravote? Neieškokite tam specialios progos – tiesiog paimkite telefoną ir parašykite arba paskambinkite. Labai tikėtina, kad toks siurprizas praskaidrins jūsų abiejų dieną.

  1. Kurkite laimę viduje ir aplinkui

Labai didele dalimi už savo laimę esame atsakingi mes patys – kaip reaguojame į aplinką ir kaip jaučiamės viduje. Mokykitės atkreipti dėmesį į dalykus, kurie jus džiugina, o taip pat prisidėkite ir prie jų sukūrimo. Pavyzdžiui, suteikite progą mylimam žmogui nusišypsoti.

  1. Nestatykite savo laimės ant vienos kortos

Jeigu jus laimingu padaro tik vienui vienas žmogus ir/ar veikla – tokia laimė labai trapi. Kuo kliausitės pasikeitus aplinkybėms? Pasistenkite praplėsti savo draugų ir užsiėmimų ratą. Nepamirškite, kad naujos patirtys skatina mūsų smegenis gaminti hormonus, ženkliai prisidedančius prie laimės jausmo.

  1. Pasitikėkite savo nuojauta

Kai pradedame eiti prieš savo instinktus, jie smogia mums atgal – mus užplūsta liūdesys. Pasikliaukite savo nuojauta ir leiskite jai vesti jus link dalykų ir žmonių, kurie, tikėtina, padarys jūsų gyvenimą geresnį. Diena po dienos, laimingų potyrių vis daugės.

  1. Mąstykite ir medituokite

Daugelis knygų apie laimę teigia, jog meditacija – tai raktas į ją. Deja, dauguma žmonių netgi nežino nuo ko pradėti. O pradėti galima nuo bendrų užsiėmimų, meditaciją aprašančių knygų, video ar tinklalapių. Galų gale, tiesiog išeikite gamtą. Visų šių praktikų esmė ta pati – suteikti sau progą nuraminti mintis ir leisti sau suvokti, kas jus galėtų padaryti laimingą, tačiau baimė ar liūdesys trukdo to siekti.

  1. Nebijokite prašyti pagalbos

Nemažai žmonių apskritai pamiršta galvoti apie laimę, kai jų galvos prikimštos rūpesčių ir pareigų. Vis dėlto neturite būti vienas, net jeigu ir manote, jog galite – ar privalote – su viskuo susidoroti pats. Pasidarykite sąrašą dalykų, dėl kurių pagalbos galėtumėte paprašyti kitų – savo kolegų, artimųjų ar draugų. Net jeigu sąrašas ir gaunasi trumpas, atlaisvintą vietą mintyse skirkite tam, kas jus džiugina.

  1. Laikykitės atokiau nuo žmonių, kurie jus „tempia“ žemyn

Skamba kaip visai suprantamas dalykas, ar ne? Tačiau kartais su tokiais žmonėmis esame priversti gyventi po vienu stogu. Galbūt tokiais atvejais vertėtų pasvarstyti apie šeimos terapijos konsultaciją? Vertėtų žinoti, jog negatyviai aplinkinius veikiantys asmenys net nebūtinai apie tai nutuokia. Šeimos terapija tam ir skirta – atpažinti neigiamą vieni kitų elgesį ir jį pakeisti teigiamu.

  1. Žiūrėkite į visumą, o ne į neigiamas smulkmenas

Nemažai dalykų, kurie trukdo mums jaustis laimingais, yra mažos kasdienės smulkmenos. Tuo tarpu kokio nors didelio įvykio akivaizdoje pradedam galvoti, jog tos detalės nėra tokios jau svarbios – kol vėl grįžtame į rutiną. O šio požiūrio reikėtų laikytis kasdien – stengtis žvelgti į gyvenimo visumą, o ne sukoncentruoti žvilgsnį ties erzinančiomis detalėmis.

  1. Branginkite savo vertybes

Mes visi turime savo vertybių sistemą, pagal kurią sprendžiame, kas gyvenime yra teisinga, o kas ne. Šių vertybių dėka galime leisti sau tapti gerais žmonėmis. Neišduokite savo įsitikinimų sunkiais gyvenimo momentais. Tai jums suteiks pasitikėjimo savimi ir leisis jaustis laimingesniu.

  1. Daugiau žaiskite

Labai dažnai mes įsijaučiame į savo gyvenimo architektų vaidmenį ir pamirštame, jog svarbu ne tik darbas. Tačiau suaugusiems žmonėms žaisti reikia lygiai taip pat kaip ir vaikams. Galbūt jums reikėtų pasižymėti atskirą „linksmybių“ dieną kalendoriuje? Padės ir maži džiaugsmeliai kiekvieną dieną.

***

Pabaigai: nelyginkite savęs su kitais. Kiekvienas žmogus yra individualus ir turi savo laimės „kreivę“. Tad nemanykite, jog kažkas su jumis blogai, jeigu nesijaučiate toks pats laimingas kaip kažkas kitas. Laimei pasiekti taip pat reikia pastangų, o pradėti galite nuo šių paprastų technikų aprašytų viršuje.

Gražių šv. Velykų ir tegu ši šventė būna kupina laimės!