"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Darosi sunku būti su savimi, nes negali pakęsti to ką matai veidrodyje, taip pat kaltini savę dėl visų smulkmenų, kekviena diena kaip kančia, nes šios mintys tavęs nepalieka ramybėje.
paklausė 2020 Bir 23 Depresija Kotryna

1 Atsakymas

Labas Kotryna. Ačiū, kad pasitikėjai mumis ir pasidalinai savo sunkumais. Prieš atsakant į Tavo sklausimą norėčiau atsiprašyti, kad taip ilgai reikėjo laukti atsakymo į jį. Be to labai norėčiau tikėti, kad situacija šiuo metu yra geresnė, nei tuomet kai parašei.
Jei vis dėlto, kaip teigi savo laiške, negali pakęsti to ką matai veidrodyje, jei nervuojiesi dėl visų smulkmenų siūlau visų pirma pabandyti pasikalbėti su žmogumi, kuriuo pasitiki (pvz. Mama, sese,teta, drauge ar pan.) ir papasakoti kaip jautiesi. Gal bekalbant kils minčių kaip pagerinti tavo savijautą.
Jei pasikalbėti neturi su kuo visada gali pasinaudoti jaunimo linijos paslaugomis (tel. 8800 28888).
Pokalbiui labai tiktų ir psichologas. Jei turi galimybių pas jį apsilankyti.
Jei pokalbių metu nepavyktų rasti būdo kaip pakeisti tau nepatinkančią situaciją, kuris  atrodytų tinkamas siūlau pamėginti tokį dalyką. Viena ramiai apmąstyk ko konkrečiai tu sieki ir nori. Pvz. nori skaistėsnės veido odos, nori kitokios šukuosenos ar pan. Bet pasakyti noriu patikti sau veidrodyje neužtenka. Turi konkrečiai apsispręsti ką nori pakeisti, kad tau patiktų save matyti veidrodyje. Kai konkrečiai sau įsivardinsi ką nori pakeisti (siūlyčiau tai užsirašyti, kad lengviau prisiminti) tuomet pagalvok kokį mažą žingsnelį gali žengti, kad priartėtum prie savo noro. Pvz. gersiu daugiau vandens, kasdien nueisiu po 10 tūkst. žingsnių ar pan. Svarbiausia tas žingsnis būtų įgyvendinamas. Nereikia tikėtis, kad pokyčiai vyks labai greitai. Kai pavyks kelias savaites laikytis numatyto pokyčio ir tai jau taip savaime suprantamu dalyku Tau. Dar kart pažvelk į savo galutinį tikslą ir pagalvok kokį dar vieną mažą žingsnelį gali žengti, kad priartėtum prie jo. Ir taip bandyk įgyvendinti tai ką nori. Kai pavyks dar kart galvok dar vieną, paskui kitą ir taip tol kol pavyks pasiekti galutinį tikslą.
Svarbiausia yra noras keisti tai kas nepatinka!

Sėkmės ir stiprybės siekiant tikslų.
Rasa
atsakytas 2020 Rgp 14 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų