"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Daugiau kaip prieš metus paliko draugė, bandė žudytis, nuo tada, kai nepasisekė įgyvendinti savižudybės, kaltina visus aplink dėl visko, negali susirasti darbo, jei suranda padirba ilgiausiai mėnesį ir meta, nes jo nesupranta, kabinėjasi. Pyksta ant tėvų, ant sesės, ant visų giminių, ir draugų, nes visi nuo jo nusigręžė, jis niekam nereikalingas.

paklausė 2020 Spl 19 Depresija Inga

1 Atsakymas

Sveiki Inga,
tai, kad rašote mums parodo koks svarbus Jums yra Jūsų sūnus ir kad nuo jo nenusisukate. Tačiau jei teisingai suprantu Jūsų sūnui atrodo kitaip. Klausiate kaip tokiu atveju bendrauti su sūnumi.
Siūlyčiau pagalvoti apie pasikalbėjimą su sūnumi.  Svarbiausia pokalbį pradėti tuo metu kai tiek Jūs, tiek Jūsų sūnus esate ramūs. Pokalbio metu papasakokite kaip jaučiatės kai sūnus Jus kaltina. Pasakykite, kad suprantate, jog šiuo metu jam yra sunku ir paklauskite kaip galėtumėte jam padėti. Tik jokiu būdu nenurodinėkite ką jis ir kaip turi daryti. Tiesiog kalbėkite apie tai kaip norite, kad jis su Jumis bendrautų. Galite pasiūlyti apsilankyti pas psichologą, galite pasiūlyti jį palydėti ir pan.
Jeigu sūnus pagalbos nenorės ir tvirtins, kad jam viskas gerai. Tuomet dėja, bet padėti jam negalėsite. Nes žmogui padėti galima tik tuomet kai jis pats tos pagalbos nori.
Tokiu atveju patarčiau pagalvoti apie nereagavimą į sūnaus kaltinimus. Pabandyti ignoruoti jo žodžius. Yra galimybė, kad nesulaukus Jūsų reakcijos jis nustos naudoti visų kaltinimą.

Stiprybės Jums
Rasa
atsakytas 2020 Spl 23 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų