"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Tėtis mirė prieš beveik pusantrų metų. Mamai liko gan didelis ūkis, kuriame daug darbo. Mano vyras dirba pas mano mamą ūkio darbininku. Gyvename pas mamą namie, bet nuolatinė trintis jau pabodo. Turime du mažamečius vaikus. Nusprendėme ir nusipirkome butą tame pačiame miestelyje. Kaip ramiau pranešti mamai ir išsikraustyti į savo namus?

paklausė 2021 Bal 16 Tėvai ir vaikai Žemė

1 Atsakymas

Sveiki,

Iš Jūsų laiško suprantu, jog Jūsų laukia galimai nelengvas, svarbus ir neišvengiamas pokalbis. Laiške nurodote, jog gyvenate su savo šeima pas mamą, tačiau jaučiate trintį, kuri ilgainiui Jus ėmė varginti. Dėl šios priežasties priėmėte sprendimą išsikelti gyventi į savo nuosavus namus. Vis dėl to dvejojate, kaip apie tai pranešti savo mamai, kad ji suprastų Jus tinkamai ir neliktų įskaudinta.

Visų pirma, labai noriu pasidžiaugti už Jus, jog ieškote būdų, kaip apie savo sprendimą pranešti mamai kuo tinkamiau jos neįžeidžiant. Tai rodo, jog Jums išties rūpi mamos jausmai, todėl norite, kad Jūsų sprendimas ir žinios pateikimas apie išsikraustymą jai sukeltų kuo mažesnį diskomfortą. Suprantu, jog šis sprendimas Jums taip pat nėra lengvas. Laiške minėjote, jog po Jūsų tėčio mirties praėjo pusantrų metų, o mamai liko didelis ūkis, kuriame reikia pagalbos. Todėl labai normalu, jog tokioje situacijoje galite jausti savotišką kaltę ar net atsakomybę prieš mamą, todėl baisu ir kartu nedrąsu jai pranešti žinią apie išsikraustymą.

Noriu Jus padrąsinti, kad nėra nieko blogo, jog norite gyventi su savo šeima, atskirai nuo mamos. Tai visiškai suprantamas Jūsų noras, nes sukūrus savo šeimą, natūralu, jog norisi privatumo ir savo asmeninės erdvės, todėl nuolatinis gyvenimas su mama tos erdvės nesuteikia, ko pasekoje ir atsiranda trintis, kuri išties gali sekinti ar netgi pakenkti tarpusavio santykiams.

Visgi, iš laiško suprantu, jog sprendimą išsikelti į kitus namus jau esate tvirtai priėmusi, nes įsigijote nuosavą būstą. Liko tik vienintelis žingsnis: kaip apie tai pasakyti mamai, jos neįskaudinant? Jūsų atveju, ruošiantis pokalbiui su mama rekomenduočiau apmąstyti visus teigiamus ir neigiamus aspektus, kurie gali kilti Jums išsikrausčius gyventi į savo namus. Apmąsčius neigiamas situacijos puses, siūlyčiau pagalvoti, kaip tuos negatyvius aspektus būtų galima pakeisti į teigiamus. Pavyzdžiui, iš Jūsų laiško jaučiu, jog nuogąstaujate, kad Jums išsikrausčius, mama liks viena su gan dideliu ūkiu, kuris pareikalauja daug darbo. Tačiau kaip nurodote yra ir geroji šios situacijos pusė, t.y. Jūsų vyras dirba pas Jūsų mamą ir jai padeda tvarkytis ūkyje, taip pat nors išsikeliate gyventi į kitus namus, tačiau tame pačiame mieste, todėl būsite arti savo mamos ir galėsite toliau jai padėti. Taigi, pokalbio su mama metu, siūlyčiau akcentuoti labiau teigiamas Jūsų išsikėlimo į kitus namus puses, nuraminti savo mamą ir pabrėžti, jog ji neliks viena, kad išsikeliate visai netoliese, todėl būsite visada šalia jos ir jei tik reikės pagalbos jai padėsite. Galite kalbėti apie tai, kad išsikėlimas į kitus namus nėra susijęs su ja ar jos asmenybe, o būtent su Jūsų šeimos norais bei poreikiais (pvz. poreikiu turėti asmeninės erdvės). Pasiruošiant pokalbiui taip pat galite sukurti tam jaukią ir ramią aplinką. Galbūt Jūs su mama turite kokią nors abiems mėgstamą vietą, kurioje abi jaustumėtės saugiai ir patogiai? Rami aplinka taip pat padėtų sukurti tinkamą atmosferą pokalbiui bei galėtų prisidėti prie Jūsų pokalbio sėkmės. Gal į šį pokalbį gali įsitraukti visi šeimos nariai ir patikinti mamą, jog sprendimas palikti jos namus jūsų šeima yra reikalingas.

Vis dėl to, nepriklausomai nuo Jūsų įdėtų pastangų kuo ramiau pranešti mamai apie išsikraustymą, gali atsitikti ir taip, jog mama vistiek į Jūsų pranešamą žinią sureaguos skausmingai. Ir tai yra visiškai normalu, nes ši žinia yra susijusi su pokyčiais ne tik Jūsų, bet ir mamos gyvenime, todėl natūralu, jog Jūsų sprendimas išsikraustyti į kitus namus gali sukelti Jūsų mamai stresą, taip pat nepasitenkinimo, pykčio ir vienišumo jausmus. Mama gali jaustis apgauta, jog kurį laiką planavote išsikraustymą, nusipirkote butą ir apie tai su ja nesikalbėjote. Jei pokalbis pakryptų šia tema, būkite pasiruošusi atsakymą. Taip pat gali būti ir taip, jog mama gali bandyti manipuliuoti savo padėtimi dėl patirtos netekties. Norėčiau pabrėžti, jog dėl bet kokios  mamos reakcijos nesijaustumėte dėl to kalta ar atsakinga. Tokia mamos reakcija būtų visiškai natūrali ir reikės laiko, kol mama apsipras prie vykstančių pokyčių jos ir Jūsų gyvenime. Jei taip ir įvyktų, būkite kantri savo mamai, duokite jai laiko priimti žinią ir susitaikyti. Taip pat visuomet išlieka variantas, jog ji naujieną priims ramiai, kaip normalų ir kada nors turėjusį įvykti įvykį.

Labai Jus palaikau ir linkiu stiprybės bei drąsos,

Rūta.
atsakytas 2021 Bal 19 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,352 vartotojų