"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

turiu sugyventini,turim sunu 1,7 metu.bet neturiu su kuo pakalbet, issiverkt.norisi rekti klykti. sugyventiniam atrodo viskas pas mus gerai,o man nors ant sienu lipk.. neturiu su kuo pabendraut .dar artymuosius uzpuole covidas.. net susitikt negalim.

paklausė 2021 Geg 16 Stresas JULIJA

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū už laišką.


Laiške rašote, kad jaučiatės vieniša, neturite su kuo pakalbėti, pabendrauti,  išsiverkti, dėl pandeminės situacijos ir  Jūsų gimines ištikusios ligos, negalite net susitikti. Savo jausmus įvardinate, kad norisi rėkti, klykti. Rašote, kad auginate sūnų, Jūsų sugyventiniui atrodo, kad pas Jus viskas gerai, tačiau, kaip suprantu, pati taip negalvojate. Panašu, kad Jūsų gyvenime daug įvykių, kurie nesiklosto kaip norėtųsi ir dėl to jaučiate  ir išgyvenate daug neigiamų jausmų. 
Vienišumas, tai atsiribojimas nuo kitų žmonių, kuris išties gali kelti skausmą, tačiau kartais vieniši galim jaustis ir su kitais žmonėmis, tai, kad patiriate tokius jausmus rodo, kad Jūsų artumo poreikis nėra patenkintas. Mums visiems labai svarbu turėti žmonių, su kuriais galime kalbėti, bendrauti, išsiverkti, dalintis mintimis ir jausmais, artumas mums labai reikalingas, tačiau, joks kitas žmogus niekada negalės pilnai ir iki galo užpildyti vienišumo jausmo, nes mes patys esame atsakingi už tai, kad pajustume pilnatvę. Suprantu, kad auginant mažą vaiką, kuriam nuolat reikia Jūsų dėmesio ir globos sunkiau rasti laiko įvairioms papildomoms veikloms, tačiau, galbūt kažkiek laiko galite skirti savo pomėgiams, atrasti naujų, (pvz.: rankdarbiai, piešimas, tapimas, nėrimas, mezgimas, sodinimas, valgio gaminimas, ar pan...) kad jaustumėtės kitaip, reikia ir daryti kažką kitaip, gali prireikti keisti požiūrį, elgesį, įpročius. Pagalvokite apie tai, ką galite padaryti, kad pakeistumėte savo savijautą, gyvenimą,  su tokiomis gyvenimo sąlygomis kokios yra šiuo metu. Galite bandyti atrasti naujų bendraminčių, darugų,  jei atrasite sau širdžiai mielas veiklas, hobius, atrasite ir panašiai mąstančius, kuriančius,-  o karantinas tikrai praeis, -  kai galėsite laisviau bendrauti su aplinkiniais, gal bus kiek lengviau ir įvairiau nei šiuo metu, tačiau, galbūt galite šį laiką išnaudoti savęs paieškoms, savo talentams, pomėgiams? Yra nemažai žmonių, kurie šį laikotarpį puikiai išnaudoja  mini verslo idėjoms, paieškokite bendraminčių internete, galbūt galite tapti viena iš jų? pvz.: gal Jūs gebate iškepti skaniausius keksiukus pasaulyje ir juos parduoti?
Laiške rašote, kad neturite su kuo pabendrauti, tomis akimirkomis, kai jaučiatės vieniša, pati būkite sau geriausia drauge,  skirkite laiką tik sau, šiek tiek labiau pamilkite save,  skaitykite knygas, mėgaukitės skaniu pyragaičiu, gerkite skanią šiltą arbatą, klausykitės muzikos, dažniau šypsokitės, kad ir be priežasties, pasidažykite, pasipuoškite (kartais išorė šiek tiek nulemia vidinę savijautą) valgykite iš mėgstamiausių indų, susipykite su savimi, tada vėl susitaikykite,-   nes tada, kai bus gera su savimi, kai su savimi jausitės pakankama- pritrauksite  ir aplinkinius šalia savęs.
Gyvenime labai svarbu tikslai, kad ir maži, nedideli, taip galėsite judėti į priekį, tobulėti, išsikelkite sau tikslus, taip pat, labai svarbu, kai darote kažką, kai širdis dainuoja, kai užmirštate laiko tėkmę,  kai būnate tik čia ir dabar, tai padeda nukreipti niūrias mintis į šoną,  gali nepavykti iš pirmo karto, bet bandykite, ieškokite, galbūt tai leis pasijusti šiek tiek labiau tvirtai, ir šiek tiek mažiau vienišai.
Tai, kad Jūsų antrai pusei atrodo, kad pas Jus viskas gerai, o Jūs taip nemanote, rodo, kad galbūt nesate apie tai atvirai pasikalbėję? Labai svarbu nuoširdžiai ir atvirai dalintis apie savo mintis, jausmus, lūkesčius, apie tai ko trūksta santykyje. Jei mes norime kažkam nuoširdžiai rūpėti, patikti, kad su mumis nuoširdžiai bendrautų, išklausytų - tai turime ir patys tuo dalintis, turime išklausyti kitus, parodyti, kaip jie mums rūpi, kitaip sakant - tai, ko norite gauti iš kito - pasistenkite visų pirma ir duoti tai kitam. Paradoksalu, tačiau, kuo daugiau mes duodame kitam - tuo daugiau gauname pilnatvės patys.
Jeigu jausite, kad kažkur stringate, ar kad Jūsų įdėtos pastangos neduoda norimų rezultatų, visuomet galite ieškoti psichologo pagalbos, nebijokite kreiptis, tikrai nesate viena:
https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (čia rasite nemokamos psichologinės pagalbos kontaktus Lietuvoje)


Ir atsiminkite, jog pilnatvės ir laimės kiti mums nesukurs, nes jų niekur nėra išorėje - jos visada yra mumyse pačiuose,  mūsų viduje.


Linkinti drąsos, pasitikėjimo savimi, meilės sau ir atradimo džiaugsmų, Ingrida 

atsakytas 2021 Geg 16 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų