"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kiekvieną kartą jaučiu kaip bijau ten eiti , jaudinuosi, kad suklysiu ir padarysiu kažką blogai... O apie darbą prie kasos išvis patyliu...per "piką" galvojau mesiu viską į šalį ir pabėgsiu, nes pradėjau panikuoti, atrodė, kad čia ir dabar apsiverksiu... Net atėjo mintis mesti darbą dėl tokių savo minčių... Kaip nusiraminti tokiu atveju?

Visada buvau labai pasitikinti savimi ir drąsi, bet po karantino ir nuolatinio sėdėjimo namie pasikeičiau...
paklausė 2021 Geg 29 Stresas Viktorija

1 Atsakymas

Laba diena,

malonu, kad rašote ir ieškote pagalbos. Iš Jūsų klausimo, sunku suprasti, ar Jums visada būdavo taip, kad bijodavote užduočių, bijodavote suklysti, bijodavote nesėkmių. Ar tai labiau išryškėjo po karantino?

Norėti užduotis atlikti gerai yra geras bruožas, ir sveikintinas atsakomybės jausmas. Tačiau, kai tai pradeda trukdyti gyvenime, kad net norisi viską mesti, bėgti, palikti, tikrai nelabai smagu. Tikriausiai svarbu  savęs paklausti, o ko Jūs iš tikro taip bijote? Kas nutiks, jei Jūs suklysite? Kas blogiausiai gali nutikti už Jūsų klaidas? Tikriausiai žinote, kad klaidos mums padeda mokytis ir tobulėti. Nei vienas negimstame viską mokėdami. O baimė ir stresas tikrai nepadeda išvengti klaidų, dažniau tik padidina jų tikimybę. Kai sukyla nerimas, labai svarbu sustoti, pakvėpuoti ir save nuraminti. Tada paklausti, kas su manim vyksta, ir nebijoti, kad eilėje laukia žmonės. Yra patarlė: ,,Greičiau yra lėčiau". Nieko tokio, kad pikas. Jūs turite atlikti savo darbą. Ir galvoti apie darbą, o ne apie galimas klaidas, apie tai, ką GALBŪT galvoja klientas, o apie savo darbą, kurį darote. Susikon centruoti mintis į užduotį, į tai ką turite atlikti, o ne į aplinką. Po  kiekvienos dienos, prisiminti, kas Jums pasisekė darbe, kad sustiprintumėte pasitikėjimą savimi, o ne užsifiksuoti, į tai, kas buvo sunku arba nepasisekė. Nes tikiu, kad tikrai mokate savo darbą. Ir kitč kartą kai bus panaši situacija, pagalvoti: ,,Aną kartą susitvarkiau, viskas buvo gerai, pavyko, pavyks ir šį kartą". Taip pat tikriausiai reikia ieškoti atsakymų, ir analizuoti save toliau, galbūt padedant savitarpio pagalbos grupei, galbūt galite pasikalbėti su psichologu, ir išsiaiškinti, iš kur kyla toks nepasitikėjimas savimi, ir tokia stipri baimė suklysti, kad tas jausmas nustotų lydėjęs jus kitose situacijose.

Sėkmės Jums,

Sigita
atsakytas 2021 Bir 3 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų