"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Auginu vaiką ir laukiuosi kito. Niekur nedirbu. Buvome susitarę, kad auginsiu vaikus, o vyras uždirbs. Tačiau vyro pajamos labai žemos. Visiškai nestabilios. Pavyzdžiui per mėnesį tik 200eurų, ar daugiau. Sunkiai išgyvename. Tačiau vyras kategoriškai nenori samdomo darbo. Vietoje to renkasi darbus kuriuose nėra atlyginimo ribų. Vildamasis uždirbti daugiau. Kaip elgtis? Aš dirbti negaliu, o vyras dirba tačiau dirba už mažą atlyginimą. Namuose dažnai kyla įtampa ir stresas dėl pinigų stygiaus. Eiti į samdoma darbą nenori. Kaip elgtis? Neretai esu apkaltina a, kad esu kalta nes per mažai ji palaikau, todėl jam nesiseka darbuose.

paklausė 2021 Lie 1 Santykiai poroje Aukštyn

1 Atsakymas

Sveiki,

Džiaugiuosi, jog kreipėtės pagalbos. Iš Jūsų laiško suprantu, jog šiuo metu Jums išties emociškai sudėtingas laikotarpis. Susiduriate su finansiniais sunkumais, kurie slegia Jūsų šeimą. Nurodote, jog nors sunkiai pragyvenate, vyras nenori ieškotis geriau apmokamo darbo, todėl tarp jūsų kyla nesutarimai.

Jaučiu, jog nerimaujate ir esate pasimetusi dėl susidariusiusios situacijos. Ir Jūsų savijauta yra visiškai natūrali ir suprantama. Natūralu, jog finansinis nestabilumas bei materialinis stygius sukelia nesaugumo jausmą, baimę ir neužtikrintumą dėl ateities, nes visgi jaučiatės atsakinga ne tik už save, bet ir už savo vaikus.  Normalu, jog to paties tikitės ir iš savo partnerio.

Iš tiesų Jūsų situacija gana dažna šeimose ir gali pakirsti net pačius tvirčiausius santykius. Sprendžiant finansines bėdas, reikia abiejų sutuoktinių didelės kantrybės, pastangų bei noro rasti kompromisą, kuris tenkintų tiek kiekvieno sutuoktinio, tiek ir visos šeimos poreikius.

Spėju, jog ne kartą bandėte kalbėtis su savo vyru dėl finansinės situacijos pagerinimo, tačiau kaip laiške minite, vyras kategoriškas ir nesutinka ieškotis samdomo darbo. Šiuo atveju, svarbu tai, kas iš tikrųjų slypi už vyro „nenoro“ ieškoti geresnio darbo (pvz. Kodėl jam taip svarbu dirbti dabartinius darbus už mažą atlygį? Galbūt jam patinka dabartinės jo veiklos ir jis nenori keisti darbo krypties? O gal jam patinka savarankiškai dirbti, todėl vien mintis apie samdomą darbą yra jam nepriimtina? ir pan.). Priežasčių gali būti daug, tačiau tik išsiaiškinus tikrąją esamą situaciją, būtų kur kas lengviau rasti ir situacijos sprendimo būdus.Todėl visgi siūlyčiau dar kartą pamėginti ramiai, nekaltinant ir nesmerkiant vienas kito pasikalbėti apie tai, kas būtent lemia vyro nenorą ieškotis geriau apmokamo darbo bei kaip vyras galėtų pagerinti savo pajamas, jei visgi dirbtų tą patį darbą ir ką būtų galima padaryti kitaip, kad pajamos būtų didesnės ir stabilesnės. Toks pokalbis, kartu ieškant problemos sprendimo variantų, galėtų padėti abiems įsitraukti į šeimos finansinių sunkumų įveikimą bei padėtų pasijausti lygiaverčiai atsakingais už dabartinę šeimos finansinę padėtį, pasiskirstyti ir bendrai dalintis pareigomis šeimoje. Kalbantis su vyru, pasakykite ir aiškiai įvardinkite, kaip Jūs pati jaučiatės dėl susidariusios situacijos, kokie rūpesčiai, susiję su pinigų stygiumi, Jus kamuoja ir kad norėtumėte, jog šią problemą spręstumėte drauge, racionaliai aptariant galimas išeitis. Tai padidins Jūsų pačios sėkmę būti išgirstai ir suprastai vyro.

Jei visgi vyras nesileistų į pokalbį, galbūt Jūs turite kokį artimą asmenį (tėvą, mamą, seserį, brolį ar gerą draugą ir pan.), kuriuo pasitikite ir kuris galėtų pakalbėti su Jūsų vyru šia tema ar galėtų padėti jums pasikalbėti? Kitų artimų žmonių, šeimos narių įtraukimas į susidariusią situaciją, galėtų paskatinti Jūsų vyrą prisiimti atsakomybę už savo veiksmus bei imtis iniciatyvos spręndžiant finansinius sunkumus šeimoje.

Jei ir kitų artimų žmonių įtraukimas į problemos sprendimą nepadėtų, noriu Jus labai paskatinti nelikti vienai su šia problema ir ieškoti pagalbos, kaip tai darote ir dabar. Labai skatinčiau Jus pasikonsultuoti su vietos psichologu, kuris galėtų padėti Jums ir Jūsų vyrui išspręsti iškilusius šeimos sunkumus, ieškant problemos sprendimo būdų.

Taip pat noriu paminėti, jog dėl finansinių sunkumų, galite kreiptis į vietos savivaldybės socialinės paramos skyrių dėl socialinės pašalpos gavimo, kuri bent jau laikinai tol, kol rasite išeitį, šiek tiek pagerintų Jūsų finansinę padėtį.

Jūs ne viena, labai Jus palaikau irlinkiu stiprybės įveikiant sunkumus,

Rūta.
atsakytas 2021 Lie 15 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų