"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Labai sunku. Verkiu kiekviena vakara. Esu vienisa, atsisakiau kai kuriu draugu ir dabar beliko tik viena artima drauge. Praradau mylimiausia teti pries nepilnus 3 menesius, tuo pat metu praradau ir apetita. Isidedu tik viena kasni i burna per visa diena. Darbo siuo metu taip pat neturiu. Ir tik dar labiau pastumia i nusivylima, kai issiuntus cv, gaunu neigiama atsakyma. Skolos taip pat pradeda spausti. Seimos salia neturiu nes gyvenu uzsienyje. Nebezinau ko griebtis. Niekam is artimuju nenoriu sakyti, nes jie visi mane pazysta kaip labai stipria asmenybe. Bet viskas, paluzau
paklausė 2021 Bir 22 Depresija Nesvarbu

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką.
Savo laiške rašote, jog  kiekvieną vakarą verkiate, jaučiatės vieniša, nutraukėte santykius su draugais, praradote tėtį, netekote apetito. Rašote, jog šiuo metu neturite darbo, kad   verčia jausti dar didesnį nusivylimą, kai gaunate neigiamą atsakymą dėl darbo, taip pat,  rašote apie skolas, ir kad  dėl gyvenimo užsienyje neturite šalia šeimos.  Šiuo metu esate sudėtingame laikotarpyje, kaip suprantu, daug įvykių susidėjo vienas po kito, tad natūralu, kad šiuo metu Jums itin sunku ir kad išgyvenate sudėtingus jausmus. 
Savo laiške minite, jog atsisakėte draugystės  su draugais,  tačiau, nepaisant to, santykis liko su artima drauge,  norėčiau dėl to pasidžiaugti, tai labai svarbu, jei draugystė artima, galite sulaukti bendrystės ir palaikymo. 
Užjaučiu dėl tėčio netekties, praėjo dar labai nedaug laiko, suteikite sau laiko ir erdvės sielvartui, normalu, kad sutriko apetitas, sielvarto ir gedėjimo metu dažnai taip nutinka, kad pasikeičia valgymo, miego, bendravimo įpročiai.  Labai svarbu, kad turėtumėte galimybių su kuo kalbėti apie savo netektį, artimi žmonės, kad ir telefonu, taip pat geras būdas.  Tikiu, jog praėjus kiek daugiau laiko, ši skaudi patirtis atneš ir daugiau  brandinančios ir auginančios patirties, suvokimą, jog galite įveikti ir pačius skaudžiausius išgyvenimus. Tačiau, labai svarbu pasirūpinti ir fiziniais poreikiais, bandykite į savo dieną įtraukti režimą, valgykite reguliariai, kad ir nedidelėmis porcijomis, tiek, kiek norisi, jei turite galimybę - sportuokite, mankštinkitės, išeikite pasivaikščioti,  tai šiek tiek mažina įtampą kūne,  galbūt, kai neteksite kalorijų sporto metu,  gausite daugiau gryno oro, atsiras didesnis apetitas, svarbu ir poilsis, bei miegas. Raskite veiklų, kurios teikia malonumą, kurios atitraukia mintis, galbūt tai  mėgstamas filmas, ar knyga. Bendraujat su artimais žmonėmis, gali kilti jausmas, jog Jūsų nesupranta, kadangi kiekvienas žmogus gedi savaip ir skirtingai, kartais naudinga labai konkrečiai ir aiškiai pasakyti ko Jums šiuo metu labiausiai norisi ir ko reikia.  Yra knygų apie gedėjimą, kurios šiek tiek palengvina vidinę būseną ir padeda su tuo susitaikyti, viena iš jų : Elisabeth Kubler Ross; David Kessler ``Apie netekties skausmą ir gedėjimą`` . Jei šiuo laikotarpiu nerasite  su kuo pasikalbėti, gali padėti dienoraščio rašymas, tai vienas iš būdų, kai galima saugiai atsiverti, išrašyti sunkumus, slegiančias mintis. Taip pat, laiško forma galima atsisveikinti su mirusiu asmeniu.
Dėl darbo paieškų, suprantu, kad jei ilgą laiką pastangos bevaisės, tai gali didinti nusivylimo jausmą.  Man rūpi žinoti, ar Jūs pati  tiksliai žinote ką norite veikti,  kokį darbą norite dirbti? Kartais, tai ko labai norime ir tai, kur labai traukia - ne visuomet  sutampa  su tuo, kokius įgūdžius ir patirtį tame turime.  Nežinau kaip yra Jūsų atveju. Galbūt turite galimybę užsirašyti į kažkokius kursus ir pradėti kažką naujo, ko visada norėjote, kas Jus traukia? Arba tobulinti įgūdžius, kvalifikaciją toje srityje, kurioje ieškote darbo.
Rašote, kad gaunate neigiamus atsakymus išsiuntus gyvenimo aprašymą, tad norėčiau pasiteirauti, ar Jūsų gyvenimo aprašymas atrodo patrauklus, ar jame paminėtos Jūsų teigiamos savybės, privalumai, sugebėjimai, ar jame yra pakankamai informacijos apie tai, ką galite duoti būsimai darbovietei, o taip pat - ar Jūsų gyvenimo aprašymą turi galimybę pamatyti ne tik tie, kam jį  siunčiate, bet ir tie, kas galėtų susidomėti patys ir susisiektų su Jumis?
Rašote, kad šalia neturite šeimos, nes gyvenate užsienyje, galbūt šiuo atveju galėtų pagelbėti dažnesni vaizdo skambučiai, laiškai? Minite, kad niekam iš artimųjų nenorite sakyti apie savo savijautą ir problemas,  nes jie Jus pažįsta kaip labai stiprią asmenybę, manau, stiprybė šiuo atveju ir būtų išsakymas kaip jaučiatės, pasidalinimas mintimis, atsiskleidimas. Kiekvienas, net stipriausias žmogus kažkokiame gyvenimo laikotarpyje suklumpa, jam būna labai skaudu, jis jaučiasi nusivylęs, palūžęs, jo gyvenime atsiranda tamsių duobių, klaidų, klystkelių, ašarų, praradimų ir t.t., ir tai nereiškia, kad dėl to jis yra silpnas, tai reiškia, kad jis  - gyvas žmogus.  Galbūt šiandien yra ta diena, kai nuspręsite kiek pakeisti savo požiūrį ir pasidalinti savo jausmais su kitais žmonėmis? Kol to nepadarysite, bus sunku ne tik Jums pačiai, bet ir tiems, kurie tikrai nori Jums padėti, išklausyti ir palaikyti. Neatsisakykite bendrystės su kitais  pastačius labai tvirtą mūro sieną įsivaizdavimui, kokia yra stipri asmenybė. Mūsų vidiniai nelankstūs įsitikinimai apie tam tikrus dalykus, kartais uždaro kelius į pilnatvę ir naujus atradimus.
Kadangi gyvenate užsienyje, gali būti šiek tiek sunkiau rasti naujų draugų, bendraminčių,  kiek žinau, internete būna grupių, kur naujai atvykę žmonės ieško pažįstamų laisvalaikio praleidimui, arbatos puodelio išgėrimui ir pan.,  jei ir neužsimegs naujų, tvirtų draugysčių, galbūt, tai vienas iš būdų paįvairinti savo laisvalaikį, pabendrauti su naujais žmonėmis?
Vis dėl to, papildomai norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kas nežinant daugiau detalių, mane neramina, rašote, kad kiekvieną vakarą verkiate, iš vienos pusės - verkimas leidžia sumažinti sielos kančią, padeda susitaikyti su netektimi, parodo kad esate jautri, kad gebat priimti ir išreikšti savo jausmus, iš kitos pusės, jei tai trunka ilgą laiką, jaučiate, kad tai  Jus sekina, prie viso to,  jei ilgą laiką negrįžta apetitas, jaučiate, jog netekote daug svorio - būtų tikslinga kreiptis į specialistus ir pasirūpinti savo sveikata.


Labai Jumis tikiu, ir linkiu įveikti visus sunkumus, ir pakilti su dar didesne vidine  jėga ir tikėjimu savimi.

Jei jausite norą išsikalbėti, nelikite viena, ieškote pagalbos:
Nuotolinė psichologinė pagalba lietuviams visame pasaulyje (daugiau informacijos šiuo adresu):
https://www.isvykusiems.lt
Pagalba el. laiškais ar pokalbiais internetu:
https://pagalbosmoterimslinija.lt

Nuoširdžiai, Ingrida

atsakytas 2021 Bir 25 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų