"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Noriu pabėgti iš savo santuokos.Jaučiu,kad nebegaliu būti su šiuo žmogumi.Jau puse metų mes gyvename,tai kartu,tai atskirai.Jis nori gryžti,aš noriu pabėgti.Leidžiuosi įkalbama,kad viskas bus gerai,viskas susitvarkys.Bet tik jis įžengia į namus,noriu kad išeitu.Jaučiu,kad nebepakeliu buvimo kartu,nebepakeliu šių santykių.Kas tai?Tai santykių krizė?

paklausė 2021 Lie 19 Santykiai poroje Odeta

1 Atsakymas

Laba diena,
Ačiū, kad rašote. 
Krizės - yra normalus kiekvienos  poros santykių etapas, nes du skirtingi žmonės užaugę skirtingoje aplinkoje, turėdami skirtingus lūkesčius, skirtingus įpročius - nusprendžia būti kartu, tad svarbiausia visuomet - bendrauti ir kalbėtis apie tai, kas skaudina, ko trūksta ir kai tai vyksta su pagarba,  be priekaištų ir kaltinimų, ieškant bendrų sprendimų.  Santykių krizė pasireiškia tada, kai du žmonės nebenori būti kartu, tačiau negali ir išsiskirti, kai nebenorima stengtis vienam dėl kito. Dažniausiai, ar pora lieka kartu ar išsiskiria priklauso nuo to, ar yra daugiau priežasčių likti drauge, ar išsiskirti.  Santykyje  viena iš svarbiausių sudedamųjų  dalių - emocinis ryšys, jei jaučiate, kad norite pabėgti, santykiai nebepakeliami ir nebegalite būti kartu, vadinasi šis žmogus bendraudamas Jus atstumia, skaudina. Lygiavertis santykis visuomet paremtas abipusiu savanorišku apsisprendimu  būti kartu, kurti ir puoselėti saugius, pagarbius santykius. Skirtingais gyvenime etapais mes keičiamės, augame, atsiranda nauji poreikiai, tad natūralu, kad antra pusė gali nežinot apie mūsų jausmus, poreikius, norus, jeigu to neįvardijame garsiai ir jeigu apie tai nesikalbame. Krizės būtinos mūsų augimui, nes tai lyg ženklas, kad kažkas santykyje yra negerai, kad nebetinka tie elgesio modeliai, kurie tiko anksčiau, tačiau jei abi pusės pasirengusios į santykius investuoti laiko, kantrybės, pastangų, pora po krizės gali dar labiau suartėti ir tapti brandesne ir stipresne.  Savo laiške neįvardinate priežasčių, kokios būtent priežastys lemia norą pabėgti, nebūti su tuo žmogumi, -  galima mėginti kreiptis į porų terapeutą ir mokytis kitokio elgesio, bendravimo, tobulinti savęs ir kito pažinimą, išmokti santykių vystymosi dėsningumo,-   jei antra pusė nesutinka, galima kreiptis ir vienai. Taip pat, iš laiško jaučiasi, kad žinote kokių santykių nenorite, todėl svarbu sau atsakyti ar žinote kokių santykių norėtumėt ir ko trūksta šiame santykyje?


 Vis tik, jeigu jaučiate, kad buvimo kartu nebepakeliate, nebegalite tęsti  šių santykių, nei Jūs, nei Jūsų vyras nesiruošia investuoti į santykius,  nesiruošiate  nieko keisti (arba nesiruošia vienas iš Jūsų) o Jūs ir toliau jaučiatės skaudinama, tada reiktų apsvarstyti ir  skyrybų klausimą,  bet galutinį sprendimą teks priimti Jums pačiai.

Linkiu Jums stiprybės,
Ingrida


 

https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (nemokama psichologinė pagalba Lietuvoje) 

⦁ Pagalbos moterims linija: 8800 66366 (visą parą)

atsakytas 2021 Lie 27 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų