"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

 Esu issituokusi jau daug metu, visi mano bandymai baigesi nesekmemis, kiek kartu bandau, vis baigiasi nesekme, kaip ir norisi sukurti grazius santykius, atsiranda zmogus koks salia lyg ir vystosi bendravimas, ir staiga dingsta. Arba dazniausiai manyje mato objekta, o ne subjekta. Nezinau, kur ieskoti problemos ar savyje, ar aplinkoje, bijau santykiu,kad eilini karta nebuciau iskaudinta, o norisi tos pilnatves. Siuo metu jauciu tustuma, susierzinima, savivertes trukuma.

paklausė 2021 Rgs 25 Santykiai poroje IngridaB

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad rašote.
Panašu, kad šiuo metu išgyvenate emociškai sunkų etapą, jaučiate tuštumą, susierzinimą, savivertės trūkumą.  Rašote, kad norisi gražių santykių, tačiau  visi Jūsų bandymai baigiasi nesėkme.  Manau, kad visų pirma, reikėtų pradėti nuo pastangų kurti gražius santykius su savimi. Tai, kaip mes žiūrime į save ir ką apie save galvojame -  labai susiję ir su tuo, kaip bendraujame su aplinkiniais. Siūlau mėginti pradėti nuo laiško ar dienoraščio sau rašymo, kuriame įrašykite kasdien  bent po 5  gražius ir teigiamus dalykus apie save, galite rašyti ir tai, kokią save norite matyti po kelerių metų, ir kokius konkrečius žingsnius dėl to padarysite. Svarbu gyvenime siekti to  kas Jums patinka, džiugina, suteikia prasmės (tai ir profesinė veikla, ir laisvalaikis, pomėgiai) nes kai save realizuojame - didėja savivertė. 
   Ar šiuo metu savo gyvenime esate ten kur turite būti ir veikiate tai, kas Jums pačiai teikia prasmę? Jei ne, būtų tikslinga pradėti nuo to, nes tada, kai jausite daugiau pasitenkinimo iš savo veiklų, po truputį mažės tuštumos jausmas.  
Kartais pilnatvės jausmo suteikia savanorystė, mėgiama veikla, sporto treniruotės, naujos veiklos, tai padeda geriau save pažinti, sustiprėti fiziškai ir emociškai. Labai svarbu savimi pasirūpinti, tinkamai ilsėtis, skirti sau laiko, pakankamai maitintis. 
Rašote, kad bijote santykių, jog nebūtumėt įskaudinta, taip jau nutinka, kad kartais žmonės į mūsų gyvenimą ateina ir išeina, tačiau nerizikuojant  - pasmerkiame save vienatvei, neaugame kaip asmenybės.  Taip pat  labai svarbu, kad nutrūkus santykiui su žmogumi,  liktų tvirtas tikėjimas savimi pačiu, žinojimas, kad esam stiprūs su tuo išbūti, mokėjimas priimti tai kaip pamokas ir patirtį  ir tvirtas  žinojimas kas mes  esame. Jeigu Jums kažkas nepavyksta, reikia mėginti išeiti iš tos situacijos ir išmėginti naujus būdus, naujas strategijas, naujas vietas. Kitaip sakant, kad kažkas keistųsi, reikia eiti ten, kur dar nebuvom, mėginti tai, ko dar nemėginom ir daryti ko dar nedarėme.    Mėginkite paanalizuoti kokie žmonės buvo Jūsų gyvenime, su kuriais nutrūko santykiai, kokios priežastys tai lėmė, kokia tų santykių esmė ir kokių konkrečiai santykių norite ateityje? Koks tai turėtų būti žmogus, su kokiomis savybėmis, vertybėmis? Kai žinosite atsakymus, bus lengviau pagalvoti apie vietas, kuriose galite tokį žmogų sutikti. 
Pastebiu, jog Jūsų laiške yra šiek tiek  svyravimo ir neužtikrintumo, kai sakote  << lyg ir noriu... lyg ir vystosi...>> tad jei teisingai Jūs suprantu, arba nesate įsitikinus, jog to norite, arba norite, bet bijote. Kitas dalykas, kad pilnatvės jausmą sieti su kitu žmogumi, - apgaulinga, nes pilnatvė  yra vidinė mūsų pačių būsena ir ji  ateina tada, kai gebame sutarti pirmiausiai patys su savimi, girdime savo pačių poreikius ir į juos atliepiame, kai tai neateina iš mūsų pačių vidaus - siekiame to patvirtinimo/palaikymo iš kitų.  Santykiai su kitais visada prasideda nuo santykių su savimi, tad  kad ir kaip norėtųsi kompensuoti tuos jaučiamus nemeilės/tuštumos trūkumus per kitus - turime stengtis pasiekti pilnavertišką santykį su savimi pačiu.
Norint giliau paanalizuoti save, pasiryžus dirbti su savivertės stiprinimu, bei norint  išsamiau panagrinėti Jūsų santykių modelius, problemas - būtų naudinga kreiptis pagalbos į psichologą ar psichoterapeutą (pagal galimybes privačiai, ar nemokamai).

Linkiu Jums gražaus santykio su savimi ir palaipsniui augančios meilės sau, Ingrida

https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (čia rasite nemokamos psichologinės pagalbos kontaktus Lietuvoje) 

atsakytas 2021 Rgs 26 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų