"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki, pirma kart kažkam ruošiuosi išsipasakoti ir tai iš ties nėra lengva. Šiuo metu jaučiuosi labai vieniša, neturiu su kuo pasišnekėti ir slegia problemos viduje. Ne per seniausiai perkopiau i pilnametyste. Jau kurį laiką neturiu draugu tikrovėje, geriausia draugė susirado vaikina, kitus draugus ir likau visiškai viena. Dabartiniai draugai yra iš kitų šalių su kuriais susipažinau kompiuteriniuose žaidimuose, man su jais atrodo daug lengviau bendrauti nei su kažkuo tikrovėje. Kekvieną dieną slegia bendras liudesys, neturiu intereso kažkuo užsiimti, nėra motyvacijos, problemos su tėvais, mokykloje, nemiga. Mūsų Šeima yra mylinti ir darni, bet..Tėtis yra pamišes dėl tvarkos , visad su juo dėl to pykstamės, mama yra be galo gera, mane palaiko, myli ir visad paruošusi viską atiduoti dėl manęs. Bet erzina jų ribojimai, pvz eiti anksti miegoti 23-24 h. Tikriausiai turiu pykčio sutrikimus nes negaliu savo pykčio valdyti, viduje noriu nusirauti plaukus, rėkti ir jaučiuosi beviltiškai, bet aplinkiniams to nerodau. Jaučiuosi niekam nereikalinga ir pasimetusi. Padėkite man prašau nes nebežinau kur dar galiu kreiptis.
paklausė 2021 Rgs 27 Depresija Austėja

1 Atsakymas

Sveiki Austėja,
labai džiaugiuosi, kad pasiryžote netylėti ir parašėte mums. Kalbėti apie savo sunkumus visada yra nelengva, tačiau Jūs šaunuolė žengėte pirmą žingsnį!
Savo laiške rašėte, kad esate vieniša. Jei teisingai supratau iš Jūsų laiško tai susiję su tuo, kad geriausia draugė nutolo susiradusi vaikiną. O visi kiti Jūsų draugai yra virtualūs.
Tačiau  kartu savo laiške minite ir  tėvus, kurie yra mylintys. Jei teisingai supratau santykiai su mama yra geresni nei su tėčiu. Tai gal pabandykite pakalbėti su ja apie tai kaip jaučiatės, gal kartu galite nuveikti ką nors daugiau (pvz. Išgerti arbatos ir pasikalbėti apie dienos įvykius, pažiūrėti filmą, pasivaikščioti ar pan.).
Dar vienas būdas mažinti vienišumo jausmą yra praleisti daugiau laiko kokiuose nors užsiėmimuose, kur renkasi vienodus pomėgius turinys asmenys. Ten galbūt pavyktų su kuo nors susidraugauti ir turėti draugą šalia, o ne kitame pasaulio krašte.
Vienišumui sumažinti taip tap siūlyčiau pagalvoti apie laiko ribojimą virtualioje erdvėje, nes būnant ten yra susikūrimas įsivaizduojamas pasaulis, kuris dažnu atveju neatitinka realybės. O nuolatinis lyginimas tarp to kaip ten "gerai", o čia ne taip pat gilina vienišumą.
Jeigu mano pasiūlyti būdai Jums atrodo netinkami arba jau išbandyti siūlau pagalvoti apie kreipimąsi pas psichologą. Gyvo pokalbio metu jis padėtų susigautyti kylančiose jausmuose ir kartu su juo atrastumėte būdus kaip geriau jaustis.

Svarbiausia netylėti ir nesustoti ieškoti pagalbos! Pirmą žingsnį žengėte-eikite tolyn!

Stiprybės
Rasa
atsakytas 2021 Spl 3 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų