"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu nuolat pikta, suirzusi , viskas turi suktis aplink mane taip kaip as noriu, jei kazkas ne taip as nervuojuosi ir sunkiai valdau sita pykti, issilieju ant savo antros puses, tik tada pagalvoju, kad galejau ir susivaldyti, jauciu vidini nerima su kuriuo susikaupus galiu valdydis, nerimas pasireiskia staiga dazniausiai nakti, prabudus oro trukumas, daznas sirdies plakimas, kaip viso sito isvengti, nes tai lb trukdo gyventi?

paklausė 2021 Grd 13 Santykiai poroje Zana

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką.
Savo laiške rašote, kad esate nuolat pikta, suirzusi, kad viskas turi būti taip, kaip norite, kad sunkiai suvaldote pyktį ir išsiliejate ant antros pusės. Tačiau taip pat pastebite, kad praėjus kuriam laikui sukasi mintys apie tai, kad galėjote susivaldyti, tai rodo, kad vis tik gebate reflektuoti, analizuoti situacijas, taip pat, kaip suprantu, susikaupusi galite suvaldyti tą vidinį nerimą. Norėčiau paklausti, tuo metu, kai emocijos nuslūgsta, ir galvojate apie tai, kad galėjote kažką daryti, elgtis - kitaip, kokios tai mintys? Kaip įsivaizduojate tas situacijas, kokius žodžius tuomet sakote antrai pusei, kaip elgiatės? Manau, analizuodama tas situacijas mintyse, ir rasdama geriausią elgesio modelį - ateityje įvykus panašiai situacijai gebėtumėt tai panaudoti tikrovėje, svarbu suprasti, kad išsiliejimas ant kito žmogaus nepadeda ir nieko gero neduoda, tad verčiau rasti kitų būdų tą pyktį išlieti: sportas, mankšta, vandens procedūros, dienoraščio rašymas ir pan.  Taip pat, tuo metu, kai jaučiate kad kyla noras išsilieti ant kito žmogaus, - tiesiog mėginkite pabūti tyloje, giliai kvėpuoti ir atsitraukti nuo situacijos, mintyse pasvarstyti: kodėl aš pykstu? ant ko konkrečiai pykstu? ko pasieksiu išsiliedama ant kito žmogaus? Ko iš tikrųjų šiuo metu norėčiau iš antros pusės? Gal apkabinimo, ramaus pokalbio, išsikalbėjimo apie jausmus? Nes kai elgiamės vedami sąmoningumo, galime pasiekti geresnių rezultatų nei elgdamiesi pagauti emocijų. Taip pat, svarbu išsiaiškinti kokios yra tikrosios Jūsų pykčio, vidinio nerimo priežastys, kas už to slypi giliau, todėl siūlyčiau apsilankyti pas psichologą, su kuriuo drauge paanalizuotumėte priežastis ir būtų lengviau rasti sprendimus, būdus kaip sveikiau reikšti emocijas, kaip susigrąžinti kontrolę į savo rankas. Jūsų antra pusė taip pat turėtų žinoti to pykčio priežastis, žinoti, kad Jūsų reiškiamos emocijos nėra susijusios su juo ar jo elgesiu.
 Tai, kad norite, kad viskas būtų pagal Jus, greičiausiai susiję su kažkokiais nepatenkintais lūkesčiais tarp to, ko norite ir to, kaip iš tiesų vyksta. Čia galima mėginti tuos lūkesčius kitam - sumažinti, sušvelninti, pažvelgti į situaciją ne  juoda -  balta, ar gerai - blogai,  bet  pamatyti ir kitas spalvas, atspalvius, rinktis tarpinius variantus.
Dėl to, ką patiriate nakties metu, greičiausiai susiję su patiriamais išgyvenimais dieną, kai per dieną susikaupia daug  patyrimų, jausmų, emocijų, minčių, baimių ir sunku su tuo susitvarkyti, - įvyksta tarsi emocinis sprogimas. Tai panašu į panikos atakas, tačiau tai patvirtinti turėtų specialistas. Galbūt padėtų vaizdinių relaksacijos, kvėpavimo pratimai, - yra specialistų kurie moko kaip tai atlikti, vėliau galėtumėt taikyti savarankiškai. Galite pamėginti išgerti vandens, lėtai kvėpuoti, nukreipti mintis kitur, pvz.: paskaityti knygą, galite telefone parsisiųsti programėlę ``Ramu``, kuri gali padėti tiek streso metu, tiek staiga užklupus nerimo epizodams.
Linkiu nelikti vienai, drąsiai ieškoti pagalbos, išmokti įveikti sunkumus, o  jiems užklupus-   atrasti būdus nusiraminti.
Tikiu Jumis, Ingrida

atsakytas 2021 Grd 19 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų