"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Gyvename su draugu užsienyje. Nuomojame kambarį name, kuriame gyvena jo draugai.
Pastaruoju metu jis vis daugiau praleidžia laiko žaisdamas su jais kompiuterinius žaidimus. Lyg manęs nebūtų. Atrodo daugiau niekas nerūpi.
Labai tai erzina. Ir kelia pykti. Ar taip normalu elgtis turint antrą pusę. Nenoriu būt pastoviai ta blogoji kuri priekaištauja, varžo žmogaus pasirinkimus, bet ir pavargau nuo to. Nebežinau ar mums tikrai pakeliui?

paklausė 2022 Vas 8 Santykiai poroje Vika

1 Atsakymas

Labas, Vika,

šiuo metu tave neramina pasikeitę santykiai su draugu, erzina ir kelia pyktį jo prisirišimas prie kompiuterinių žaidimų.  Kaip suprantu, anksčiau santykiai su draugu tave tenkino. Kaip rašai, jūsų santykius griauna draugo priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų. Situacija tokia, kad nori draugui išlikti maloni, nedrįsti prieštarauti jo pomėgiui, tačiau kartu tai tampa nepakeliama kančia. Visa tai verčia galvoti apie santykių nutraukimą.

Visų pirma, norisi paklausti, ar išsakei savo draugui, kaip jautiesi, kai jis visą savo dėmesį ir laiką skiria kompiuteriniams žaidimas, o ne tau? Ir ką jis mano apie tai? Kokia jo pozicija šioje situacijoje? Kokie santykiai tenkina jį? Nuoširdus pokalbis šioje situacijoje būtinas. Beje, jei jau turėjote pokalbį ir pokalbio metu nepavyko išspręsti problemos, galima kreiptis į porų psichologą, kuris gali pagelbėti.

Kyla klausimas, ar tavo draugas tik pastaruoju metu piktnaudžiauja kompiuteriniais žaidimais ar taip būdavo ir anksčiau? Deja, šiais laikais prisirišimas prie kompiuterinių žaidimų gana paplitęs reiškinys, ypač tarp jaunų vyriškos lyties atstovų. Verta suklusti, jei žaidimas prie kompiuterio užima didžiąją dienos dalį , nuo žaidimo neįmanoma atsitraukti ir dėl to nukenčia sveikata, mokslai, santykiai, darbas ir kt. Tavo draugas, kaip rašai, vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, pamiršta tave ir visa kita aplinkui. Tikriausiai, jog tai nėra normalu. Jei draugo žaidimas kompiuteriu atitinka anksčiau aptartus priklausomybės kriterijus, reikėtų pabandyti kreiptis į specialistą, dirbantį su tokio tipo priklausomybėmis, psichologą. Štai nuoroda, kuri taip pat gali pagelbėti: http://www.anoniminiailosejai.lt/

Norisi atreaguoti, jog tavo patiriami jausmai (pyktis, susierzinimas) yra visiškai adekvatūs esamai situacijai. Mylintis žmogus turėtų skirti pakankamai laiko ir dėmesio savo antrai pusei, kitu atveju nebelieka santykio prasmės. Juk kas daugiau, jei ne laikas, praleistas kartu, ir palaiko bei kuria santykį. Išsakyti savo nuomonę  - svarbu, tačiau mylimam žmogui reikėtų leisti rinktis, nevaržyti, tuo labiau, kad jis – suaugęs žmogus.  Kitu atveju tai jau būtų tavo, o ne jo pasirinkimas, abejotinai prisidėsiantis prie santykių kokybės.  Tavo draugo atveju pasirinkimai yra du – santykis su tavimi ar laikas prie kompiuterio? Tačiau tai - jo pasirinkimas, kuris ir parodys ar jums verta likti kartu.

Stiprybės ir drąsos priimant draugo pasirinkimą!

Nuoširdžiai, Martyna

atsakytas 2022 Vas 11 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų