"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Aš labai noriu but plona bet man jau bloga darosi nieko nevalgyt kaip reikia save prisiverst vėl valgyti?
paklausė 2022 Vas 16 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Laba diena.  Pirmiausiai, ačiū, kad rašote ir kad žengėte žingsnį savipagalbos link.

Savarankiškai, kaip rašote, priversti save valgyti  - gali būti sudėtinga, todėl būtų tikslinga kreiptis pagalbos į specialistus. Su tokiomis problemomis padeda tvarkytis valgymo sutrikimų centre, psichoterapeutai, psichiatrai,  psichologai, bei dietologai.  Savarankiškai sprendžiant šią problemą, gali atsirasti nepataisoma žala sveikatai, taip pat, ilgą laiką badaujant, vėliau net norint priaugti svorio gali būti sudėtinga, ir net ištikti mirtis, - tad kuo anksčiau kreipiamasi į specialistus - tuo geresnių rezultatų pasiekiama.
Norėčiau paminėti, kad savo išvaizdos vertinimą dažnai iškreipia aplinka, žiniasklaida, internetas, kur tam tikri žmonės gali klaidingai atrodyti tobuli savo išvaizda, nors iš tiesų, daugeliu atveju, naudojamos tam tikros fotoshopo programos išvaizdai pagražinti, tad klaidinga ir lyginti save su kažkuo, nes lygintis galime tik su savimi (tarp to, kokie buvome vakar, ir kokie tapome šiandien). Tad  mokymasis savęs priėmimo ir meilės sau šiame etape labai reikalingas, tai taip pat pasiekiama su specialistų pagalba. Yra ir įvairių palaikymo bendruomenių susiduriantiems su valgymo sutrikimais, viena iš jų facebook platformoje ``Lengva plunksna``. Labai svarbus ir šeimos, artimų draugų palaikymas.
Dažnai būna taip, kad po noro atrodyti itin lieknai - slepiasi kiti psichologiniai sunkumai, problemos, tada bandoma imtis kontroliuoti savo kūną, svorį, nes kai labai sunku susitvarkyti su savo problemomis, sunkumais, prarandamas kontrolės jausmas,  - ima atrodyti - kad  tik  svoris yra ta sritis - kurią galima kontroliuoti. Išorės keitimas -  kai tokiais pavojingais būdais bandoma sumažinti svorį - nėra ir nebus laimės rezultatas, greičiau - priešingai. Tam, kad susidraugauti su savimi, priešingai, - reikalingi vidiniai pokyčiai. Maistas, nėra priešas, tai labiau draugas - kuris užtikrina gyvybines funkcijas, padeda išsaugoti sveikatą, energiją. 
Prisiminkite, kad noras būti plonai ir nevalgymas - nesuderinimas su sveikata ir gyvybe, - tai ta kaina, kuria sumokėsite sveikatos sąskaita, pvz.: smegenų, širdies, inkstų pakenkimas, kaulų retėjimas, nemiga, galvos svaigimas, alpimas, sutrinkimas hormonų pusiausvyros, gali atsirasti širdies nepakankamumas, ir pan, - vietoje to, siūlyčiau prisiminti, kad esate vertinga tokia, kokia esate, galite daryti klaidas, turėti trūkumų ir vis tiek būti vertinga, autentiška. Tikiu, kad savo viduje žinote kas Jums patinka, kelia džiaugsmą, ką svajojate apie ateitį,  kokių veiklų, pasiekimų, naujų žmonių norėsite ateityje pažinti, sutikti, išmokti (o kuo daugiau save vertinsite pati, tuo daugiau galėsite duoti ir kitiems ir taip pat gauti iš kitų) - neatimkite iš savęs tų galimybių. Jūs tokia esate tik viena, unikali ir nepakartojama. Dažnai esam linkę kitus idealizuoti, tada negalime jaustis panašūs ar lygūs su jais, nors iš tiesų yra taip, kad jie gabūs ar pasiekę savo veikloje, bet iš esmės yra tokie patys kaip mes, turi savo silpnybių, trūkumų, jaučia baimę, daro klaidų, kritiškai vertina save ir pan. Nei vienas mes nesame tobulas. Bet to ir nereikia. Yra kur kas svarbesnių dalykų už tai.
Pamėginkite sudaryti savo stiprybių sąrašą, gal tomis sunkiomis akimirkomis jis padės atrasti jėgų kryptingai veikti ir jomis remtis.
Svarbiausia yra pasiryžti kreiptis pagalbos jau dabar, nelaukti ir neatidėlioti, nes laikas gali būti labai brangus.

Aš tikiu, kad Jūs galite.
Linkiu drąsos ir ryžto padėti sau ir kuriant santykį su savimi, Ingrida

atsakytas 2022 Vas 16 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų