"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Ką daryti, kad nebuciau pavydus ir ikyrus žmonai; kaip elgtis, kad iš to nekiltų pykciu
paklausė 2022 Kov 21 Santykiai poroje Auris

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū, kad rašote.
Savo laiške minite, jog penkis metus dirbate užsienyje, o žmona su sūnumi gyvena Lietuvoje. Tikriausiai vieni iš sunkiausių aspektų bendraujant per nuotolį - vienišumo jausmas ir ilgesys. Kad santykiai tęstųsi per atstumą abi pusės turi įdėti darbo ir pastangų, kurti bendrus ritualus, būti atviriems, kalbėtis, nes tokioje situacijoje, kai atsiranda vietos interpretacijoms, pavydui, pykčiui, - gali paskatinti ir neištikimybę, tačiau svarbu suprasti, kad labai svarbus abipusis pasitikėjimas vienas kitu, nes nuotolis - dar nereiškia neištikimybės fakto, nes neištikimybė gali atsirasti ir gyvenant kartu. Labai svarbu kiekvieną kartą aptarti tai, kas aktualu čia ir dabar, dėl ko sunku, liūdna, apie jausmus ir visą tai, kas kyla į paviršių. Laiške klausiate kaip neįkyrėti žmonai, kaip suprantu iš klausimo - esate gavęs tokių pastabų dėl įkyrumo? Jei tai susiję su Jūsų pavydo jausmu ir dažnu ``tikrinimu``, abejonėmis, tai iš tiesų gali sukelti tam tikrą atsitraukimą ir pasipriešinimo jausmą, nes kontroliuojantis dėmesys - parodo ne dėmesį, rūpestį, nuoširdų norą bendrauti ir turėti ryšį - bet nepasitikėjimą tiek savimi, tiek antra puse. Ilgainiui tokie santykiai, kur daug nepasitikėjimo, pavydo ir įtarinėjimo gali vesti į santykių regresiją ir duoti priešingus rezultatus, nei tikimasi.
Nežinau, ar Jūsų planuose yra ilgas buvimas užsienyje, ar tai tik laikinai, bet Jums, kaip porai gali padėti kuriami bendri ateities planai (atostogos, gyvenimo kartu ateityje vizija, bendri pirkiniai ir pan.)
Svarbu ir abipusis dėmesys (pvz: siurprizai, pokalbiai, ranka rašyti laiškai, nuotraukų siuntimas, laiko skyrimas be papildomų trukdžių, taip pat, kiek tai įmanoma - gyvi susitikimai, bendravimas).
Panašu, kad bendraudami per nuotolį, patiriate išbandymus, nutolate fiziškai, tačiau, į tai galima žvengti ir kaip į santykių patikrinimą, nes kai tokiu būdu pora geba išlaikyti pasitikėjimu grįstą santykį - ji gali sutvirtėti, tapti labiau atsparia kasdieniniams gyvenimo iššūkiams.
Svarbu atsakyti į klausimą - ar Jūs abu jungia bendra ateities vizija, prasmė, bendri planai ir lūkesčiai? Atsakius į šį klausimą, tampa šiek tiek aiškiau dėl tolimesnių žingsnių, planų ir prioritetų.

Linkiu Jums stiprybės, Ingrida

atsakytas 2022 Kov 27 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
575 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų