"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki. Kodėl kartais verkimo metu ima kankinti sausas kosulys ar kutenti gerklę? Kodėl taip vyksta? Tik dabar man atėjo į galvą šis klausimas ir susimąsčiau ,,O kodėl?''. Ar tai yra dėlto, nes kartais dėl prievartos aš užgniaužiu emocijas?

Pavyzdžiui pyktis. Turiu tris etapus, kuriuos kiekvieną kart tenka pereiti tai stipriai vargina psichologiškai, tiek emociškai, tiek fiziškai.

  1. Pyktis. Noras kur nors išlieti.
  2. Tada ateina nevilties momentas. Prievarta mane sustabdo ir neturiu kur ir į ką išlieti pykčio. Nerandu tuo metu sau vietos kur tuo metu dėtis, norisi tais momentais... Galvoju kaip aš dar ištveriu ir pajėgiu gyventi su tuo toliau? Kas padeda išlikti gyvai?
  3. Verkimo momentas. Tuo metu jaučiuosi bejėgė ir pavargusi.

Ar tai tikrai yra viena iš priežasčių kodėl kartais jaučių sausą kosulį? Kodėl užgniaužiamos emocijos gali paveikti ir kūną? Kas vyksta tuo metu mano kūno viduje? Ačiū už atsakymą.

paklausė 2022 Rgs 13 Stresas R.

1 Atsakymas

Sveiki. Smagu, kad ieškote atsakymų į rūpimus klausimus. Iš Jūsų laiško suprantu, kad daug analizuojate savo patiriamas emocijas ir išgyvenimus. Tai labai svarbu norint suprasti kas tuo metu vyksta mūsų kūne.
Dėmesį atkreipėte, kad kartais verkdama jaučiate sausą kosulį ir klausiate ar tai susiję su tuo, kad dėl prievartos užgniaužiate emocijas. Užgniaužiant emocijas, jos siunčia kūnui įvairius signus, kurie pasireiškia tam tikrais fiziniais negalavimais. Sausas kosulys, manau, gali būti toks užgniaužtų emocijų ženklas. Tačiau gali tokiu ir nebūti. Vienareikšmiškai atsakyti negaliu, nes laiške neminite ar sausas kosulys atsiranda tik tais kartais kai užgniaužiate savo emocijas dėl prievartos ar tai būna ir kitais kartais.  Be to neaišku ar sausas kosulys kartojasi tik verkiant dėl tam tikros situacijos ar ne. Reikėtų stebėti ir tai geriau atlikti kartu su specialistu.
Be to noriu atkreipti dėmesį, kad nei vienas žmogus neturi kentėti jokios prievartos ir juo labiau užgniaužti savo su tuo susijusių jausmų. Todėl siūlau kuo greičiau ieškoti pagalbos dėl patiriamos prievartos. Pasikalbėkite su žmogumi, kuriuo pasitikite, pasipasakokite ką išgyvenate ir net neabejoju, kad kartu surasite būdų kaip nekentekti prievartos. Jei tokio žmogaus neturite susisiekite su specialistu, kuris dirba jūsų gydymosi įstaigoje ar paskambinkite  į vieną iš  nemokamą pagalbą siūlančių linijų, kurios nukreips kur toliau ieškoti pagalbos.
Svarbiausia yra nekentėti ir neužgniaužti kylančių emocijų, o jas išgyventi. Nesustokite ieškoti pagalbos.

Stiprybės
Rasa
atsakytas 2022 Rgs 19 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų