"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Skiriuosi su vyru, sunku jam atsilaikyti, jo psichologiniam spaudimui, vis aiškinamės dėl ko aš noriu su juo skirtis, o jis turi savo tiesą, visi aplink kalti tik ne jis. Nebegaliu gyventi su juo dėl gėrimo, dėl jo negatyvo. Santuokoje išgyvenome 17 metų, per tą laiką daug dalykų įvyko, atleidau jam ir ne vieną neištikimybę, turime du vaikus, vienas jau nebegyvena su mumis, mažasis dar likęs namie. Turime namą, jis kaltina, kad aš jį išvariau iš namų (nupirkau jam butą), jis gyvena bute, bet kartas nuo karto grįžta namo ir mane išveda iš pusiausvyros, aš tik atsistatau ir vėl grįžta... tai kaltina mane viskuom, net ir smurtauti porą kartų bandė, tai atsiprašinėja, draugas nori būti, tai vėl apsisukęs pyksta. Tarsi du žmonės jame gyvena. Kaip jam atsispirti, pasakyti griežtą ne, norisi likti draugu, bet kaip žmona tikrai nebenoriu nieko bendro turėti. . Ką daryti, kad taip nebe grįžinėtų į namus kada panorėjęs? gal iš vis nutraukti bendravimą? Kaip prieš jį atsispirti, pasakyti ne, kad suprastų?  Ačiū

paklausė 2022 Grd 21 Santykiai poroje Agnė

1 Atsakymas

Sveiki, Agne,

ačiū už atvirą ir nuoširdų laiškelį. Jame išsamiai aprašėte savo nelengvą situaciją. Visų pirma, Jūs teigiate, jog patiriate psichologinį smurtą iš savo vyro ir negalite atlaikyti jo spaudimo. Teigiate, jog skiriatės su vyru, kuris kartas nuo karto grįžta namo, nors turi kur gyventi (butą). Be to, teigiate, jog Jūsų santykiai su vyru pašlijo dėl vyro priklausomybės alkoholiui. Dėl šių priežasčių nusprendėte skirtis, tačiau panašu, jog vyras nenori skyrybų (nuolatinis grįžimas namo, bandymai susitaikyti).

Esant tokiai situacijai išties labai svarbu nubrėžti aiškias ribas santykyje. Konkrečiai, aiškiai, užtikrintai ir ramiai pasakyti kitam žmogui, kokio elgesio Jūs netoleruojate ir netoleruosite ateityje. Ir jei vyras bandys apeiti Jūsų nubrėžtas ribas, taip pat supažindinti, kokių veiksmų Jūs imsitės. Pavyzdžiui, jei tu dar kartą grįši į mano namus, aš tavęs nepriimsiu. Jei bandysi patekti jėga ir smurtausi, aš būsiu priversta kviesti policiją. Ir šių nubrėžtų ribų būtina laikytis.

Minite, jog Jūsų vyras linkęs Jus ir kitus kaltinti dėl įvairiausių dalykų. Svarbu suprasti, jog šitoks vyro elgesys, jo išsakyti žodžiai yra ne apie Jus, bet apie jį patį. Tikriausiai Jūsų vyras negali išbūti su savo emocijomis ir prisiimti atsakomybės už savo veiksmus, o kitų kaltinimas leidžia nusimesti atsakomybę ir pasijusti geriau. Juk sunku jaustis kaltam.

Iš to, ką papasakojote, galima spręsti, jog Jūs savo vyrui buvote ir esate per daug nuolaidi. Rašėte, jog vyrui atleidote kelias neištikimybes. Atleidimas yra geras dalykas, tačiau kai juo piktnaudžiaujama jis netenka prasmės. Kokia prasmė atleisti kitam, kai jis vėl darys tą patį, žinodamas, jog Jus tai skaudina?

 Be to, nupirkote butą ir dar įsileidžiate į savo namus bei kenčiate jo psichologinį smurtą. Kyla klausimas kodėl? Juk jis su Jumis elgėsi nepagarbiai (neištikimybė), jus žemina ir kaltina (psichologinis smurtas), be to, dar ir turite pasiteisinti dėl skyrybų. Normalu tokioje situacijoje jausti pyktį. Taigi leiskite sau supykti ir parodykite savo emociją, įvardinkite ją. Tai galite padaryti ir vyro akivaizdoje. Pavyzdžiui, dėl tavo išsakytų žodžių apie mane bei nuolatinio grįžimo į  namus jaučiuosi pikta ir išsekusi. Nenoriu, kad tai kartotųsi. Jei dar kartą grįši pas mane, nepriimsiu tavęs. Emocijų išreiškimas ir įvardijimas padės lengviau nubrėžti ribas santykyje.

Apskritai, teisintis dėl savo veiksmų Jūs neprivalote, taip pat ir dėl skyrybų. Tai yra Jūsų asmeninis sprendimas nepaisant, kad Jūsų vyras mano kitaip.

Ar nemanote, jog atėjo metas labiau pasirūpinti savimi? Didžiąją gyvenimo dalį atidavusi savo vyrui ir vaikams, nusipelnėte pagarbos ir ramybės. Dabar atėjo laikas labiau pasirūpinti savo poreikiais. Galbūt turite širdžiai mielų veiklų, užsiėmimų, kurie suteikia džiaugsmo, pasitenkinimo. Siūlyčiau prisiminti tai, kas Jums patiko anksčiau, ir galbūt atrasti dar kitus būdus kaip save pradžiuginti ir pasijusti geriau. Galite pabandyti atrasti laiko toms veikloms, kurias atidėliodavote dėl laiko stokos ar kitų priežasčių. Nepaisant, kokia tai būtų veikla, svarbu kasdien atrasti bent 15-20 min laiko sau ir taip rūpintis savimi.

Jei trūksta palaikymo, supratimo ir pokalbio, visuomet galite susisiekti šiais tel. nr.: https://moterulinija.lt/pagalbos-moterims-linija/, https://www.viltieslinija.lt/ ir sulaukti reikiamos psichologinės pagalbos.

Esate stipri, drąsi, pasitikinti savimi ir pagarbos verta moteris!

Neleiskite kitiems to paneigti.

Stiprybės ir ramybės,

Martyna

atsakytas 2023 Sau 4 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų