"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

susituokėme prieš metus, dabar vyras gavo labai gerą pasiūlymą stažuotei į užsienį 3 mėnesiams. Aš puikiai suprantu, kad tai yra galimybė, kurios jis negali paleisti, aš ir nenorėčiau, kad jis ją praleistų, taip pat pilnai pasitikiu savo vyru ir žinau, kad jis mane myli, tačiau vis tiek neramina įvairios mintys apie tai, ar viskas bus taip pat, kai jis grįš, ar jausmai neatšals, ar netapsim svetimi ir pan. Šios mintys neleidžia pasidžiaugti likusiom dienom kartu. Nuvykti pas jį stažuotės metu negalėsiu, nes jis stažuosis visai kitam pasaulio gale. labai vertinu mūsų santykius ir nenoriu, kad jie sužlugtų arba pablogėtų dėl tos stažuotės.

paklausė 2023 Vas 6 Santykiai poroje Lina

1 Atsakymas

Sveiki, Lina,

ačiū už nuoširdų ir atvirą laiškelį.  Jame daug nerimo ir baimės dėl Jūsų santykių su vyru. Rašote, jog vyras turi išvažiuoti į stažuotę, kuri truks 3 mėnesius labai toli nuo Jūsų. Pati suprantate vyro stažuotės svarbą ir neprieštaraujate dėl jo išvykimo. Visgi susiduriate su nerimą keliančiomis mintimis, o tai neleidžia pasidžiaugti likusiu buvimu kartu. Taigi, Jūsų santykiai Jums yra išties labai svarbūs.

Pirmiausia norėtųsi atreaguoti, jog Jūsų nerimas yra visiškai normalus natūralus jausmas susidūrus su tokia situacija kaip išsiskyrimas su artimu žmogumi. Jeigu Jūsų su vyru nesietų stiprus ryšys ir prieraišumas, tikriausiai dėl santykių labai neišgyventumėte. Be to, Jūsų santuoka su vyru trunka tik metus, taigi turėjote labai nedaug laiko per kurį patirtumėte išbandymus, juos įveiktumėte ir pradėtumėte labiau pasitikėti savo santykiais ir vienas kitu. Panašiai tikriausiai elgiamės su pirmagimiu,  ką tik gimusiu vaiku. Tuomet ir nerimo ir baimių daugiau. Vėliau, žvelgiant į praeitį iš dabarties momento, viskas atrodo jau daug paprasčiau, taigi ir reaguojame ramiau.

Rašote, jog  kankina įvairios nerimastingos mintys dėl jūsų santykių pokyčio. Nerimaujate, jog galbūt santykis, grįžus Jūsų vyrui, gali tapti kitoks, t.y. jūs jausitės vienas kitam svetimi, galbūt mažiau mylėsite. Pirmiausia, tai Jūsų santykis nepriklausomai nuo to, ar vyras išvyks ar ne, vis tiek, nors ir nepastebimai, keičiasi kasdien. Apskritai visas pasaulis o ir mes kartu su juo nuolat keičiamės ir tai yra neišvengiama. Taigi bijoti pokyčių nėra prasmės. Kur kas svarbiau, kokie tie pokyčiai: ar jie džiugina, ar, priešingai, skatina nusivilti, liūdina.

Numatyti ateitį ir nuspręsti, koks bus Jūsų santykis su vyru, kai jis grįš iš stažuotės, yra sudėtinga. Vienus santykius išsiskyrimas ir kiti iššūkiai tik sustiprina ir suteikia naujų spalvų. Tuo tarpu kiti santykiai neatlaiko net ir mažesnių sunkumų ir išyra. Santykio kokybė ir tvirtumas tikriausiai atsiskleidžia per laiką, taigi tam, kad suprastumėte savo santykio kokybę prireiks laiko.

Tikriausiai dar labai svarbus Jūsų pačios nusiteikimas ir požiūris į vyro išvykimą. Jei nuolat galvosite, kad šis Jūsų su vyru išsiskyrimas kelia grėsmę ir tik pakenks santykiui, veikiausiai taip ir bus. Juk mūsų mintys, jei jomis tikime, gali realizuotis ir virsti tikrove. Tuo tarpu galvodama, jog šis išsiskyrimas tik sustiprins santykius ir daugiau bus naudingas nei žalingas, ne tik jausitės geriau, tačiau pozityvia emocija pasidalinsite ir su vyru. O tikėdama šiomis mintimis padėsite joms išsipildyti.

Jeigu sunku patikėti pozityviomis mintimis apie santykių eigą, ieškokite įrodymų, kurie patvirtintų Jūsų mintis. Susidurdama ir  su nerimą keliančiomis mintimis pasistenkite rasti jas patvirtinančių įrodymų. Mintis ir jas patvirtinančius įrodymus galite susirašyti ant lapo (bus geriau, jei matysite prieš akis). Ir tuomet, atsižvelgdama į minčių įrodymus, galite formuluoti alternatyvią mintį, kuri bus pagrįsta ir adekvati. Pavyzdžiui, Jūs galvojate jog „ išvykus vyrui jūs nutolsite ir tapsite svetimi“. Koks galėtų būti įrodymas, patvirtinantis šią mintį, o koks paneigiantis? Jei pasitikite vyru ir jo meile, patiriate jo rūpestį ir atsakomybę, žinote, jog palaikysite reguliarų kontaktą (skambučiai, žinutės), tikriausiai, nesunkiai paneigsite mintį. Juk įprastai vyras stengiasi, kad būtumėte laiminga ir jaustumėtės gerai. Veikiausiai imsite galvoti, jog nepaisant atstumo, galėsite pasidžiaugti vienas kitu skambučių pagalba, o laikas, praleistas atskirai, tik dar labiau jus suartins.

Įrodymų mintims ieškojimą galite papildyti meditacijomis, relaksacijomis, kurios padės atsipalaiduoti:  https://www.internetiniszurnalastau.lt/ramybs-kampelis

Sėkmės ir tikėjimo, jog išbandymai tik sustiprina!

Martyna
atsakytas 2023 Vas 16 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų