"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Tai prasidėjo neseniai. Prieš kelias savaites.  Žiūrint į dangų svaigsta galva. Pradėjau valgyti daug,kartą į dieną ar kas antrą. Nesapnuodavau sapnų. Nei dabar,nei vaikystėje. Pastaruoju metu matau save gerai pažįstamose vietose.Sapnuose vaikštau gatvėmis dieną,nes tikrovėje vaikštau naktį. Ir atvirkščiai. Esu skruzdės dydžio,viską tyrinėju.Pabudus aiškiai prisimenu. Kiekvienam prisilietusiam nesąmoningai trenkiu,nors anksčiau susivaldydavau. Jaučiu nenumaldomą norą žalotis. Maniau,man tik blogai su psichika,todėl nekreipiau dėmesio.

Prieš kelias dienas pastebėjau,kad jaučiu žmones. Žinau kas įėjo,ir ką ketina daryti.Net miegant ar klausantis muzikos. Žmonių spektras platus-30,tačiau niekada nesuklystu. Net naujos vietos atrodo pažįstamos. Kievienas kampas. Tą pačią naktį atsiduriu jose skruzdės dydžio. Kitu paros metu.

 Padidėjo proto našumas. Mintyse atlieku sudėtingus aritmetinius veiksmus. Atmintis pagerėjo,vienu kartu galiu įsiminti apie 10 sakinių. Ilgesniam laikui.

Noriu sužinoti kas man yra. Kaip pašalinti defektus,sustiprinti privalumus. Išmokti valdyti šią būseną. Visų simptomų kartu niekur neradau.
paklausė 2018 Sau 2 Kita NiRa

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Labas,

Ačiū kad parašei ir pasipasakojai. Iš Tavo laiško matau, kad patiri didelius pokyčius, kurie yra gana neįprasti ir tikriausiai gal netgi gąsdinantys. Tad džiaugiuosi, kad nepasilikai su savo išgyvenimais viena.

Skaitant Tavo mintis susidaro įspūdis tarsi vyksta tavo vidinio pasaulio skilimas, tarsi viskas būtų apvirtę aukštyn kojomis ir Tu laviruotum viduryje. Skaitau ir girdžiu, kad Tau darosi sunku suvokti ir atpažinti save, savo aplinką, pojūčius.

Nors Tu akivaizdžiai nenupasakoji kaip Tu dėl to jautiesi, visgi spėju, kad toks itin stiprus ir staigus virsmas turi kelti šiokį tokį nerimą ar bent klausimų, kodėl visa tai su Tavim vyksta ir kaip sau padėti susigaudyti. Todėl džiaugiuosi, kad apie tai kalbi.

Pirmas nerimą keliantis signalas yra noras žaloti save ir impulsyvi agresija prieš kitus, ypač jiems fiziškai Tave palietus. Tai intensyvūs ir negatyvūs jausmai, kurie rodo gilius vidinius išgyvenimus, su kuriais sunku paprastai susidoroti. Agresija prieš save ar kitus išduoda didžiulį vidinį skausmą, traumą. Neignoruok šitų jausmų, ir būtinai bandyk su kuo nors apie tai pasikalbėti. Jeigu neturi artimo žmogaus, kuriam galėtum atsiverti, nebijok išsipasakoti psichologui, su kuriuo geriau pažvelgtumėte į tokių jausmų priežastis bei pabandytumei geriau suprasti savo emocijas.

Pastebiu, kad dar ir prieš šiuos pokyčius, Tu jauteisi nesaugi ir išgyvenai negatyvius jausmus:

  • Jeigu teisingai suprantu, Tau ir anksčiau kildavo noras fiziškai atsikirsti tave palietusiame žmogui, bet sugebėdavai susivaldyti. Tad dar kartą pasikartosiu, kad be galo svarbu surasti priežastis, dėl kurių kyla pyktis ir noras gintis;
  • Taip pat užkliuvo ir nereguliarus maitinimasis. Sakai, kad dabar valgai daugiau, tačiau tai yra tik kartą per dieną ar net kas antrą dieną, kas tikrai nėra pakankama pilnavertiškam tiek fiziniam tiek psichologiniam vystymuisi ir gali labai greitai išalinti organizmą, dėl ko netgi gali svaigti galva (pvz. kai Tau sukasi galva pažvelgus į dangų);
  • Nujaučiu, kad gyveni tarsi šešėliuose, vaikštai gatvėmis naktimis, kai tamsu, kai niekas tavęs nemato, nes taip pasislėpus tarsi saugiau. Taip pat ir skruzdės simbolis sapnuose indikuoja, kad nesinori būti pastebėta, kad būdama maža jautiesi saugesnė ir gali geriau apžvelgti ir išanalizuoti savo aplinką.

Antras nerimą keliantis dalykas yra tai, kad šie pokyčiai persmelkia netgi tavo normalias jutimines ribas, tarsi pradėtų dingti riba tarp realybės ir kito, nepažįstamo pasaulio. Tai turi varginti, nes šie pojūčiai (kitų žmonių nuolatinis jautimas) neduoda ramybės nei miegant nei užsiimant kita veikla, vadinasi yra itin sustiprėjęs jautrumas aplinkai.

Tavo situacija skamba išties sudėtingai, bet, deja, mes diagnozių negalime suteikti, kadangi tokiems procesams reikia tikslingų tyrimų ir gilaus pokalbio su specialistu akis į akį. Tad kuo nuoširdžiausiai paraginčiau pasikonsultuoti su psichologu. O jeigu nežinai nuo ko pradėt, tiesiog kreipkis į šeimos gydytoją. Svarbiausia – jokiu būdu nepasilik viena su savo jausmais ir mintimis. Manau, kad visi šitie simptomai tau bando kažką pasakyti apie Tave ir tavo išgyvenimus, o vienai tai suprasti gali būti be galo sunku. Tad nepabijok apsilankyti jei ne pas psichologą, tai bent jau šeimos daktarą, kuris nukreiptų tinkama linkme.

Stiprybės Tau.

Vilda 

atsakytas 2018 Sau 2 Vilda
patvirtintas 2018 Sau 30 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų