"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, aš nepatiriu jokių patyčių, bet vistiek labai jaudinuosi kaip aš atrodau, ką darau, kaip dainuoju. Kartais jaučiu, jog visi turbūt slapta mane apkalbinėja, bet nemanau, kad tai tiesa. Kaip man būti labai savimi patenkinta?

paklausė 2018 Sau 9 Stresas Zmogelis

1 Atsakymas

Labas,

ačiū Tau už laišką ir džiaugiuosi, kad ieškai informacijos, kaip sau padėti. Kaip suprantu, nors ir nepatiri neigiamos reakcijos iš aplinkos, Tave kankina mintys apie tai, kaip atrodai ir ką gali apie Tave pagalvoti kiti. Suprantu, kaip šiuo metu Tau sunku jausti tą vidinį kritiką, kuris dažniausiai būna nepatenkintas ir verčia gerai apsvarstyti savo veiksmus. Tai labai varžo ir atima pasitikėjimą savimi bei gyvenimo džiaugsmą. Dėl to greičiausiai jaudiniesi beveik dėl kiekvieno savo vieksmo, dažnai būna sunku išgirsti aplinkinių kritiką bei pradeda kirbėti patyčių baimė.  

Iš Tavo laiško galiu spėti, kad esi paauglystės amžiuje (12-18 m.). Tokios mintys ir baimės šiame laikotarpyje yra gana dažnos. Paauglystėje pasidaro itin svarbi kitų nuomonė, o ypač bendraamžių. Tačiau tai yra normalu. Šis etapas, kaip ir bet kuris kitas - pasibaigia. Po jo būname geriau pažinę save ir aplinkinius. 

Dabartiniame Tavo gyvenimo tarpsnye labai Tau gali padėti artimų draugų ratas. Jei savimi abejoji - kaip Tu atrodai, ką darai, kaip dainuoji ar pan., pasidalink savo jausmais su artimiausiais žmonėmis (draugais arba gal net tėvais), jie padės Tau pažvelgti į save iš šalies ir palaikys, kai bus sunku. Taip pat, jei labai sudėtinga kalbėti apie savo savijautą ar baimes, gali rašyti dienoraštį. Ko nepavyks išsakyti artimiesiems, galėsi išrašyti popieriaus lape. Dienoraštis saugi vieta išlieti viską ką galvoji, kaip jautiesi. Tai veikia raminančiai. Taip pat kasdien (ar bent kas antrą dieną) labai naudinga atrasti už ką šiendien galėtum save pagirti. Pagyrimus gali užrašyti tame pačiame dienoraštyje, pavyzdžiui, šiandien geriau nei vakar pavyko sudainuoti dainą, šiandien išdrįsau pasakyti/apginti savo nuomonę ir t.t. Net MAŽI pasisekimai turi didelės įtakos sumažinti baimes, nepasitikėjimą savimi ir padeda kiekvieną dieną būti vis labiau saivmi patenkintam. 

Tad linkiu Tau nepasiduoti dažnai aplankančiam jauduliui dėl to, kaip atrodai bei ką darai ir vis drąsiau žengti savęs priėmimo link!

Sėkmės ir stiprybės Tau!

Šiltai,

Ramvydė

atsakytas 2018 Sau 9 Ramvydė
redaguotas 2018 Sau 9 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

359 klausimų
360 atsakymų
9 komentarų
74,531 vartotojų