"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Metai iš metų dirbu tą patį darbą
paklausė 2017 Rgs 11 Motyvacija Paulina
pažymėtas iš naujo 2017 Rgs 11 qadmin

1 Atsakymas

Labas Paulina,

laiške rašai, jog jau ilgą laiką dirbi tą patį darbą. Iš Tavo laiško suprantu, jog nemėgsti šio darbo, trūksta motyvacijos dirbti, jautiesi neišpildanti savo tikslų, lūkesčių, norisi naujų galimybių ir didesnio savęs realizavimo bei pokyčių gyvenime. Pagrindinis Tavo laiško klausimas yra „Kaip save motyvuoti kasdien dirbti nemėgstamą darbą, jei pakeisti jį nėra galimybės?“

Galiu tik įsivaizduoti, jog išties jautiesi suvaržyta, kai kiekvieną dieną reikia dirbti darbą, kurio nemėgsti ir, kaip rašai laiške, nėra galimybės tai pakeisti. Suprantu, jog ir palaipsniui tokiame darbe dingsta motyvacija bei noras ar atsidavimas dirbti. Tikiu, jog tokiu atveju neretai gali jaustis sutrikusi, atrodo, lyg ir norisi kito darbo, tačiau veikiausiai gali jausti stabdančią baimę dėl galimų pokyčių ir praradimų - dažnai kažką gaunant, ko nors netenkame, tačiau pokyčiai yra natūralus reiškinys mūsų gyvenimuose - be jų, jaustumėmės stovintys vietoje. Vis tik, skatinčiau apsvarstyti galimybes pakeisti darbą - tikėtina, jog gali būti sunku ir sudėtinga, tačiau manyčiau, jog pirmiausia svarbu tai, kad pati jaustumeisi laiminga - kiekvienas iš mūsų turime poreikį realizuoti save įvairiose srityse ir kuomet šis poreikis neišpildomas, jaučiamės lyg gyvenimo kryžkelėje - ieškome savęs, tačiau nerandame. Žinoma, galiu tik spėti, tačiau darbas, kurį dirbi yra Tavo nemėgstamas, tad tikėtina, jog dėl to ir nėra motyvacijos, kai jautiesi neišpildanti savo galimybių. 

Jei baugu siekti pokyčių ar nesinori ryžtis keisti darbą, gali apie motyvaciją paskaityti plačiau šioje nuorodoje. Čia gali rasti reikiamos informacijos apie vidinę ir išorinę motyvacijas bei kaip naudinga būtų save motyvuoti. Manau, jog taip pat būtų svarbu atsakyti sau į klausimus „Ką šis darbas Tau duoda kaip asmenybei?“; „Kiek pastangų įdedi į šį darbą ir ką gauni manais?“; „Ar jautiesi tobulėjanti šiame darbe?“; „Kokie šio darbo privalumai ir trūkumai?“; „Ko trūksta, kad galėtum jausti didesnę motyvaciją?“; „Ką galėtum pakeisti, kad būtų kitaip?“.

Tikiu, jog atrasi sprendimą, kuris bus labiausiai tinkamas Tau. 

Sėkmės :)

atsakytas 2017 Rgs 11 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
492 atsakymų
9 komentarų
137,876 vartotojų