"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki, net nežinau, kaip apibūdinti problemą, su kuria susidūriau. Man dreba rankos. Tiesiog nei iš šio, nei iš to. Taip pat sunku užmigti, bei sutelkti dėmesį. Mažai valgau. Beveik neišalkstu, tad per visą dieną pavalgau tik kartą-per pietus arba vakare. Nemanau, kad tai yra gerai. Gal galit padėti?
paklausė 2018 Sau 10 Stresas Ana

1 Atsakymas

Labas rytas,

Džiaugiuosi, kad pasistengėte plačiau pateikti savo problemą ir išvardinote daugiau simptomų. Dar labai norėjosi perskaityti, kiek laiko visa tai trunka ir kokiomis aplinkybėmis dažniausiai pradeda drebėti rankos, sumažėja apetitas, visiškai nesiseka užmigti. Kodėl tai svarbu?

Žmogus yra tokia įdomi sistema, kad paprasčiausia mintis – net nebūtina realiai išgyventi įvykį – pati mintis apie įvykį, jo suvokimas, gali turėti įtakos asmens fiziologinėms reakcijoms. Nežinau, kas šiuo metu vyksta Jūsų gyvenime, bet spėju, kad vyksta kažkas, kas yra stresorius arba Jūs tai laikote stresoriumi, kurio dėka ir atsirado išvardinta simptomatika. Dar kitaip, tai vadinama psichosimptomatika.

Žodis - psichosomatika reiškia, kad yra matomi, jaučiami fiziniai simptomai, kurių atsiradimui įtakos turėjo psichologinės priežastys. Dėl glaudaus tarpusavio ryšio, manoma, kad kai kurios somatinės ligos kur kas stipriau patiriamos dėl minčių turinio, emocinės būsenos (pavyzdžiui, dėl nerimo). Tad Jūsų atveju, nemiga, sumažėjęs apetitas, o dėl viso to ir nukentėjusi dėmesio koncentracija, gali palysti po šiuo reiškiniu.

Ką šiuo atveju daryti? Nors ir nėra apetito, reguliariai ką nors suvalgykite. Tai prisidės ir prie geresnės dėmesio koncentracijos ir suteiks šiek tiek daugiau energijos. Kai nesiseka užmigti – pakilkite iš lovos ir pavaikščiokite kambaryje, tai padeda nusiraminti. Kitas pozityvaus nuovargio būdas – knygos skaitymas prieš miegą. Taip pat galima išbandyti progresyvią raumenų relaksaciją, kuri padeda atsipalaiduoti, nurimti, o kai kuriems ir užmigti. Jeigu įmanoma skirti laiko miegui dienos metu, pamėginkite pamiegoti bent valandą („power nap“).

Vis dėlto, reaguojant į Jūsų susirūpinimą, rekomenduoju apsilankyti pas šeimos gydytoją arba psichologą, ir jam pateikti kiek platesnį simptomatikos kontekstą atsakant į tris (kokiomis sąlygomis, kaip ir kiek ilgai trunka) klausimus. Dirbant kartu su specialistu galima nuveikti kur kas daugiau.

Stiprybės,

Odeta

atsakytas 2018 Sau 10 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų