"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nebeturiu noro bet ko daryti, einu i pamokas tam, kad jas tik atsėdėt, jos nesiseka, ypač matematika.
Visada grįžtu namo nuvargęs, geriausias dalykas, kuri matau gyvenime - gauti bent 1h ilgiau pamiegoti. Kaip tai galima išspręsti?

paklausė 2018 Sau 13 Motyvacija Jonas

1 Atsakymas

Labas, Jonai,

savo laiške rašai, jog nebeturi noro ką nors daryti, lankai pamokas tik tam, kad prabūti. Mini, jog namo grįžti pavargęs ir labiausiai norisi turėti laiko bent valandą pamiegoti. Tavo pagrindinis laiško klausimas: kaip pradėti vėl džiaugtis gyvenimu ir išspręsti savo problemą?

Kaip suprantu iš Tavo laiško, dažnai jauti nuovargį, kuris veikiausiai ir trukdo džiaugtis gyvenimu. Nuovargis – tai natūralus aktyvios organizmo fizinės ar psichinės veiklos padarinys. Paprastai norint grįžti į pirminę būseną ir atsikratyti su tuo susijusių simptomų (apatijos, silpnumo, raumenų bei galvos skausmo) kartais pakanka tiesiog gerai išsimiegoti, pailsėti per poilsio dienas. Tačiau jei nubudę rytais vis tiek jaučiamės pavargę, tai gali signalizuoti sveikatos problemas. Šiuo atveju, aš galiu tik spėti, nes nėra iš Tavo laiško iki galo aiškios minimo nuovargio priežastys, tačiau įprastai nuovargis atsiranda dėl vitaminų trūkumo, įvairių ligų, kitų medikamentų vartojimo, depresijos. Priežastys gali būti įvairios, tad jas geriausiai gali žinoti tik Tu pats, išanalizavęs jaučiamą nuovargį ir atsakant sau į klausimus, pavyzdžiui, kas Tave vargina; kokiose situacijose jautiesi labiausiai/mažiausiai pavargęs; kurioje dienos dalyje jauti nuovargį (ryte, per pietus, vakare); kas padeda jaustis mažiau pavargusiu? Skatinčiau įsiklausyti į savo kūno signalus, apžvelgti situacijas, laiką, besikeičiančią savijautą, nuovargio pojūtį ir įvertinti, ar nuovargis gali būti psichologinės ar fizinės kilmės.

Žvelgiant iš psichologinės pusės, suprantu, jog dažnai mūsų gyvenimus temdo kasdieninė rutina, monotonija ir tuomet gyvenimas teikia mažiau džiaugsmo. Vis tik, galvočiau, jog kad ir kaip kartais atrodo aplink niūru gyvenime, tačiau norint norint būti laimingu, reikia suvokti, kad už savo laimę esame atsakingi tik mes patys. Ir tai išspręsti galime vėl gi, tik mes patys. O laimę ir džiaugsmą galime susikurti, kartais palepinti save ir leisti sau pailsėti. Tikiu, jog nuolat jaučiantis pavargusiu ir neturint noro bei motyvacijos ko nors imtis, tampa sunku susikurti tą laimę gyvenime ir atrasti taip trokštamą džiaugsmą, todėl skatinčiau apgalvoti, ko labiausiai šiuo metu norėtųsi - minėjai, jog viena valanda miego ilgiau Tau atrodo geriausias dalykas, ką matai gyvenime. Per parą mums reikalingas 7-8 val miegas. Galbūt miegui laiko skiri per mažai ir dėl to atsiranda nuovargis? Kaip manai, ar būtų įmanoma leisti sau miegoti daugiau nei įprastai? Galbūt eiti anksčiau miegoti? O gal skirti visą savaitgalį poilsiui ir maloniai veiklai ar pamirštam hobiui, kas ramina ir atpalaiduoja?

Apžvelgiant motyvacijos problemas, laiške mini, jog lankai pamokas, nes taip reikia daryti ir jos nesiseka, o ypač matematika. Tikiu, jog sunku mokytis, kai nėra jėgų ir vidinių resursų, tad šiuo atveju poilsis yra svarbiausias, kas padeda atgauti jėgas ir kibti į mokslus. O jei poilsio per daug, galbūt pabuvimas gamtoje, atrandant vidinę harmoniją ir pusiausvyrą būtų išeitis pailsėti. Tinka ir bet kokia aktyvesnė veikla - pavyzdžiui, lengvas pasivaikščiojimas, kuris aktyvina ir gerina nuotaiką, gaminantis laimės hormonams endorfinams. Jei norisi platesnių žinių apie motyvaciją, daugiau informacijos gali atrasti šioje nuorodoje, gal šioje skiltyje esantys straipsniai padės atsakyti į Tavo klausimus apie motyvaciją.

Linkiu Tau vėl atrasti džiaugsmą gyvenime. Sėkmės.

Viktorija

atsakytas 2018 Sau 15 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

476 klausimų
479 atsakymų
9 komentarų
129,916 vartotojų