"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nebeturiu vilties gyventi.Galiu kiaurą parą pragulėt lovoj nieko neveikdama,jei ne mokykla,aš net į lauką neišeičiau.Neturiu draugų,neturiu artimo žmogaus,kuriam galėčiau išsipasakot,su tėvais Mano santykiai nėra artimi.Pradėjau rečiau lankyt mokyklą,neturiu jėgų į ją eiti..Psichologiškai sunku matyt laimingus veidus,žmones apsuptus draugų,kai aš sėdžiu tvardydama ašaras.Verkiu beprotiškai daug..Pradedu verkt autobusų stotelėj,laukdama autobuso,pradedu verkt parduotuvėj apsipirkinėdama,verkiu naktim.Bet niekas to nepastebi.O gal tiesiog nenori pastebėti.Nebematau ateities Sau.Pavargau nuo visko.Pavargau lieti ašaras,pavargau viską kaupti savy.Viskas tęsiasi per ilgai.Nežinau kaip iš to išsikapstyti.

paklausė 2018 Sau 30 Depresija Rugilė

1 Atsakymas

Labas, Rugile,

Labai džiaugiuosi, kad būdama uždaro būdo vis tiek išdrįsti pasipasakoti apie savo savijautą ir ieškai pagalbos. Iš Tavo laiško suprantu, jog šiuo metu Tavo kantrybės taurė jau persipildžiusi ir Tau sunku išbūti savo vidiniame pasaulyje su tiek daug prisikaupusių emocijų. Šie prisikaupę išgyvenimai atima iš Tavęs gyvenimo džiaugsmą, todėl sunku matyti laimingus veidus, o emocijos ir ašaros prasiveržia net tose vietose, kur galbūt nenorėtum, kad prasiveržtų. Tas beprotiškas verkimas, apie kurį rašai, yra vienas iš būdų išlieti tai, kas viduje jau nebetelpa. Ieškojimas pagalbos - tai kitas būdas išgyventi tai, ką sunku pakelti. Tad Tu teisingame kelyje. 

Rašai, kad neturi draugų, artimo žmogaus, o su tėvais Tavo santykiai nėra artimi, todėl negali niekam išsipasakoti. Bandau įsivaizduoti, kaip nelengva gyventi pilnai įvairių minčių ir jausmų, kurių niekam negali pasakyti. Taip jau yra, kad kuo daugiau jausmų  žmogus prisipildo, tuo sunkiau jam sekasi užmegzti kontaktą su aplinkiniais ir kurti artimus ryšius. Sunkiau dėl to, kad paprasčiausiai nesinori to daryti, norisi atitolti, užsidaryti savyje. Šį užsidarymą galima prablaškyti su mėgiama veikla. Todėl noriu Tavęs paklausti, kokie Tavo pomėgiai? Ar turi kokią veiklą, kuri Tave nuramina ? Esu tikra, kad turi puikių pomėgių, kurie Tau padeda užsimiršti. Galbūt būtų verta pabandyti bent kartą į dieną skirti valandėlę savo pomėgiams? Įdomiai knygai prieš miegą ar muzikos klausymui? Tai padėtų Tau išlieti visa, kas prisikaupė per dieną, taip pat pasimėgautum sau skirtu laiku bei pagerėtų bendras pasitenkinimas dabartimi. Esant geresnės savijautos lengviau daryti pokyčius gyvenime bei susirasti draugų. O Gyventi be artimų žmonių rato yra sunku. Pasipasakoti norisi visiems. Norint sukurti artimus santykius svarbiausia nepabijoti atsiverti ir nuoširdžiai išsikalbėti. Tad būtų naudinga, kad išsirinktum žmogų, kuriuo pasitiki labiausiai arba kreiptumeis į mokyklos psichologą, kuris Tave išklausys, supras ir padės atrasti savyje stiprybės "atsistojant ant kojų" bei kuriant pasitikėjimą kitais žmonėmis. Šis pasitikėjimas, žingsnis po žingsnio, padėtų Tau susirasti tikrų draugų, su kuriais ilgainiui galėtum pasidalinti savo mintimis ir jausmais. Tad kuo toliau tuo mažiau viską kauptum savyje, o kai nebeliks perpildytos kantrybės taurės, tai atsiras ir viltis, ir laimingų žmonių veidai nebebus sunkiai ištveriami, nes pati būsi laimingesnė. 

Be to, kai labai sunku, jautiesi vieniša ir tuo metu nėra su kuo pasikalbėti, tumpają emocinę pagalbą gali gauti paskambinus į „Jaunimo linija“ - 8 800 28888, ten yra daugybė žmonių, kurie gali Tau padėti.

Linkiu didžiausios sėkmės ir stiprybės!

Ramvydė

atsakytas 2018 Sau 31 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

453 klausimų
456 atsakymų
9 komentarų
115,719 vartotojų