"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Kov 5 Motyvacija agne

1 Atsakymas

Labas Agne,

Dėkoju, kad parašei ir pasidalinai tavyje gyvenančiu klausimu, kuris kyla iš nelaimingumo jausmo.

Rašai, kad turi viską – namus, pakankamai pinigų, nuostabią šeimą, suprantančius draugus – bet kažko trūksta, kad būtum laiminga. Pirma mintis, kuri man atėjo į galvą – gali būti, kad nesi visiškai sąžininga su savimi ir savo jausmais, mintimis, norais. Norisi kelti Tau tokius klausimus, ar gali būti savimi būdama su kitais žmonėmis? Ar gali savo draugams ir šeimai išreikšti savo giliausius jausmus ir mintis? Ar gali bent prieš save pačią būti sąžininga? Pajausti kada tavo ištartas “Taip” iš tiesų reiškia “Taip”, o “Ne” reiškia “Ne”.

Tavo laiške pajutau vienišumo ir liūdesio, lyg atstumą nuo savęs ir tuo pačiu nuo kitų. Jeigu nuspręstum būti šiek tiek  autentiškesne (tikresne, labiau savimi), koks mažas žingsnelis būtu ką Tu galėtum padaryti rytoj, poryt, šią savaitę? Kaip kalbėtum su šeima, draugais? Kokius pasirinkimus darytum? Kokius norus įsileistum į širdį?

Iš Tavo laiško jaučiu, kad Tu turi įsivaizdavimą, ko reikia “normaliai” paauglei, atrodo, kad Tu bandai atitikti “normalumo” kriterijus ir protu mąstant atitinki (turi šeimą, draugus, pinigų ir namus), tačiau Tau tai neveikia. Tavo laimės kriterijai kitokie. Svarbu, kad Tu sau juos įsivardintum, kas Tau iš tiesų atneša laimę? Pastebėk dienos, savaitės eigoje momentus, akimirkas, kada tau bent šiek tiek pasidarė gera, džiugu, malonu. Iš pradžių gali būti nelengva tai atpažinti, bet jei praktikuosiesi vis labiau, gebėsi pastebėti savo besikeičiančias emocijas ir jausmus. Savo vidinių būsenų stebėjimą palengvintų registravimas dienoraštyje, pvz., vakare prieš einant miegoti 10 min. atlik dienos peržiūrą vaizduotėje ir užsirašyk įvykius, jausmus ir mintis toje situacijoje. Šis savistabos pratimas padės Tau geriau pažinti save ir pamatyti savo vidinį pasaulį, kuriame Tu iš tiesų gyveni. Tai pastebėjus galėsi daryti kitokius pasirinkimus. Suprasi, kas iš tiesų Tau svarbu, kas Tave džiugina ir sukelia laimingumo jausmą. Tai supratus galėsi stengtis tokių akimirkų turėti dažniau. Taip pat pastebėsi ir kitas savo emocijas - kas tave pykdo, liūdina. Tai pastebėjus sveikiausia būtų mokytis suprasti, ką tie jausmai Tau sako, kokią žinutę Tau siunčia, apie kokį Tavo poreikį jie praneša? Ir tai supratus Tu galėsi eiti į sąžiningą santykį su aplinkiniais, būti savimi būnant su kitu. Tik tokie santykiai iš tikrųjų pripildo mus ir patenkinta emocinius poreikius, kurie mums, žmonėms, yra būtini. Tokie santykiai stipriai prisideda prie laimės jausmo.

Taip pat gali pasvarstyti psichologo konsultacijų galimybę, kur tu galėtum aptarti šiuos klausimus artimame terapiniame kontakte.

Linkiu Tau, Agne, ieškoti būdų, kaip gyventi labiau tiesoje su savimi. Tai yra kelias, kuriuo kasdien eidama po truputį artėsi prie laimingo gyvenimo.

Sėkmės,

Šiltai,

Inga

atsakytas 2018 Kov 5 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų