"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Ieškau pagalbos ir patarimų visur. Bulimiją man nustatė įvairūs testai ir specialistas psichologo srityje. Tiesiog noriu kuo daugiau nuomonių ir patarimų, nes kova vis dar pačiame įkarštyje.  Labai lauksiu betkokio jūsų atsakymo.
paklausė 2018 Kov 9 Kita Ema
pažymėtas iš naujo 2018 Kov 9 qadmin

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Sveiki,

Labai džiaugiuosi, kad esate tokia aktyvi ir ieškote sau pagalbos. Dėl konteksto trūkumo nežinau, kokie metodai tiktų būtent Jūsų situacijoje, bet pabandysiu pasidalinti užuominomis, ką būtų galima daryti šioje situacijoje:

  1. Rinkti informaciją, skaitinėti apie bulimiją ir jos pasekmes. Kas nutinka stemplei, skrandžiui, dantims ir t.t. kritiškumo formavimas prisideda prie greitesnio sutrikimo įveikimo.
  2. Dirbti su savo mintimis ir kūno svorio, formos suvokimu. Sau keliami dideli išvaizdos reikalavimai (pavyzdžiui, kad turi būti lieknas arba būtinai turi sverti 55kg) ir jų laikymasis, gali turėti priešingą efektą – paskatinti persivalgymus, ypač tuomet, kai norai neatitinka realybės. Tokiu atveju reikėtų „gaudyti“ savo mintis ir jas „taisyti“. Pavyzdžiui, mintį „jeigu būsiu liekna, tuomet kitiems tikrai patiksiu“ taisyti į „kitiems galiu patikti nepriklausomai nuo to, koks mano sudėjimas“ arba „ir dabar yra kam patinku, kai esu tokia, kokia esu“. Šiek tiek daugiau informacijos galima rasti čia ir čia.
  3. Dirbti su savo emocine būsena. Kaip jaučiatės prieš persivalgymo epizodą? Kokiomis aplinkybės dažniausiai įvyksta persivalgymai? Galbūt epizodus dažniausiai išprovokuoja stresas? Nerimas? Tokiu atveju reikėtų dirbti su streso įveikimu, mokytis atsipalaiduoti. Ir tai daryti reguliariai, ne tik tada kai jautiesi blogai. Maistu dažniausiai bandoma užpildyti vidinę tuštumą, kompensuoti ar nukreipti dėmesį nuo to, kas kelia nemalonius jausmus.
  4. Susikurti nauja refleksą. Jeigu dažniausiai persivalgoma tuomet, kai kyla įtampa, tuomet kai jaučiama, jog kyla įtampa ir norima eiti valgyti – eiti užsiimti kažkuo kitu, kas nebūtų maistas. Tikėtina kad išbuvus, pralaukus, refleksas „valgyti kol pasijusiu geriau“, sumažės ir ims keistis.
  5. Valgyti normalias maisto porcijas, nelaukti, kol bus stipriai išalkstama. Nepraleidinėti maisto porcijų (valgyti kas 4 valandas). Valgyti lėtai, pasigardžiuojant maistu. Persivalgymo metu dažnai valgoma iki tol, kol pasidaro bloga ir imama nebekreipti dėmesio į patį maistą, kuris yra valgomas.
  6. Palaikymo grupės formavimas. Susirasti bent kelis žmones (draugus, šeimos narius), kurie Jus palaikytų pokyčių ir sveikimo kelyje. Taip pat galima lankyti grupinius užsiėmimus, kuriuose susirenka kiti asmenys, kuriems diagnozuoti valgymo sutrikimai. Grupės nariai dalinasi savo patirtimi, suteikia vienas kitam palaikymą, o svarbiausia, supranta vienas kita ir skatina siekti sveikesnio gyvenimo būdo.
  7. Konsultuotis su psichologu ir didinti pasitikėjimą savimi. Dirbant kartu su specialistu, galima nuveikti daugiau.

Stiprybės ir kantrybės linki,

Odeta

atsakytas 2018 Kov 10 Odeta
patvirtintas 2018 Kov 11 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų