"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Bal 30 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Labas,

Savo klausime išreiki nepasitenkinimą tuo, kad religijos fanatikė bando Tave įtraukti į savo liūną. Tikiu, kad tokioj situacijoj gali kilti susierzinimas, pyktis, kai kitas žmogus bando Tave kreipti ten, kur Tau nesinori eiti. Tavo jausmai Tau rodo kelią. Jei susierzini ir priešiniesi reiškia Tau tas pasirinkimas netinka, Tu nenori eiti tuo keliu. Tad jeigu jau žinai savo poziciją, klausimas, kaip tai išreikšti kitam žmogui, kad jis suprastų ir nebebandytų Tavęs įtraukti į savo pasaulį.

Įsivaizduok, kad Tu nori įkalbinti savo draugę kažkuo užsiimti ar kažkur keliauti (gal esi turėjusi tokios patirties praeityje). Norisi Tau pasiūlyti pagalvoti: kaip kitas žmogus turėtų kalbėti (kokiu tonu, kokiais žodžiais, kūno kalba), kad Tu nustotum jį įtikinėti Tau svarbiu pasiūlymu. Tada pagalvok ar Tavo žodžiuose nėra abejonės, neužtikrintumo, kuris kito žmogaus suvokiamas, kaip galimybė Tave patraukti. Galbūt susirašyk ant popieriau "už" ir "prieš" įsitraukimo į tos merginos siūlomą aplinką.

Jeigu Tu tikrai žinai, kad Tavo pasirinkimas "Ne" pasakyk jai taip, kad ji suprastų. Galbūt pasidalink, kad toks jos elgesys Tave pykdo ir erzina. Tu turi teisę laisvai rinktis - kur dalyvauti, o kur ne. Galbūt pasidalink argumentus, dėl ko Tu nenori bristi į religijos fanatizmo liūną. Tu turi teisę turėti savo nuomonę, kad ir kokia ji būtų, šiandien Tavo toks patyrimas ir pasirinkimas. Ir Tavyje yra pakankamai stiprybės save išreikšti bei apginti.

Tikiu, kad rasi Tau teisingiausius būdus, kaip bendrauti su minėta mergina,

Sėkmės ir palaikymo,

Inga
atsakytas 2018 Bal 30 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų