"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Man 22 metai ir aš niekuomet neturėjau jokių artimų santykių su kitais žmonėmis. Jaučiuosi visiškai atskirta nuo pasaulio, tarsi aš būčiau kažkokia klaida, tarsi manęs čia būti neturėtų. Dėl mano vienišumo manau kalta ir aš pati, ir aplinkybės. Kai buvau vaikas, šiokių tokių draugų turėjau, tačiau kiek supratau, jie mane laikė keistuole, vėliau sužinojau, kad jie mane piktai apkalbinėjo už akių. Sakyčiau tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl būdama apie 15-os metų visiškai užsidariau savyje. Aš niekuomet nesugebėjau niekur pritapti, ir nesugebu iki šiol. Praleidau ilgus metus 'savo galvoje', praktiškai visiškai su niekuo nebendraudama. Man visą laiką atrodė, kad visi mane supantys žmonės buvo priešiškai nusiteikę, bet dabar negaliu pasakyti, kiek tame buvo tiesos.

Aš nesijaučiu, kad gyvenčiau. Viskas atrodo netikra ir viskas atrodo beprasmiška. Aš neturiu jokio ryšio su šituo pasauliu. Aš noriu pasikeisti, noriu kad kažkas mano gyvenime pasikeistų, bet aš nežinau, kaip tai padaryti. Aš nesuprantu, kaip išlipti iš šitos duobės. Bandau, bet mano pastangos kol kas bergždžios.

Mano pasaulis pilkas, tuščias ir nuobodus, ir noras jame gyventi mažėja sulig kiekviena diena.

Ką patartumėte be galo vienišam ir liūdnam žmogui, labai norinčiam išlįsti iš savo kiauto ir pagaliau patirti, kas yra draugystė ir kas yra tikras gyvenimas, bet nežinančiam kaip tai padaryti? Aš nebežinau, kur dėti savo skausmą. Nebežinau, ko griebtis.
paklausė 2018 Bir 6 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Laba dienelė,

ačiū, kad rašote.. Neramina tai, jog Jūsų patirtis bendravime su žmonėmis kelia nemažai sunkių išgyvenimų. O smagi naujiena yra pats laiškas. Jūs jau ieškote ryšio, mezgate jį labai atvirai, nuoširdžiai ir intelektualiai nupasakodama(s) sunkumus.

Gali būti, jog paauglystėje daugiau buvote stebėtoja(s), savo vidinius išgyvenimus, mintis, ir svajones vertinantis žmogus. Jūsų amžius yra tas laikas, kai imame daugiau galvoti apie ryšius su kitais žmonėmis, apie artumą. Stiprėja naujas poreikis, - buvimo drauge su kitu. Tai gali būti labai gerai.

Žmonės nėra tobuli.. Taip, kartais jie apkalba. Galbūt, taip nutinka dėl jų pačių problemų, dėl neurozių, nemokėjimo bendrauti, supratingumo trūkumų? Jie Jus nuvylė. Toks yra žmonių pasaulis, ir geriausia būtų nuo to daugiau ar mažiau atsiriboti, pasirinkti patikimus žmones, neskubėti labai dalytis paslaptimis ir apmąstymais. Jums prireikė laiko apgalvoti draugysčių patirtį, ir ieškoti žingsnių atleidimo link.

Vienatvė yra tarsi laukinis paukštis, kurį galima prisijaukinti. Įsivaizduokite, jog tarsi dovaną turite tuščią popieriaus lapą, kurį galite užpildyti, kuo tik panorėsite. Tinka daugybė pozityvių dalykų, - muzikos klausymas, knygos, straipsnių skaitymas, piešimas, atvirukų spalvinimas, sportas, pasivaikščiojimai, savanorystė su vaikais arba gyvūnais, papildomas darbas, dienoraščio rašymas, rankdarbių kūrimas, filmai, renginiai mieste, važinėjimas dviračiu, namų puošyba, mokymasis to, kas Jums yra prasminga. Yra labai svarbu pasirinkti veiklą, kuri patiks Jums, kuri teiks tikrą džiaugsmą. Vienatvė gali būti laikina būsena, ir svarbu leisti sau ja džiaugtis.

Be abejo, be sveikos mitybos, gero ilgai trunkančio miego, ir pakankamo fizinio aktyvumo gerą nuotaiką mums bus sunkiau išlaikyti. Dar vienas patarimas Jums - kasdien susirašykite dienos darbus ir laisvalaikio veiklas, ir atidžiai sekite planus. Taip įveikti emocinius sunkumus bus lengviau.

Panašu, spendžiu pagal laiško rašymo stilių, jog save neblogai pažįstate, galite daug pasakyti apie savo išgyvenimus. Aš manau, jog su Jumis kalbėtis gali būti labai įdomu. Mintys gilios, justi nuoširdumas, ryšio poreikis, Jūs naudojate metaforas, rašote vaizdingai. Tik labai nenorėčiau, jog ir toliau save kaltintumėte dėl susiklosčiusios padėties. Tai būtų blogiausia išeitis. Jūsų kaltės čia nedaug.. Kartais tiesiog taip nutinka. Galima spėti, jog Jums teko daug ir įvairių išgyvenimų, ir tuo esate ypatingas žmogus. Galite pajausti subtiliau, galbūt ir išgirsti kitą geriau nei gali kiti. To ir užtenka draugystei..

Jūs taip pat galite susirasti psichologą (kartais jie konsultuoja skype, pavyzdžiui www.krizesiveikimas.lt, galima skambinti jaunimo linijai www.jaunimolinija.lt), t.y. žmogų, kuris būtų šalia kurį laiką, kai žengsite pirmuosius žingsnius sunkumų sprendimo link. Drauge bus drąsiau. Nepamirškite, jog be sunkumų, turite talentų ir dovanų. Pasauliui labai reikalingi jautrūs ir daug išgyvenimų patyrę žmonės, nes jie gali daug sukurti, - meno kūrinių, eilėraščių, ypatingų ryšių su kitais žmonėmis. Ramybės ir Vilties Jums!

                                                                                                                                                                                                 Linkėjimai,

                                                                                                                                                                                                           Inga
atsakytas 2018 Bir 17 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų