"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nenoriu išsiduoti kas aš esu ir kiek man metų, bet tikiuosi, jog atsakysite. Turiu problemų nuo pat vaikystės. Tėvas dažnai išgeria. pykstasi su mama ir ją muša, išdavinėja su kita. Ankščiau to nesureikšmindavau. Na, gi vaikas buvau. Bet dabar tai kur kas skaudžiau kai esu paauglė. prieš apie 4mėn. mama taip pat pradėjo kartu su tėvu gert. Išgėrusi mama prie manęs kabinėjasi prie visko. prisimena dalykus kuriuos buvau padarius prieš 1metus su puse (t.y. gėriau su mane išvedusiais iš kelio žmonėmis). Esu tikrai kitokia, nebedarau to ką darydavau ankščiau. Dažnai būnu namie. Draugų neturiu tiek kiek turėjau ir seniau. Nebegeriu. Bet mano tėvai tai mato kitaip. Ypač tėvas. Jis ne kartą mamai pasakęs, jog esu prostitutė. Nors draugauju dabar su vienu vaikinu nemažai laiko. Neseniai sužinojau, jog net vaikinas mane išdavinėja. Išsiaiškinau, jog man melavo ne vieną ir ne du kartus.. Sunku būtų palikti, nes begalė atsiminimų. Žinau, kad man būtų geriau, jog jo neturėčiau - nebūtų to kuris mane skaudina, bet nenoriu patirt ką patyriau po senesnio vaikino. Liūdina tai, kad nebejaučiu noro kažką veikt ar bendraut su žmonėmis. Praradau geriausią draugę, nes su ja mažiau bendraudavau. Kiekvieną dieną didžiausias tikslas buvo iš mokyklos pareit ir eit miegot. Be galo daug verkiu namie užsidarius. Kai tėvų nebūna - nėra apsakyti tam žodžių, kaip aš išsilieju. būna, jog klykiu, staugiu visu garsu. Žaloju save. Daužau sienas. Mama ne kartą pamačius, jog žalojuosi ir kiekvieną d\kartą sako, jog dar kart jei taip pamatys, ves mane pas psichologę. Nelabai mėgstu išsipasakot žmonėms. Neseniai pradėjau dažniau išsipasakoti savo pilnametei pusseserei, bet ji neduoda gerų patarimų. 

Mokyklos seselė man pasakė, jog protu esu per greit subrendus, nes rūpinuosi ne tik savim, bet ir tėvų problemomis ir patarė eit pas gerą psichologė, jog galbūt išrašys šiek tiek raminamųjų. Buvau neseniai stipriai susipykus su tėvais, jog man girtas tėvas kai paskambino išrėkė ,, Eik ir gyvenk vaikų namuose. mums butų geriau, asilo galva tu". Tą dieną grįžau pas močiutę, bet jai nieko daug apie tai nepasakojau, nes žinojau, jog močiutė neužmigs ir apie tai galvos. Nuo tėvo tiek aš tiek mama turėjom mėlynių ant veido, kojų, rankų, pilvo. Su mama kalbėjau dėl tėvo kad jį paliktų, bet ji myli  jį.. abi esame be galo jautrios. Ne kartą planavau, kaip nusižudysiu. Mažai iki to trūko, bet sustabdė mano vaikinas. Na žodžiu... tikiuosi, jog atsakysite ką daryti.. Ačiū.

paklausė 2018 Bir 20 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Sveiki,

Jūsų laiške perskaitau labai daug minčių ir labai daug jausmų. Kalbate drąsiai, palyginate savo patirtį dabartyje su turėta praeityje. Tokie palyginimai mums padeda paaugti, nes padeda pastebėti savo privalumus, trūkumus ar darytas klaidas ir leidžia kitą kartą pasielgti geriau. Tačiau ne visuomet pavyksta paaugti savarankiškai. Būna, kad įsisukame į minčių labirintą, o išėjimo taip ir nematyti. Ypač sunku tuomet, kai atrodo, kad neturime palaikymo.

Minite, kad tėvai išgėrinėja bei, kad tokios būsenos yra linkę priekaištauti ar net smurtauti. Išgėrę asmenys atsipalaiduoja, geriau prisimena jiems emociškai svarbius įvykius, kas kai kuriais atvejais tampa aštria kritika. Šioje vietoje svarbu žinoti savo pozicija – jeigu kritika nebeturi pagrindo, pasistengti išlikti emociškai stabiliam. Net jeigu tokiai kritikai ir yra pagrindas, ginčytis su neblaiviu asmeniu nėra pats geriausias sprendimas. Todėl tėvams jau esant blaiviems, galite atskleisti kaip tokie žodžiai Jus verčia jaustis ir pateikti argumentų, kuo tai nebėra aktualu. Suprantu, kad situacija labai nemaloni, ypač, kai konfliktuojama su tėvais. Tačiau smurtas nėra pateisinamas. Jeigu namuose jaučiatės nesaugiai, vertėtų kreiptis pagalbos.

Atskleidžiate, kad Jūsų vaikinas Jums buvo neištikimas, tačiau nepriklausomai nuo to, nenorite su juo skirtis dėl turimų prisiminimų. Pati įvardinate, jog žinote, kad tokie santykiai nėra naudingi. Pamėginkite įsivaizduoti, kaip jaustumėtės ilgesnėje laiko perspektyvoje, jeigu toks jo elgesys kartotųsi? Dažniau jaustumėtės laiminga ar įskaudinta? Savęs žalojimas tik atskleidžia, jog norėtumėte, kad dabartinė situacija ir Jūsų savijauta būtų geresnė. Vis dėlto, tai nepadeda pakeisti situacijos. Atsiskleidimas savo puseserei rodo, kad norite siekti pokyčių ir po truputį stengiatės jų pasiekti, tačiau norite gauti paskatinimą, palaikymą iš šalies. Būtent todėl stipriai rekomenduoju pradėti lankytis pas psichologą. Specialisto kabinetas yra saugi aplinka, kurioje galėsite išsikalbėti, išsirėkti ir sulaukti grįžtamojo ryšio, nusiraminti ir susidėlioti veiksmų planą padėsiantį jaustis geriau. Tokius specialistus galima rasti ne tik sveikatos įstaigose ar mokykloje, bet ir jaunimo centruose, dienos užimtumo centruose. Su konsultantais galima susiekti ir paskambinus į pagalbos linijas: Vaikų Liniją (116 111) arba Jaunimo Liniją (8 800 28888).

Jaučiu, kad Jūs turite nemažai energijos ir noro keisti savo situaciją. Dabar reikia savęs nebebarstyti,  susitelkti ir kryptingai tai daryti.

Stiprybės linki,

Odeta.

atsakytas 2018 Bir 20 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų