"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Mano 24 metų sūnus gyvena atskirai kitame mieste. Iki šiol sūnus parvažiuodavo kartas nuo karto į namus, pakalbėdavome telefonu, o prieš mėnesį laiko sūnus nutraukė bendravimą su manimi. Telefonas išjungtas, į facebook žinutes neatsako. Prieš nutraukiant bendravimą jokio konflikto nebuvo. Paskutinį kartą ramiai pakalbėjome telefonu. Bijau, kad jis nutarė su manimi nebendrauti, kaip ir su savo tėvu jau du metus nebendrauja (mes su tėvu išsituokę), nors tam rimtos priežasties nebuvo. Kaip  man reaguoti? Aš nežinau ar sūnui viskas gerai, nes jis nelabai viską susitvarko ir turi problemų. Ačiū už atsakymą.

paklausė 2018 Lie 29 Tėvai ir vaikai Rasa

1 Atsakymas

Laba diena,

džiugu, kad ieškote pagalbos ir paramos tokioje išties emociškai nelengvoje situacijoje.

Pradžiai pabandykime pažvelgti nauju žvilgsniu. Galėjo būti, kad vaikinas nusprendė nebebendrauti. Tačiau, gali būti, kad jis rado naują darbą, ir yra labai užsiėmęs. Gali būti, jog pakeitė telefono numerį. Galbūt jam trūksta pinigėlių, ir jis nedrįsta prisipažinti? Galėjo susirgti, ir šiuo metu tiesiog fiziškai negali susisiekti. Taip, jis gali turėti ir emocinių sunkumų. 

Ar jis rašo kažką Facebook paskyroje? Pastebėkite, apie ką yra jo žinutės, kokiomis nuotaikomis žmogus dalinasi. Galbūt jo rašymuose rasite atsakymą ar bent užuominą į galimą priežastį, kodėl šiuo metu sūnus nebendrauja. Ar seniai jis nesusitinka su tėčiu?.. Kodėl taip nutiko, kaip jis pats aiškino situaciją?

Kartais žmogui tiesiog reikia laiko, susidėlioti visą informaciją, jausmus ir nuomones į "savo lentynėles"... Tačiau yra panašu, jog Jus lanko stiprūs nerimo jausmai, ir kaip jautri mama, negalite nusėdėti vietoje, pergyvenate dėl artimo žmogaus gerovės, ir saugumo. 

Ar Jūs žinote, kur gyvena vaikas, jo adresą? Jei nežinote, galbūt yra būdas sužinoti, - iš draugų Facebook, darbovietės ar mokymo įstaigos. Gal Jūs galite pas jį nuvažiuoti? Su drauge, tėvu, ar kitu svarbiu Jums žmogumi, kuris palaikytų ir suprastų Jūsų jausmus. Palaukite sūnaus grįžtančio namo ir pasikalbėkite. "Žmogau, Tu man rūpi, esi man svarbus toks, koks esi. Aš visuomet Tau padėsiu". Susitarkite, kad nuolatos susiskambinsite, ir nesvarbu kokia būtų situacija, Jūs jį palaikysite. 

Blogiausia, kas galėtų nutikti, tikriausiai būtų liga, nesaikingas arba draustinų medžiagų vartojimas, o gali būti ir minčių apie savižudybę. Nepamirškime, jog drauge galima rasti nuostabių išeičių! Nuolat palaikykite ryšį su vaiku, kol kas rašykite jam, net jei jis Jums ir neatsako. Svarbu būtų susidėlioti planą, apie ką kalbėsite, bet kuriuo iš trijų atvejų. Galite pasiskambinti į Vilties Linija (116 111, http://www.viltieslinija.lt/) arba Tėvų Liniją (http://uzsaugialietuva.lt/gerieji-pavyzdziai/tevu-linija,  8 800 90012), pasitarti, kokios galėtų būti išeitys. Taip kalbėtis su juo Jums bus lengviau. Aplankykite vaikiną, kaip galima greičiau, - labai neuždelskite. Galite nuvežti pyrago, ar jo mėgstamų sausainių..  Galbūt pas jį  į svečius užsukti taip pat galėtų kas iš geranoriškų artimųjų, gyvenančių tame mieste?

Tikriausiai, sūnus išgyvena painiavą, ir šiuo metu Jūs esate jam gan svarbi. Aš tikiu, jog ne kartą esate jį labai palaikiusi bei supratusi. Kai žmogus neatrašo, tai nebūtinai reiškia, kad jam nerūpite, ar kad jis Jus palieka. Labai džiaugiuosi Jūsų giliais jausmais ir iniciatyva tartis bei imtis reikalingų veiksmų, kad padėti. Jums pačiai būtų labai svarbu rasti su kuo pasidalinti savo nerimu, pergyvenimais, abejonėmis ir nuojautomis. Tad būtinai išsikalbėkite artimam ar tiesiog geram žmogui, prie arbatos ar kavos. Jei nėra šiuo metu tokio žmogaus, tuomet galite skambinti Vilties Linijai, ar užsirašyti keletui konsultacijų pas psichologą,- pasidalinsite savo emocijomis, kurias ne visada taip jau lengva žmogui vienam atlaikyti. 

Nepamirškite, jog esate išties rūpestinga ir drąsi mama!

Sėkmės Jums atkuriant svarbų ryšį, ir gražios, spalvingos vasaros!!!

Inga

atsakytas 2018 Lie 30 Inga P.
redaguotas 2018 Lie 30 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

426 klausimų
427 atsakymų
9 komentarų
95,897 vartotojų