"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nebezinau, kaip kalbeti su zmona po mano mamos smeizto ant mano zmonos. Ji visiskai paluzo. Be to ji nescia ir visiskai nebenori nieko. Manes zmona negirdi, ji isitikinusi kad as savo mama visada tikejau, ka sneka apie ja. Visgi mano mama perzenge visiskai ribas, ziuriu i ja su pykciu ir negaliu patiketi, kad tai mano mama. Tiesiog nebezinau, ka daryti, kaip kalbeti. Su zmona mes issikraustome is mano tevu i buta, bet ir tai netenkina mano zmonos. Tiesiog ji visiskai paluzusi, padekit, labai prasau.

paklausė 2018 Rgp 2 Tėvai ir vaikai Mantas

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū Jums, kad kreipėtės. Manau, jog teisingas Jūsų jausmas, jog svarbu rasti papildomai į ką atsiremti. Jūsų klausimas išties jautrus.. Besilaukianti moteris kelia aplinkiniams daug jausmų. Tai ypatingas laikas, ir natūralu, jog norite ją ginti ir apsaugoti nuo tamsiosios gyvenimo pusės.

Panašu, jog Jums išties rūpi, tiek žmona tiek ir vaikelis. Tai labai gerai. Puiku, jog imatės veiksmų ir ieškote išeičių, aktyviai sprendžiate iškilusią problemą.

Nieko keisto, kad žmona nusiminusi. Žinoma, galima ją suprasti, tokie dalykai liūdina. Nepamirškite, jog šiuo metu jos nuotaikas įtakoja hormoniniai organizmo pokyčiai, ir reakcijos gali būti stipresnės.  Kartais suprasti net ir gerai pažįstamą žmogų gali būti nelengva.

Mama tikriausiai turi savo kažką, dėl ko ji taip elgiasi. Čia nebūtina suprasti, ar labai gilintis, bent aš taip manyčiau.. Visko nutinka, ir tai tikrai nėra blogiausias dalykas pasaulyje. Paprastai juk ir apkalbame tuos žmones, kurie mums rūpi. Kartais taip atsitinka... Mano nuomone, geriausia būtų neskaudinti nei vienos, nei kitos pusės. Galbūt išties, ateis laikas, kai visi susitaikysite? Ar bent pamiršite tamsius debesis, ir nušvis daugiau saulės.

Jums su žmona svarbiausia būtų atsiriboti nuo viso to. Tai labai svarbu moters būsenai, ir mažylio sveikatai. Pagalvokite, Jūsų laukia didžiausias Žemėje stebuklas, - kūdikio gimimas! Kiek nelengvų ir džiugių akimirkų Jums teks, budint prie mažylio lovelės, matant pirmuosius žingsnius ir girdint žodžius.. O kaip gera gali būti matyti vaiką pirmąkart įžengiant į mokyklą.. Jums atsiveria naujas, savarankiškas pasaulis, Jūsų ir žmonos bendra būtis. Tai labai daug.. Atidėkite visa kita. Aš tikiu, kad situacija susitvarkys savaime.  Viskam reikia laiko. O dabar Jūsų laukia daug darbų - susipirkti reikalingus daiktus, reguliariai lankytis pas gydytojus, lankyti jaunų tėvų kursus ir pan.

Kiek galite, palaikykite žmoną. Pabandykite pasikalbėti, suplanuoti ateitį. Mąstykite racionaliai. Pasitarkite, ką daryti, kad ji geriau pasijaustų, labiau pasitikėtų savimi, ko ji tikėtųsi iš Jūsų, kuo galite padėti.. Jei jai iš tiesų blogai, na, jei ji negali atgauti emocinės pusiausvyros, būtų svarbu jau šiuo metu kreiptis į krizių centrą psichologinės pagalbos https://krizesiveikimas.lt/paslaugos/psichologo-konsultacijos/ (konsultuoja internetu), skambinkite Jaunimo Linijai 8 800 28888, Vilties Linijai 116 123. Galite užsirašyti psichologinei ar psichoterapinei konsultacijai pas gerą specialistą, atvykti galite vienas, arba dviese. Kaip Jums geriau. Taip būtų saugiausia.

Abu atsiribokite nuo stresų, ir pasidžiaukite šiuo nuostabiu laiku. Nepamirškite, žmogus dažnai pirma pasako, po to pagalvoja.. Džiaugiuosi, kad turite šeimą, vienas kitą, kad laukia šviesios dienos, auksinis ruduo ir nepakartojamos tėvystės patirtys. Tai Jūsų gyvenimas, ir tik Jūs sprendžiate, kas Jums tinka, patinka, kas Jums svarbu, ir reikalinga.

Laimingai,

Inga

atsakytas 2018 Rgp 4 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

372 klausimų
373 atsakymų
9 komentarų
74,533 vartotojų