"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man stresą varo mokykla, supanti aplinka, draugai, kurie gal net nėra draugai, ir panašiai. Dienos metu labai puikiai sekasi vaidinti - 100% niekas net neįtaria, kad man kažkas blogai, kad grįžus namo vakarais aš verkiu, neišsimiegu, nevalgau ir t.t. Kaip aš kovoju? Nekovoju, nes neatradau būdų. Viskas, ką bandžiau, nuėjo veltui, kai kam neatrandu laiko, kai kas varo dar didesnį liūdesį. Todėl taip ir gyvenu su savimi. Skamba labai labai depresyviai, bet jau tikrai pamiršau, ką reiškia būti laimingu žmogumi.
Ką daryti, kad jausčiausi bent kiek geriau?

paklausė 2018 Spl 7 Stresas tukovoji

1 Atsakymas

Laba dienelė, 

labai ačiū už klausimą.. Manau, jog rašai pačiu laiku. Ir tikrai - klausimas rimtas, ką gi dabar daryti? 

Aš džiaugiuosi, jog mąstai, galvoji apie savo būsenas, reflektuoji, pastebi, kad kažkas ne taip, imiesi veiksmų.

Suprantu, būna dienų lyg tyčia.. Būna visi metai tokie. Manau, jog tave vargina emociniai sunkumais. Neretai su jais būna ir nuovargis, motyvacijos stoka, apatija, padidintas jautrumas bei pan.. Galbūt ir draugai nėra tokie blogi, kaip atrodo, tiesiog taip jautiesi šiuo metu. 

Labai svarbu būtų per daug neišsigąsti, ir žinoma, nekaltinti savęs. Kartais nutinka, kaip ir angina atsitinka, ar pasitempiame koją. Esminis dalykas būtų nelikti vienam su tokiais nelengvais sunkumais, o kreiptis į specialistą. Tai gali būti mokyklos, poliklinikos psichologas, krizių centro, ar privatus konsultantas. www.krizesiveikimas.lt   Antakalnio poliklinikoje nuo 16 metų paauglius nemokamai konsultuoja kasdien ir anonimiškai https://www.antakpol.lt/go.php/lit/img/339  Yra internetinė programa, kaip padėti sau  https://www.antakpol.lt/go.php/lit/img/340  Jei ir pradėsi ją įgyvendinti, visviena susitik su psichologu. Nelik viena. Tikiu Tavimi.

Eiti pas specialistą ne visada lengva. Tam reikia daug valios ir pasiryžimo. Suprantu, jog gali abejoti. Visgi ši situacija reikalinga būtinai pokalbio su psichologu. Tad padrąsink save, jog tai tiesus kelias į geresnę savijautą, į pusiausvyros atgavimą, pakilią nuotaiką, gal net galime sakyti ramų ir laimingą gyvenimą. Susikaupk, pasiryžk, ir nueik. Gal Tave gali palydėti kas iš artimųjų, Tau svarbių žmonių, kuriais pasitiki? Taip būtų lengviau.. Žinau, kad pasaulis atrodo tamsus, šiuo metu, bet geriausia būtų jei pasistengtum nepasitikėti liūdnomis nuojautomis, o įjungtum loginį mąstymą.  Juk Tu jau parašei mums, tiesa? Nebuvo paprasta.. Tad tikiu, jog žengsi ir sekantį žingsnį - kreipsiesi pagalbos pas kvalifikuotą specialistą. Nesivadovauki stereotipais, ateityje bus tik geriau. 

Tiesiog šiuo metu esi kiek išsibalansavusi, bet manau jau po pusės metų situacija bus kita. Tu šaunuolė, eini ir į mokyklą, ir draugų turi, - tai jau labai daug. Bereikia išdrįsti pasitikėti žmonėmis, kurie žinos, ką daryti, kaip Tau padėti, ir viską Tau paaiškins. Būk drąsi ir neprarask Vilties. Visa turėtų stoti į savo vėžes. 

Svarbu būtų ir pavalgyti skaniai, ir gerai pailsėti, ir žinoma, kai jau būsi pasiruošusi - smagiai leisti laiką su draugais. Smagiai ir saugiai, žinoma. Gal norėsi sportuoti, skaityti rimtas knygas, ar kolekcionuoti pliušinius šuniukus? Leisk sau ir pasvajoti apie ateitį, ir išbūti dabartyje. Esi verta geriausio. Pagirk save, dienoraštyje kasdien įrašyk, kas tau pasisekė, kas pavyko ir nudžiugino. Pagalvok, kas galėtų padėti Tau atsipalaiduoti šiandien? Arbata, gyvūnėlis, pasivaikščiojimas, eilėraščių knyga, geras filmas, muzika, ar siuvinėjimas.. Prisimink, ką mėgai anksčiau.

Ir be abejo, - būtina turėti su kuo pasikalbėti. Gal yra gera draugė, ar pusseserė, kurioms rūpi? Na jei šiuo metu atrodo, kad ne, visą parą gali skambinti į Jaunimo liniją 8 800 28888. Tu rūpi ir esi svarbi, prisimink tai ilgai ilgai.. 

Darkart ačiū Tau, kad parašei, ir gero kelio - nuo pergyvenimų iki džiaugsmingų bei ramių būsenų! Nebus viskas lengva ir paprasta, tačiau svarbiausia, jog Tu gali. Tikiu, jog ateityje Tavęs laukia daug džiugių dalykų, o kol kas - kantrybės, tikėjimo ir rasti specialistą, su kuriuo bus lengva kalbėtis. Laikykis, ir sėkmės!!

Inga

atsakytas 2018 Spl 7 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
445 atsakymų
9 komentarų
108,422 vartotojų