"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, esu pirmakurse studende. Pastaruosiuos 3 men. jauciuosi ganetinai nepastoviai. Turiu omenyje dažnos nuotaiku kaitos ir demotyvacija. Ši problema lydi mane jau ganėtinai senai  bet norėtųsi ją sumažinti, kad galėčiau labiau susikoncentruoti į mokslus ir labiau džiaugtis gyvenimu. Vis nedrįsdavau kreiptis į ką nors su ta mintim, jog žinau, kad manęs niekas nesupras ir kiš savo nuomonę, jog tai laikina, viskas bus gera. Deja... gerai vis dar nėra ir man kelia tas nerimą. Nors ir mokinuosi užsienyje kaip norėjau, bet vistiek tas jausmas, jog kažkas vis dar blogai, manęs nepalieka ramybe. Kaip spręsti šią problemą?

paklausė 2018 Spl 19 Depresija Gabrielė

1 Atsakymas

Sveiki, Gabriele,

ačiū, kad kreipiesi ir rašai. Tavo laiške suminėti dalykai yra labai svarbūs..

Gerai, kad pati pastebi, jog kažkas yra ne taip. Ieškai savyje džiaugsmo, noro mokytis, bet randi ne tai, ko tikėjaisi. Tai galima pavadinti įvairiais vardais, - gali būti tiesiog, kad gyvenimas nėra toks lengvas, kaip manėme vaikystėje. Gali būti ir emociniai bei motyvaciniai sunkumai. 

Suprantu, jog turėjai svajonę, ir ji tikrai graži, spindi iš toli. Studijos užsienyje - dalykas rimtas, daug kas to siekia, galvoja, planuoja, kraunasi lagaminus, skrenda ir važiuoja. Visgi nėra viskas taip paprasta, kaip mes norėtume, kad būtų. Mes daug kartų mokykloje girdėjome, jog knygas reikia skaityti, tik taip užaugsime stiprūs, bet štai, kai reikia skaityti, neapleidžia apatijos jausmas, sunku įsigilinti, ir vis ieškom progų užsikaisti arbatos ar pavedžioti šuniuką. Tai gali būti tavo idealizmas... Atrodo, jei svajonė išsipildo, privalau būti laiminga. Deja, ne visuomet taip yra, ir ne visiems taip viskas paprastai nutinka. Tad visų pirma svarbu būtų nekaltinti savęs, jog ir ta motyvacija ne tokia, kokios norėtum. Gal užtenka to, kas yra... 

Neprivalai būti tobula, visad besišypsančia, na tiesiog reklamine mergina. Ir taip esi šauni, vertinga ir ypatinga. Juk tu atlieki namų darbus? Galbūt to ir pakanka. Tai valia, - suaugusiojo bruožas. Niekas negali tau pasakyti, kaip jaustis. Jausmai paprastai yra mūsų subjektyvus patyrimas. Ir taip, žinoma, tu neprivalai apie visas savo emocijas kitiems pasakoti. Tai tavo teisė.

Jausmas, jog "kažkas vis dar blogai" gali būti taip pat susijęs su nerimu. Natūralu, jog nerimas lanko, kai keliesi gyventi į kitą šalį.. Ar jau susiradai draugų? Ar vietiniai studentai padeda tau adaptuotis? Ar vyksta ekskursijos, studentų būreliai, ar universitetas kviečia šokti, sportuoti, ar bibliotekos dirba ilgai? Tu gali rasti naujų veiklų, ir nebebus kada mąstyti, - vieną dieną pagausi save visiškos ramybės būsenoje, suspėjančią daugiau, nei kada galvojai, kad pavyks. Tad šis jausmas, apie kurį pasakoji, gali būti susijęs ir su adaptacija. 

Visgi nenorėčiau būti "kaip tie visi", kurie sakys, kad "viskas gerai". Jei iš tiesų jauti, kad ateina laikas kreiptis ne tik į Pagalbos liniją, galbūt tai ir būtų geriausia išeitis. Jei jau ilgą laiką prasčiau jautiesi. Krizių centras teikia konsultacijas skype.. Gali pakalbėti su jais. www.krizesiveikimas.lt  Gali rasyti laiškus "Jaunimo linijai" https://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais/  . Žinoma, gali pasidomėti, ar ir kokia pagalba yra teikiama studentams mokslo įstaigoje, kurioje mokaisi. Paprastai  universitetuose būna, konsultacijų kabinetai, o gal jie galėtų paskirti tau laikinai žmogų, kuris padėtų geriau susipažinti su aplinka? 

Nepamiršk savo hobbi, ir draugų. Tu gali jiems parašyti.. Tėvams, ar kitiems giminaičiams.. Būtų gerai rasti kokią veiklą, kuri padėtų tau atitraukti mintis nuo sunkumų. Sportas buvo ir bus būdas nuotaikai pakelti. Svarbu būtų rasti, kuri sporto šaka (ar šokiai) suteiktų tau daugiausiai džiaugsmo. Gali išbandyti kelias, o vėliau pasirinksi. Saulė, knygos, baseinai, piešimas, pasivaikščiojimai, parodos, - yra labai daug dalykų, kurie tikiu, gali ir padės išblaškyti tavo rudeninius niūrumo debesis. Gražaus rudens ir draugiškos, kalėdinės žiemos. Sėkmės!

Inga

atsakytas 2018 Spl 21 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

453 klausimų
456 atsakymų
9 komentarų
115,713 vartotojų