"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, noriu paprašysi patarimo. Kaip nuteikti žmogų pozityviai? Kaip pesimistą paversti optimistu? Kaip įtikinti, jog ne viskas yra blogai? Kaip parodyti, kad reikia daugiau džiaugtis ir nekreipti dėmesio į smulkmenas? 

Aš vis sakau, kad reikia keisti požiūri į viską, kad reikia džiaugtis, kad turi sveiką šeimą, šiltus namus, draugus ir pan. Bet visokios smulkmenos verčia jį nervintis ir labai nuo to prastėja sveikata. Visada blogai jaučiasi, net buvo pas daktarus ir sakė, kad ta prasta savijauta, tai nervų pasėkmės. Labai noriu padėti, kažkaip pakeisti žmogaus požiūrį į viską, kad tikrai yra kuo džiaugtis ir reikia labiau atsipalaiduoti ir vertinti, tai ką turi, kad reikia nematyti tų smulkmenų. Tik nežinau net ko imtis. Dažnai užvedu kalbą apie tai ir stengiuos pakeist viską, pakeist požiūrį. Žmogus yra šiek tiek uždaras, problemas pasilieka sau ir nenori apie jas su kitais kalbėti, bet vis klausiu ar viskas gerai ir stengiuos išsiaiškinti dėl ko dažniausiai jis pergyvena ir nervuojas. Galvūt išsiaiškinus pagrindines problemas galėsiu nuramint ar kaip nors padėti, patarti. Labai sunku, nes pati esu optimistė, visada tokia buvau ir sunku matyt, kai žmogus taip apsikrauna nereikalingom problemom. Galbūt galit man patarti kaip elgtis tokioj situacijoj, kaip nuteikt žmogų, kad jis mąstytų pozityviau?

paklausė 2018 Lap 6 Motyvacija Emilija

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū už klausimą. Matau, kad Jums labai rūpi Jūsų artimas žmogus. Kaip pati sakote, esate optimistė šalia pesimisto. Greičiausiai labai sunku susiderinti tokiems žmonėms. Nes vienas mato puspilnę, kitas pustuščią stiklinę.

Kadangi klausime yra labai mažai informacijos, sunku kažką patarti. Pirmiausiai turbūt svarbu pasakyti, kad niekas kitas negali pakeisti žmogaus, jo požiūrio, tik jis pats. Iš aprašytos situacijos neaišku, ar tas žmogus visą laiką toks buvo, ar tik paskutiniu metu. Gal įtakojo tokią būseną ar nuotaiką kokie nors paskutiniai gyvenimo įvykiai. Gal keičiasi gyvenimo raidos etapas. Daug dalykų gali turėti įtakos ir išprovokuoti tokią žmogaus emocinę būseną.

Kas įtakoja, kad žmogus tampa optimistu ar pesimistu? Tai yra visa mūsų gyvenimo struktūra. Priklauso ir nuo genetikos, mūsų artimiausios aplinkos, ir mūsų gyvenimo patyrimo. Dažniausiai mūsų požiūris susiformuoja nuo mūsų auklėjimo, ir aplinkomės, kurioje augome ir matėme, kaip žmonės priima gyvenimą. Jei žmogus visą laiką būna nivertinamas, arba neįvertintas, jei aplinkoje visą laiką mato, kad gyvenimas yra sunkus ir beprasmis, tai dažniausiai žmogus išmoksta to, o ir vidinė jo struktūra formuojasi, kad ,,aš esu nevykėlis", o ir ,,gyvenimas alink mane yra ne koks." Ar Jūs galite pakeisti kito žmogaus požiūrį? Sunku pasakyti. Pirmiausiai turbūt vien buvimas šalia optimisto, gali užkrėsti tuo pačiu. Arba atvirkščiai, dar labiau nuvilti, galvojant, kad man tai taip niekada nebūna, aš taip nemoku.

Kas gali padėti? Visada gali padėti savęs pažinimas. Labai svarbu suprasti ir įsisąmoninti, kas nutiko mano gyvenime, kad aš pasaulį matau tokį? Nes pasaulis, ne visada yra toks, tik aš jį tokį matau. Manau, kiekvienas žmogus gali atrasti sau tinkamų būdų savęs pažinimui. Vienas iš jų yra psichoterapija. Ir jei Jūsų žmogus jau turi net sveikatos problemų, manau tikrai reikia susigriebti. Tai turbūt ir būtų Jūsų svarbiausia užduotis, kalbėtis su žmogumi, kad tikrai dar gali matyti pasaulį ir savo gyvenimą kitomis spalvomis. Kad nebijotų priimti kitų pagalbos. Kad save tyrinėti tikrai yra įdomu, nors ir nelengva. Bet nespausti žmogaus. Kartais , kai mes jaučiam kitų norą mus kažkaip pakeisti, įsijungia didelis pasipriešinimas.

Todėl, kartais gali tekti pasikeisti savo požiūrį į tą žmogų, ir priimti, kad jis toks yra su savo požiūriu.

Sėkmės Jums,

Sigita
atsakytas 2018 Lap 6 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų