"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Lap 9 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū jums už klausimą. Manau, dabar tokie laikai, kad panašiais klausimais mums yra būtina domėtis, tobulėti profesiškai ir siekti darbo efektyvumo..

Iš tiesų, kiek nuliūdino pats klausimas. Ta prasme, kad iškarto kalbame apie bausmes, tačiau nei kitus elgesio keitimo metodus. Na, bausmė nebus pats efektyviausias būdas. Vaikai ir paaugliai yra ypatingai pažeidžiama grupė, ir pernelyg intensyvus bet koks baudimas gali atnešti žalą.

Galima savęs paklausti, kodėl iš tiesų noriu bausti, o ne ugdyti? Vaikai visada liks vaikais, jie provokuos, bandys ribas, išdykaus. Tačiau situaciją jie matys kitaip, nei mes. Jie dar nesupranta triukšmo žalos, tvarkos svarbos ir t.t. Tai mes galime jiems perteikti, įskiepyti, išmokyti. Į mokyklą ateina kaip į antrus namus, ir geriausia būtų, jei taip juos ir priimtume. 

Galbūt jums teko pačiam ar pačiai nelengvos vaikystės patirtys, tad turite tokį supratimą, kokį perėmėte iš savo aplinkos žmonių? Labai svarbu mokytojui, nepaprastai svarbu yra rūpintis savimi, savo emociniais poreikiais, sveikata, laisvalaikiu.. Mokytojavimas yra išties nelengvas darbas, ir geriausia, lengviausia dirbti, kai darbas atneša pozityvių emocijų. O tą tikrai galite pasiekti, ieškodami profesionalioje literatūroje, seminaruose, tardamiesi su psichologais, socialiniais pedagogais ir kitais mokytojais. 

https://www.youtube.com/watch?v=jelzDDUGwSY&t=176s

Viename seminare esu girdėjusi, jog bet kokią problemą su konkrečiu vaiku gali išspręsti mokytojo skiriamas laikas kas savaitė su vaiku atsigerti arbatos. 15 - 30 minučių kassavaitinio pokalbio, ir situacija išties gali pasikeisti. Svarbu būtų tuo metu ne moralizuoti ir auklėti, tačiau užmegzti ryšį su vaiku, - kaip jam sekasi, kodėl taip elgiasi, kaip supranta situaciją, gal jį kas skriaudžia ar nutiko, galbūt jis nepavalgo, ir pan.

Būtų gerai pasižiūrėti straipsnį "Vaikų netinkamo elgesio tikslai", kad geriau suprasti vidinę vaiko motyvaciją.

https://www.ipi.lt/straipsniai/keturi-netinkamo-elgesio-tikslai-individualiosios-psichologijos-atsakymas-i-vaiku-auklejimo-problemas/

Taip pat visi specialistai yra kviečiami konsultuotis, nemokamai, Tėvų Linijoje  https://www.tevulinija.lt/

Aš neabejoju, jog jūsų mokykloje yra tvarkos aprašas, kada vaikui skiriamas mokytojo įspėjimas, kuomet jo prašoma išeiti iš pamokos su socialinio darbuotojo pagalba. Visgi kartais dėl šių vaikų taip pat turi būti kreipiamasi į Vaikų Teises, ir jiems mokykloje teikiama psichologinė/socialinio pedagogo pagalba. Tikrosios vaikų netinkamo elgesio priežastys neretai būna susiję su labai nelengvomis patirtimis, ir mums yra labai svarbu į tai atsižvelgti.. Be abejo, nėra taip paprasta apeiti sunkius jausmus. Tam reikalingas tiek prasmingas laikas sau, tiek profesinis tobulėjimas, tiek artimųjų ir kolegų emocinė parama. Visgi.. Nesmerkime, supraskime, rūpinkimės savimi, ir keiskime vaiko savijautą mokykloje.

Darsyk ačiū jums už labai aktualų klausimą. Ir sėkmės visame kame!

Inga P.

atsakytas 2018 Lap 11 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

453 klausimų
456 atsakymų
9 komentarų
115,717 vartotojų