"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nenoriu trukdyti   aplinkinių, nes kartais jaustis beviltiškai normalu.Bet tai jau tęsiasi 2 metus. Nežinau, neturiu tikslų, nors turėčiau jau žinoti ko noriu (esu 12 klasėje). Jaučiuosi beviltiškai,patarkite ką daryti.

paklausė 2018 Lap 16 Depresija Doma

1 Atsakymas

Laba dienelė, Doma,

iš tiesų, matyt, kad Tau šiuo metu nėra labai lengva.. Apgailestauju, ir labai užjaučiu Tave. Smagu, jog nusprendei parašyti.

Gali pabandyti Antakalnio poliklinikos internetinę pagalbos sau programą,

https://www.antakpol.lt/go.php/lit/img/309

Tikrai esi verta, kad Tavo žodžius išgirstų ir išklausytų Tavo rūpesčius. Neabejok, drąsiai dalinkis su mama, - ji artimas žmogus. Manau, jog ir išklausys, ir padės, ir galėsite drauge ieškoti išeičių. Du metai yra ilgas laiko tarpas, ir labai norėčiau kad nuo šiandien imtumei labiau rūpintis savimi. 

Ko tam reikia? Žinoma, atlikti visu reikalingus darbus.. Po to - turėti turiningą laisvalaikį, skaityti megzti, sportuoti, domėtis sveika gyvensena, šokti, klijuoti koliažus, bendrauti su draugais, piešti, žiūrėti filmukus, kepti pyragus ir pan. Ar pakankamai pailsi, išsimiegi? Ar gerai maitiniesi? Kaip sekasi mokslai? Gal prieš du metus kas nutiko? Pabandykite drauge su mama paieškoti, gal tikrai kas gyvenime pasikeitė, kad apima toks nuovargio jausmas ir liūdesys. 

Jei mama negalės kalbėtis su Tavimi, skambink Jaunimo linijai, ir pabendraukite gyvai. 8 800 28888. Kitas variantas - susirasti psichologą konsultantą. Mokykloje, krizesiveikimas.lt (konsultuoja skype), ar SOTAS. Drauge jums bus gerokai lengviau grįžti prie šviesesnių nuotaikų, ir energingesnių dienų. Dažniau išsipasakok kitiems, nelaikyk taip visko savyje - žinai kad ir didžiausias stiklainis kartais persipildo. Kalbėjimas yra tiesus kelias į sveikimą. Jei manai, kad tai egoistiška, pagalvok dar kartą. Visi turime būti kažkiek egoistai, kad pasirūpintume savimi, susikurtume gerą gyvenimą, nepatektume į nesaugias situacijas ir nepultume bendrauti su visais, net ir nepatikimais žmonėmis. Beje, svarbu žinoti, kad depresyvius jausmus kartais sukelia alkoholio vartojimas, tad tokių įpročių nesiimk. 

Pabandyk šiuo metu dažniau save palepinti, pvz. išsimiegoti iki soties, pailsėti, pavartyti senas nuotraukas, pakvailiok su drauge, pasijuokit, pažiūrėk komediją, pasigamink krem briule. Gyvenimas - nuostabus, ir svarbu duoti sau leidimą tokį jį matyti. Ši diena - vienintelė tokia įstabi ir nepakartojama, tad linkiu priimti ją tokią, kokia yra, leisti sau išgyventi įvairius jausmus. Vienas žymus mąstytojas pasakė, kad liūdnos nuotaikos gali mums daug papasakoti, tad pabandykime įsiklausyti, apie ką tos istorijos..

Nebūk visą laiką viena. Išeik į renginį, savanoriauk, skaityk bibliotekoje, pakviesk klasiokus bandelių su arbata. Net jei nenorėsi kalbėti, tikrai bus žmonių, kurie supras, ir supratingai išbus šalia. Visiems mums kartais trūksta nuotaikų, - toks gyvenimas. Džiaugiuosi, kad jau pradėjai eiti keliu iš nusiminimo. Kelis patarimus Tau palikau, laikykis jų! Tikiu, kad esi protingas žmogus, ir galėsi elgtis taip, kaip Tau dabar yra geriausia, - saugiai, protingai ir savo atžvilgiu rūpestingai.

Tarp kitko, niekam nėra privalu jau 12 klasėje žinoti, ko nori iš gyvenimo. Juk galima kelis metus padirbti, savanoriauti, ir skirti laiko kol idėja apie būsimą profesiją atskries pati. Galima domėtis, skaityti, atlikti profesinius testus ir t.t. O skubėti - nereikia. 

Laimingai!

Inga

atsakytas 2018 Lap 18 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų