"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Mokykla baigiau pries 1,5metu is mamanęs tyčiojosi nuo 5 iki 11 klasklases kartais  buvau ir mušamas bet  tevams patyčios nerūpėjo  dabar negaliu pamiršti  klasioku sukelto fizinio smurto taip pat ir emocinio,  naktimis sapnuoju košmarus.  Dar po  tokiu patirčių nelabai pasitikiu žmonėmis , Draugu  turiu Tik viena.  bandžiau užsiimti įįvairiomis veiklomis bet  tai nenuveja streso.   Kaip geriausia pamiršti praeiti? Ir jaučiu kad uz tai tevams niekada neatleisiu nes jiems šio atvejiu nerūpėjo kokios mokyklos noriu as Kur butu geresne aplinka jie kaip visad apsimetė kad išmano geriau o išejio labai blogai

paklausė 2019 Vas 13 Stresas Rokas l

1 Atsakymas

Laba diena, Rokai,

taip, Tu teisus.. Išėjo labai blogai. Apgailestauju, ir užjaučiu Tave, išgyvenus tokias nemalonias situacijas. Be abejo, Tu teisus, - taip neturėtų būti nei šeimoje, nei mokykloje. Sunku tą suprasti, sunku ir pateisinti..

Norėčiau tave kiek nuraminti, - dabartiniu metu mokyklose yra išties daug dirbama, kad mažėtų patyčių mastas, vaikai mokytųsi bendrauti, nepatirtų smurto, atstūmimo ar tėvų nepriežiūros. Yra daug stiprių socialinių pedagogų ir mokyklinių psichologų, kurie geba suvaldyti tas situacijas, drauge su mokytojais ir visa mokyklos komanda.

Pabandykime įžvelgti kelis teigiamus aspektus, nors tai tikrai lengva nebus. Mokykla jau baigta, tiesa? Tu turi diplomą, esi suaugęs protingas žmogus, ir galbūt tai ir yra geriausias metas Tau stotis ant savų kojų.

Dėl atleidimo tėvams - neskubėkime.. Tau reikės išties daug laiko, kad perkalbėti su specialistu savo jausmus, išgyventi nusivylimus ir iš jų išeiti. Tad duok sau to laiko, ir nespausk savęs būtinai atleisti šiandien ar rytoj.

Vilniuje 2019 m. yra teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos šeimai. Jas teikia "Sotas", "Paramos vaikams centras", "Socialinės paramos centras", "Matulaičio socialinis centras". Jei negyveni Vilniuje, galbūt galėtumei bandyti susitarti dėl nuotolinės pagalbos? Ji Tau išties reikalinga. Bendraudamas su specialistais, sutvirtėsi, pasirinksi gyvenimo tikslus, ir atrasi savo stipriąsias puses.

Internete yra programa "Geros nuotaikos link". Tai būtų papildomas būdas padėti sau. https://antakpol.lt/go.php/lit/img/37

Kartais neteisybė nutinka.. Tai ne Tavo kaltė. Deja, bet net ir XXI a. žmonių elgesys kartais primena viduramžių istorijas. Labai gaila, kad pagalba nebuvo suteikta anksčiau. Smagu tai, kad dabar pasirūpinęs pagalba sau, Tu išsilaisvinsi iš sunkių patirčių, prisiminimų apie jas, atrasi ramybę ir gyvenimo prasmę naujai. Ne Tavo problemos, kad Tavo mokyklos vaikai neturėjo socialinių įgūdžių, stokojo empatijos ir elementarios žmogiškos logikos. Manau, kad vėliau jiems gali būti labai nelinksma, kai supras, ką padarė..

Tau svarbiausia dabar tinkamai rūpintis savimi - lankyti sporto šaką, kuri patiks, rūpintis sveika mityba, poilsiu, būti atsargiam ir nebepatekti į tokias situacijas, rasti specialistą kuriuo galėtum pasitikėti, skaityti geras savipagalbos knygas, planuotis studijas, darbus ir turiningą, saugų laisvalaikį. Laikykis! Mes su Tavimi!! Užjaučiame dėl to, ką teko patirti, ir tikime Tavo šviesia ateitimi.

Linkėjimai,

Inga

atsakytas 2019 Vas 17 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų