"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki.                                                                                                                                                                       

Aš šeštokė, bet neturiu gerų draugų. Visos mano klasiokės mane atstumia,nes joms labiau patinka mergaitės, kurios kiekvieną pertrauką žaidžia su telefonais ir turi atsinešusios kokio nors nesveiko maisto. Dažnai jos pradeda su manimi švelniau elgtis, kai joms reikia pagalbos pamokose, o vėliau vėl į mane atsuka nugaras, susirenka prie vieno stalo ir iki pamokos pradžios kalbasi.

Mano klasės berniukai irgi ne kokie. Per pamokas įžeidinėja mokytojas, atiminėja vienas iš kitų daiktus ir nesimoko. Dažnai grasina ir keikiasi.

Kadangi aš klasės pirmūnė ir lankau muzikos mokyklą, nes man gerai sekasi groti, mane visi vadina moksliuke su pašaipa balse. Bet kai aš jų ko nors klausiu jos atsako man ramiai. Kiekvienais metais mes susipykdavome apie 5 - 6 kartus, nes joms kažkas nepatikdavo ir jos man dažnai pavydėdavo (lietuvių kalboje, kai reikėdavo parašyti diktantą, aš beveik visada nepadarydavau klaidų).

Tik viena mergaitė man būna atviresnė. Ji buvo naujokė penktoj klasėj.

Man dažnai patinka bendrauti su mažais vaikais, senjorais ar suaugusiaisiais, nes jie mane priima tokią kokia aš esu ir visada, ypač garbingo amžiaus žmonėms aš noriu padėti ar pasidalinti įvykiais.

O mokykloje man dažniausiai pavyksta pasikalbėti su mokytojais, o jei jų pertraukos metu nėra, aš tiesiog stoviu prisiglaudus prie sienos.

paklausė 2019 Grd 3 Bendraamžiai/santykiai darbe Danielė

1 Atsakymas

Labas,

Ačiū už tavo laišką, kuriame išdrįsai pasakyti kaip jautiesi.

Laikas mokykloje gali būti smagus arba gali būti ir sunkus. Ypatingai, jei neini paskui visą minią ir esi kitokia. Ir iš laiško aš matau, kad tu esi kitokia. Tu esi protinga, tau gerai sekasi mokslai, tu gerai rašai diktantus, groji. Ir tai tave daro išskirtinę gerąją prasme, nes tu nesikeiki, neįžeidinėji mokytojų, nesimaitini per pertraukas nesveikai ir savo laisvą laiką neleidi įlindusi į telefoną.

Kaip suprantu tau nelengva yra būti tarp savo bendraklasių, kadangi jie tave atstumia, o jei neatstumia tai bando pasinaudoti, pravardžiuoja moksliuke. Visa tai skamba kaip patyčios, kurių tu neprivalai išgyventi viena. Rašai, kad tavo bendraklasės tau pavydi, nes tau sekasi mokslai. Atskleisiu tau paslaptį. Vaikai nemoka tvarkytis su savo pavydu, jiems lengviau yra pasišaipyti iš kito, atstumti kitą žmogų. Iš visa tai nėra tavo problema. O ir šaipyti iš tavęs niekas neturi teisės. Gal apie esama situacija galėtum pasikalbėti su suaugusiu žmogumi mokykloje? Žmogus, kuris yra tavo realybėje ir mato viską iš arti galėtų padėti įveikti sunkumus, sustabdyti patyčias klasėje ar įtraukti tave į kokią nors veiklą mokykloje, kurioje rastum bendraminčių.

Rašai, kad buvo viena mergaitė, kuri buvo atviresnė su tavimi. Jei vis dar bendraujate, gal verta su ja susibičiuliauti artimiau ?  Rašai ir apie tai, jog tau patinka bendrauti su mažesniais vaikais ar suaugusiais. Iš to galiu manyti, kad esi bendraujanti, gal pavyktų susibičiuliauti su kuom nors iš kitos klasės?  

Tikiu, jog nelengva pertraukas leisti prisiglaudus prie sienos, bet vieną žingsnį tu jau padarei. Parašei laišką man. Esi drąsi ir protinga. Linkiu išlikti savimi, atrasti save mokykloje, bei susirasti bendraminčių.

Tu nesi viena, aš tave palaikau,

Laura.  

atsakytas 2019 Grd 3 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,212 vartotojų