"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, neseniai radau naują darbą. Beje, per paskutinius metus (nuo studijų baigimo laiko praėjo kiek daugiau nei metai) pakeičiau gal apie tris darbovietes. Kol kas nei vienoje iš jų neišbuvau daugiau negu du mėnesius. Kai kur mane atleido, neva esu intravertė (čia buvo logistikos kompanija), kai kur neišlaikiau testo vertinamo procentais, kai kur pati išėjau. Dabartiniame darbe kaip ir visur sunku palaikyti santykius, nes esu tylenė. Ar tai gali būti priežastis kodėl su manimi beveik nebendrauja kolegos darbe?Kolektyvas pagrinde moteriškas, vos vienas ar du vyrukai. Iš pradžių mane kvietė kavos kolegės sėdinčios šalia, bet atėjus dar dviem naujokėms po manęs, viena jų sėdi šalia manęs ir kitos kolegės nuo stalo su manimi nebendrauja o bendrauja tik su ta naujoke. Kodėl taip atsitiko?Ar todėl kad esu per daug tyli ir atrodau joms kaip pasipūtelė? Bet gi iš intravertės netapsiu kompanijos siela..be to, pati niekada nepradedu kalbėtis pirma, ypač naujų žmonių rate..netgi draugui, man artimiausiam žmogui (santykiai per atstumą) niekada nerašau pirma, bet jis pats ekstravertas tai jam ne problema parašyti pirmam. O kaip paaiškinti tai svetimiems žmonėms ir ar verta?Aišku, galiu būti vieniša, man ir nereikia daug bendravimo (svarbu darbo pobūdis, pats darbas o ne draugystės darbe, jei tokios iš vis įmanomos..), bet liūdna,kad niekas su manimi nebendrauja. Jaučiuosi ignoruojama.

paklausė 2020 Kov 9 Bendraamžiai/santykiai darbe Anonimas

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū už pasitikėjimą mumis ir pasidalinimą savo išgyvenimais. Perskaičius Jūsų laišką jaučiu dviprasmiškus jausmus. Jūs teigiate, kad esate intravertė ir jums nereikia daug bendravimo, tačiau tuo pačiu metu ir tvirtinate, kad liūdite dėl to, kad kolegės Jus ignoruoja ir su Jumis nebendrauja.
Kadangi ir savo laiške klausiate kaip pagerinti santykius su kolegomis suprantu, kad bendrauti norite. Gal būt ne tiek daug ir ne taip intensyviai, bet nenorite sėdi viena ir gerti kavą. Tai, kad panaši situacija kartojasi keliose darbovietėse sufleruoja, kad norint pakeisti santykius su kolegomis turite imtis priemonių pati.
Bendravimas yra dviejų žmonių santykis. Ir abi pusės turi parodyti viena kitai, kad bendrauti jos nori. Tai padaryti galima daugybė būdų:šypsena, pasisveikinimu, paklausimu kaip sekasi, kokia nors replika apie orą ar pan., pakvietimu išgerti kavos ir t.t. Koks būdas Jums priimtinas turite nuspręsti pati. Jeigu nuolat tylite ir nerodote susidomėjimo kolegėmis jos tikrai gali pagalvoti, kad Jums nesinori su jomis bendrauti. Nieks nesiūlo iškart pulti bendraut ir rodyti iniciatyvą. Tačiau galima pradėti nuo vieno dalyko ir taip bandyti pagerinti santykius. Suprantu, kad tai nebus lengva, nes nesate pratusi užmegzti pokalbį pirma. Tačiau tikiu, kad bent kelis kartus parodžius iniciatyvą situacija taptų kur kas geresnė. Pabandykite sekančią darbo dieną pirma pasisveikinti visas koleges. Tai kartokite kol ne jausite diskomforto sveikinatis pirma.  Tuomet jei jausitės drąsiau galite pasakyti kokia nors repliką apie orą lauke ar paklausti kurios nors kolegės (tos kuri Jums atrodo galėtų norėti su Jumis bendrauti) kaip jai sekasi ar pan.

Linkiu stiprybės ir atkaklumo keičiant tai ką norite pakeisti. Nes svarbiausia yra norėti! Kai yra noras viską galima pakoreguoti.

Sėkmės
Rasa
atsakytas 2020 Kov 14 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų