"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, nežinau, kaip elgtis, kai dukra praneša, jog ji lesbietė.

paklausė 2019 Grd 17 Kita Andrius

1 Atsakymas

Sveiki,

Sveikinu kartu su dukra pasiekus paauglystės etapą. Šiame etape apie pasaulį ir save mokysis ne tik dukra, bet ir jūs. Tad džiaugiuosi, jog ieškote atsakymų, kaip geriau suprasti savo vaiką ir tai, kaip su juo elgtis.

Visų pirmiausia noriu pabrėžti, jog jūsų dukra yra paauglė, kuri dabar aktyviai savęs klausia: kas aš ? kas man patinka ? Vaikų psichologinėje raidoje 12-18 metų amžiaus tarpsnis yra metas, kai jaunas žmogus ieško ir bando suprasti savo identiškumą. Paauglystės tikslas yra suformuoti seksualinį identiškumą, rasti savo traukos objektą. Tai laikas, kai paaugliai pradeda savo lytinius santykius, eksperementuoja, tyrinėja save, domisi priešingos lyties atstovai, tačiau taip pat gali domėtis ir tos pačios lyties žmonėmis. Ir šiuo atveju tai nereiškia, jog vaikas yra homoseksualus.

 Sunku pasakyti ar jūsų dukters pareiškimas apie tai, kad ji yra lesbietė būtent tai ir reiškia. Tai gali reikšti, kad ji tiesiog susidomėjusi moters kūnu arba tai, kad merginos šiuo  metu yra patrauklesnės nei vaikinai, o gal jūsų dukra nusivylė kokiu nors berniuku ir nusprendė "pereiti" prie merginų. Variantų gali būti daug. Šiuo atveju siūlyčiau jums prisiimti klausytojos vaidmenį ir nebūti moralizuotoja. Klausykitės savo vaiko. Paklauskite kaip ji supranta, ką reiškia žodis "lesbietė", ką reiškia apskritai žodžiai "būti lesbiete". Ir tada vėl klausykite. Neikite su savo vaiku į konfliktą, nekritikuokite jos. Leiskite jai pažinti save. Sukūrusi saugią ir pasitikėjimu paremtą aplinką kalbėtis prisidėsite prie jos identiškumo paieškos ir visada žinosit, ką jūsų vaikas galvoja.

Sėkmės. Jūs gera mama,

Laura
atsakytas 2019 Grd 17 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų