"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Turiu 2m.jaunesnę sesę. Santykiai su ja blogi. Kai buvome mažos sutardavome, tačiau vėliau santykiai vis labiau prastėjo. Atrodo, kad ji mane viskuo kaltina. Kas jai nesiseka- dėl mano kaltės, ko ji neturi- dėl mano kaltės. Ji kartais kaip ir stengiasi gražiai elgtis, mokykloj ir pan., tačiau kai artimas kontaktas (namie) - visai blogai. Aš norėčiau turėti geresnius santykius ir norėčiau sutarti (ji mano, kad mano intencijos kitos). Dar labai jaučiu, jog ji ir save niekina, tarsi laiko save nieko verta. Suprantu, jog šioj vietoj galėčiau ir aš morališkai palaikyti, bet su ja man tai lyg per daug intymu, aš tiesiog nepajegiu. Tai pat aš jai esu sakius (dažniausiai besipykstant), kad aš noriu žinoti, kodėl būtent ji pyksta, konkretumą dėl ko manęs taip "nekenčia". Atsakymai būna nekonkretūs, tokie kaip " aš daug kartų sakiau " ir pan. Niekada nesileidžia į tikrą pokalbį t.y. nenori gilintis ir suprast problemą. Galbūt verta paminėti, kad nesu vienintelė jos sesė. Taigi kokiu būdu bandyti tai išspręsti? Ir apskritai kaip/ar tokiam žmogui pasiūlyti psichologo pagalbą?

paklausė 2020 Kov 18 Bendraamžiai/santykiai darbe Aistė

1 Atsakymas

Labas Aiste, labai džiaugiuosi, kad ieškai išeities iš esamos situacijos, kuri tavęs netenkina. Tai rodo, kad esi stipri ir Tau tikrai rūpi santykiai su seserimi.
Savo laiške klausei dviejų dalykų kaip sukurti ryšį su sese ir kaip jai padėti, nes manai, kad ji laiko save nieko verta.
Pradėsiu nuo to kaip galėtum pabandyti sukurti ryšį su sese. Savo laiške neminėjai ar būna dienų kai būdamos dviese galite pasikalbėti be pykčių ir emocijų. Jei tokių dienų būna siūlyčiau pabandyti pasikalbėti papasakoti jai kokia ji tau yra svarbi, pasakyti kaip jautiesi kai Jūsų santykiai yra tokie konfliktiški, paklausti jos kaip ji jaučiasi, ar norėtų ką nors keisti Jūsų santykiuose. Ramaus pokalbio metu galima būtų rasti sprendimą kaip pagerinti santykius. Tik kalbantis reiktų vengti kaltinimų, buvusių situacijų aiškinimosi ir pan. Reikia koncentruotis į jūsų jausmus ir tolimesnį bendravimą. Jei to padaryti be kaltinimų ir gilių praeities įvykių analizių nepavyksta, siūlau parašyti sesei laišką. Ir jame išdėstyti visa tai ką norėtum pasakyti ir pokalbio metu. Tačiau laiške taip pat neturėtų būti jokių kaltinimų dėl vienokių ar kitokių dalykų.
Santykius pagerinti taip pat galėtų kokia nors bendra veikla. Pasiūlyk sesei nuveikti ką nors kartu. Tai ką Jūs mėgstate (pvz. Išgerti arbatos, pagaminti kokį nors desertą ar pasivaikščioti po parduotuves ir pan.)
 Tačiau turi nepamiršti, kad nepaisant visų tavo pastangų, jei sesė nenorės santykiai gali ir nepagerėti. Tas pats galioja ir su pagalba jai. Padėti kitam žmogui galima tik tuomet jeigu jis nori. Ir kalbėti apie kreipimąsi į psichologą būtų prasminga tuomet jeigu Jūsų santykiai pagerėtų. Nes kitu atveju sesuo gali suprasti norą padėti klaidingai. Jeigu nori pabandyti padėti pakelti jos savivertę gali kasdien pasakyti jai po komplimentą.

Linkiu stiprybės įveikiant sunkumus! Tikiu, kad norint galima viską pakeisti!

Rasa
atsakytas 2020 Kov 19 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
108,057 vartotojų