"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nežinia dėl kokios priežasties, tačiau pilnamečiui mano šeimos nariui atsirado ir pradėjo progresuoti kai kurių raidžių neištarimas arba blogas jų tarimas (konkrečiai Š-S,C-Č,E-A). Man girdint ,,šnypščiantį" tarimą ir kalbą, kyla diskomforto ir pykčio priepuoliai. Kaltinu save ir kitus, kad ,,neišmokėme" vaiko taisyklingai kalbėti. Bandant apie tai kalbėtis su paaugliu šeimos nariu, gaunu priekaištus, kad viskas čia gerai (tačiau matau, kad jaučia kad negerai). Sutuoktinis mato kaistančia atmosferą. Kokia jūsų nuomonė: ,,sergame" mes abu? Kuris turi ,,gydytis"?
paklausė 2020 Vas 11 Bendravimas ir santykiai SK

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū, kad pasitikite mumis ir pasidalinote savo sunkumais. Perskaičius Jūsų laišką suprantu, kad labai išgyvenate dėl to kas vyksta. Norite pakeisti esamą situaciją, bet jei teisingai supratau aplinkiniai neįžvelgia problemos ten kur ją matote jūs ir dėl to kyla dar didesnė įtampa namuose.
Labai norėčiau pateikti konkrečius atsakymus į jūsų klausimus, tačiau dėl informacijos stokos negaliu to padaryti.
Iš pirmo žvilgsnio perdėtas reagavimas į šeimos nario tariamus garsus galėtų sufleruoti apie misofoniją. Bet jei teisingai supratau tai jus erzina tik jūsų šeimos nario  "šnypščiantis" tarimas. Kitų žmonių kalbėjimas tokia pačia maniera kaip jūsų šeimos nario jūsų neerzina. Tai sufleruotų, kad misofonijos nėra.  Tačiau norint tikslesnio atsakymo ar jums misofonija ar ne reikėtų kreiptis pas psichologą ar psichiatrą, kuris specializuojasi šioje srityje. Nes greičiausiai girdėjote, kad ši liga yra ganėtinai nauja ir informacijos apie ją yra nedaug.
O apie tai ar reik gydytis jūsų šeimos nariui taip pat sudėtinga atsakyti. Reikėtų išsiaiškinti ar jo tarmė iš tiesų pasikeitė ar tik jums taip atrodo. Kada pasikeitė? Su kuo tas pasikeitimas galėjo būti susiję? Gal būt šeimos narys pradėjo bendrauti su kitą tarmę nei jūsų turinčiais asmenimis ir taip nejučia perima naujų draugų kalbėjimo manierą? Pabandykite be emocijų pasikalbėti su tuo šeimos nariu ar jis jaučia kokius nors pokyčius? Ar jam reikalinga pagalba ar ne. Nes jei jis nematys problemos, deja, bet nieko negalėsite padaryti.
Jei vis dėl to nerimaujate ir nežinote ką daryti  siūlyčiau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą. Gyvo pokalbio metu išsiaiškinus papildomas detales jis padėtų susigautyti kylančiose emocijose bei išgyvenimuose ir kartu padėtų surasti būdų kaip palengvinti Jums kylančius sunkumus.


Stiprybės
Rasa
atsakytas 2020 Vas 12 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų