"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Dažnai galvoju apie savižudybę, nes nebepakeliu ant manęs užgriuvusių sunkumų. Auginu viena mažą vaiką. Su vaiko tevu išsiskyrėme dar nėštumo pradžioje, bet patyčios ir terorizavimas iš jo pusės tęsiasi. Del to kaskart labai stresuoju. Smarkiai pablogėjo mano finansinė padetis, dėl komplikuoto nėštumo teko išeiti iš darbo. Nebegalėjau išlaikyti savo buto,  teko parduoti ir kraustytis į žymiai blogesnes sąlygas. Dabar tenka glaustis mažame bute su tėvais. Su tėvais nuolat pykstames dėl vaiko ir ne tik. Nuolat pergyvenu ir bijau ateities. Draugų neturiu, pasikalbėti nėra su kuo.  Stengiuosi mąstyti pozityviai, kad vaikui reikia mamos, negalima dabar išeiti, kad čia tik juoda linija ir greitai visi blogumai baigsis. Bet jaučiu kad mano būsena tik blogėja. Dažnai verkiu vakarais atsigulus į lovą, kad nieks namatytu, negaliu net valgyti, atrodo kąsnis stringa gerklėje. Pradėjau nekęsti vaiko ir dėl visko ji kaltinti, nors suprantu, kad jis nekaltas, aš pati jo norėjau. Kaip pasijaust stipriau, nepalūžti?

paklausė 2020 Kov 21 Depresija Niekas

1 Atsakymas

Sveiki. Džiaugiuosi, kad radote stiprybės ieškoti pagalbos ir parašėte mums. Tai rodo, kad esate stipri ir pasiryžusi pakeisti Jums nepatinkančią situaciją.
Iš Jūsų laiško suprantu, kad esate pasimetusi, sutrikusi ir nežinote ką toliau daryti. Šiuo metu Jus slegiantys sunkumai atrodo tokie dideli, kad net galvojate apie savižudybę. Džiaugiuosi, kad tokias mintis pavyksta nuvyti šalin ir rasti argumentų kodėl verta gyventi. Ir išeičių tikrai yra ir daug! Tik reikia laiko bei pastangų ir kaip pati savo laiške minite ši bloga linija praeis ir ateis geresnės dienos.
Taigi savo laiške klausiate kaip galite pasijausti stipriau ir nepalūžti. Visų pirma siūlau atsisėsti ir pagalvoti kaip anksčiau susidorodavote su sudėtingomis situacijomis? Ką darydavote? Kas padėjo tuomet kai buvo labai sunku? Kai tai išsiaiškinkite pabandykite savo stiprybes, kurios anksčiau padėdavo įveikti sunkumus panaudoti ir dabar. Dar vienas stiprybės šaltinis gali būti Jūsų vaikas. Kaip minėjote Jūs pati jo norėjote, tad dabar reiktų džiaugtis, kad Jūsų norui pavyko išsipildyti, nes yra daugybė porų kurios nori to paties tik jų norai ne išsipildo. Vaikui esate viskas ką jis turi. Tad gal tai būtų stimulas būti stipresnei?
Dar vienas būdas kaip  galite nepalūžti yra žinojimas ko norite ir siekiate. Atsisėskite ir
įsivaizduokite savo gyvenimą po 5 ar 10 metų. Kokio gyvenimo norite? Kaip atrodo Jūsų diena? Kai žinosite tikslą bus lengviau jo siekti. Tuomet pagalvokite kokį mažą žingsnį dabar galite žengti, kad priartėtumėte prie svajonių gyvenimo? Pvz. Pakeisti savo telefono nr., kad vaiko tėvas nustotų Jus terorizuoti ir tyčiotis? Kreiptis į policiją dėl terorizavimo ar pan. Kai pasirinktą žingsnį pavyks įgyvendinti pagalvokite ką toliau galite padaryti, kad svajonių gyvenimas dar per žingsnelį priartetų. Ir taip žingsnis po žingsnio artėti link gyvenimo kokio norite.
Jeigu pačiai sunku susigaudyti kylančiose mintyse ir išgyvenimuose siūlau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą. Tai taip pat galėtų būti žmogus su kuriuo galėtumėte pasikalbėti, nes savo laiške minite, kad neturite su kuo pasikalbėti. Gyvo pokalbio metu jis padėtų susigautyti kylančiose emocijose bei išgyvenimuose ir surasti būdų kaip žingsnis po žingsnio artėti link norimo gyvenimo pokyčio. Psichologo pagalbą galėtumėte rasti savo poliklinikoje. Be to pagalbą galėtumėte gauti bet kuriame moterų krizių centre. Paieškokite kur Jūsų mieste jis yra įsikūręs ir nebijokite kreiptis. Tikrai sulauksite pagalbos. Jei liūdnos mintys kyla ir norisi su kuo nors pasikalbėti "čia ir dabar" siūlau pasinaudoti Vilties linijos (tel. 116123)arba Pagalbos moterims linijos (tel. 880066366) paslaugomis. Ir svarbiausia nepamirškite, kad esate ne viena! Ir po sunkių laikų visada ateina lengvesi ir šviesesni.

Stiprybės Jums
Rasa
atsakytas 2020 Kov 22 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

507 klausimų
509 atsakymų
9 komentarų
145,400 vartotojų