Keisti pasaulį rytinių ritualų dėka – misija įmanoma

Rytiniai ritualai Rytiniai ritualai

Pasaulis toks spalvingas – tiek daug skirtingų žmonių, pojūčių, patirčių, jausmų, įvykių – visko – tiek lengvesnių, tiek sunkesnių iššūkių keliančių dienų. Kai kurie žmonės sugeba kiekvieną iššūkį priimti kaip galimybę – pamoką, iš kurios gali pasimokyti ir tobulėti, judėti į priekį, o kai kurie – piktžodžiauja it niurgzliai ir temato juodas gyvenimo spalvas bei kaltina visus esančius aplink. Žinoma, yra ir viduriukas, kuomet galime būti tiek pirmu, tiek antru atveju aprašyti žmonės, priklausomai, kaip tą dieną jaučiamės. Aišku viena – bet kokiu atveju norime pokyčių. Tad ką daryti, kad gyvenimas būtų kitoks? Kaip jį pakeisti?!

Viskas prasideda nuo mūsų

Norėdami, kad keistųsi mūsų gyvenimas, turime keistis patys. Pradėti daryti tai, ko anksčiau nedarėme, pradėti mąstyti taip, kaip anksčiau nemąstėme. Natūralu, kad pragyvenus tiek metų, kuomet galvodavome ir elgdavomės taip pat, t.y. pagal turimus ir įsišaknijusius mumyse „šablonus“, mūsų pasaulis akimirksniu nepasikeis – viskam reikia laiko. Kita vertus, pradėjus kasdien daryti kažką kitaip ar pakeitus mąstymą, ilgainiui mūsų gyvenimas gali pradėti kisti.

Rytiniai ritualai

Kas galėtų būti tas „daryti kažką kitaip“ ar „mąstyti kitaip“? Galima pradėti nuo mažų žingsnelių, minimalių pokyčių – rytinių ritualų. Pavyzdžiui, rytą pradėti skiriant 15 minučių sau – atsikėlus ne pulti prie telefono ir ne įsijungti internetą (tuomet nuo pačio ryto apkraunate save informacijos gausa, kuri dažnai būna nei reikalinga, nei naudinga), o padaryti keletą tempimo pratimų, paskaityti knygą, užsimerkus giliai pakvėpuoti, pamedituoti ar išrašyti mintis į sąsiuvinį – kaip praleisti „savo“ laiką būdų gali būti įvairių. Laikui bėgant pajusite, jog dienos pradėjimas skiriant laiko sau pačiam – puikus pozityvo užtaisas likusiai dienai. Juk dieną pradedate ne nuo skubėjimo ir lėkimo, o nuo ramaus ryto – rytinio ritualo. Kasdien skirdami sau 15 minučių, pamažu galite didinti trukmę iki 30 minučių, iki valandos ar ilgiau – neįsistatykite į konkrečius rėmus, kad būtinai tik 15 ar 30, ar pan. minučių, pajauskite ir skirkite laiko sau tiek, kiek norisi.

Pasileiskite gyvenimo tėkmei

Rytinis ritualas NEREIŠKIA, kad kiekvieną rytą PRIVALOTE daryti tik vieną pasirinktą veiklą. Gyvenimas tolygus judesiui – viskas kinta, keičiasi – pasileiskite gyvenimo tėkmei ir kas rytą pajauskite, ko jums reikia būtent šiandien. Galbūt šį rytą jaučiate, kad norite padaryti fizinių pratimų seriją, nes laukia ilga diena prie darbo stalo; galbūt pajutote, kad skauda galvą – meditacija ir kvėpavimo pratimai būtų kaip tik į naudą; o galbūt sapnavote ryškius sapnus ir jus tai labai „palietė“ emociškai – minčių išliejimas į sąsiuvinį šiuo atveju pagelbėtų. Neprisiriškite prie konkretaus laiko sau skyrimo veiksmo ir pamatysite, kaip kasdien atliekama skirtinga veikla ne tik pamažu keičia jūsų pasaulio suvokimą, bet ir daro jus lankstesnėmis asmenybėmis.

Ne prievolė, o malonumas

Jeigu vieną rytą ėmėte ir neskyrėte laiko sau, nes netyčiom pramiegojote ar turėjote itin anksti keltis, ar dar iškilo kokių priežasčių – nekaltinkite savęs ir prisiminkite, kad tai neturi tapti prievole, rytinis laiko sau skyrimas turi būti malonus ir atpalaiduojantis, energizuojantis ar suteikiantis panašių jausmų. Tačiau norint iš tiesų matyti pokyčius savo gyvenime, tas vienetinis rytinio ritualo praleidimas neturi tapti kasdieniu „pramiegojimu“, „skubėjimu“, „laiko neturėjimu“ ir pan.

Motyvacijos šaltinis

Gali kilti klausimas, iš kur atrasti motyvacijos kasdien keltis tomis 15 ar daugiau minučių anksčiau. Motyvacija yra stipriausia, kai ji kyla iš vidaus, tad kviečiu jus pačius atsakyti į klausimus, kaip labai norite tapti laimingi / atsipalaidavę ir pan.; kiek patys sau esate svarbūs; kiek esate pasiryžę padaryti dėl savo vidinės gerovės. Juk norint keisti savo gyvenimą viskas prasideda nuo mūsų pačių – viskas kyla iš vidaus ir ilgainiui pokyčiai pasimato išorėje.

Kviečiu jus jau ateinantį rytą pradėti nuo nuoširdaus laiko skyrimo sau ir pastebėti, kaip kasdien kinta jūsų savijauta, o pamažu ir išorinis pasaulis. Prisiminkite, kad tai turi būti ne prievolė, o nuoširdi meilė sau, kuri ilgainiui turės galimybę plėstis ir apimti šalia esančius.

Nuostabių potyrių ir kasdienių minimalių pokyčių!