Mintys materializuojasi: kaip mąstyti pozityviau?

Pozityvus mąstymas Pozityvus mąstymas

Gyvenime būna visokių dienų: ir nuostabių, priverčiančių šokinėti iš džiaugsmo, ir kupinų sunkumų, iššūkių, kurie itin sekina. Įprastai sėkmingomis dienomis mes būname pakilios nuotaikos ir jaučiamės gerai, tačiau susidūrus su iššūkiais reakcijų skirtumai būna ryškesni: vieną asmenį sunkumai tik dar labiau motyvuoja, o kitas, vos iškilus menkiausiai kliūčiai, puola į neviltį ir keiksnoja viską iš eilės. Kita vertus, galime matyti daug iškilių ir sėkmingų žmonių, kurie į pasaulį žvelgia itin pozityviai, nepriklausomai nuo to, ar jų gyvenime ryškiai šviečia saulė, ar siaučia didžiausia audra ir uraganas.

Realybė tokia, kad dažnai didesnį dėmesį teikiam išoriniam, o ne vidiniam pasauliui. Ne retai netgi įsisukam į šį priklausomybės nuo aplinkybių ratą ir nebesame atsakingi už savo gyvenimą. Juk ryte išlipus iš lovos ir pamačius lietų daug lengviau paburnoti negu pasidžiaugti vien dėl to, kad pradedame naują dieną, kuri gali būti kupina gražių akimirkų. Leidžiam išoriniams veiksniams paveikti tai, kaip jaučiamės viduje, tai, kuo gyvenam, tikim, galiausiai tai, kokie esame.

Pozityvumo sėkla

Ties kuo susitelkiame, tas tampa svarbesniu – nukreipkite dėmesį vien į problemas, jausitės labiau pavargę, apsunkę, jus tai laikui bėgant pradės itin slėgti; perkelkite į pozityvius dalykus – jausitės energingi, motyvuoti, sieksite savo tikslų ir svajonių. Ką kuriate savo viduje, tas atsispindi ir išorėje. Juk jei pasodinsite obelį, neišaugs klevas ar atvirkščiai. Sėdamas pozityvumo sėklą ir laistydamas ją atsigręžimu į save, savo vidų, puoselėdamas ir kartu augindamas kitas meilės, laisvės sėklas savo viduje užauginsite ne tik puikų derlių, bet ir visą sodą, kuris pamažu suvešės jūsų išoriniame pasaulyje ir pradės skleistis į visus gyvenimo aspektus.

Neskubėkite

Žodžiai skamba gražiai, tačiau kaip iš tiesų tai veikia realybėje? O veikia labai paprastai, tik tam reikia laiko. Juk jeigu visą gyvenimą nugyvenome mąstydami ne itin teigiamai ir dėmesį labiau kreipdavome į negatyvius dalykus, problemas, natūralu, kad prireiks laiko, kol pradėsime matyti kitokias gyvenimo spalvas. O juk gyvenimas išties ryškus ir pilnas gražių momentų. Tereikia atsimerkti ir leisti savo vidiniam pasauliui išsiskleisti.

Net jeigu dabar viską matote pilkomis spalvomis – nekaltinkite savęs ir nepykite ant savęs, priimkite tai – juk būtent dėl to esate čia ir skaitote šį straipsnį, ir būtent dėl to dabar jūsų laukia nuostabi asmeninė kelionė po vidinį pasaulį.

Kaip mąstyti pozityviau?

„O kaip pagaliau pradėti mąstyti pozityviai?“ – gali kilti klausimas. Technikų apstu įvairių ir skirtingų, tačiau šįkart dalinuosi šia jų:

  • Koks nors reiškinys iš esmės nėra nei geras, nei blogas, jis tiesiog yra, o yra būtent toks, kokią reikšmę ir kokį atspalvį mes jam suteikiame. Paimkime pavyzdį: lauke šalta ir jūs sušalote. Galite pykti ir priešintis tam, bet nuo to nebus nė kiek geriau, tačiau galite paimti ir pagalvoti: „Na, sušalau, to nebepakeisiu jau, tačiau grįžus pasidarysiu karštos arbatos, užsimausiu vilnones kojines ir šiltai į lovą!“ Na, argi antras variantas ne mielesnis širdžiai? Ar vien jau jį skaitant nesijaučiate bent kruopelyte geriau ir... šilčiau?!

Tad pastebėkite save ir kuomet pradedate negatyviai mąstyti ir pasiduodate sunkumams, pagalvokite, kokia galėtų būti pozityvioji šių iššūkių pusė, ką galėtumėte padaryti tokio, kad jaustumėtės bent kiek geriau? Paimkite rašiklį, popierių ir visa tai žymėkitės. Taip pat, kad lengviau atkreiptumėte dėmesį į savo mintis, galite naudoti dėmesingo įsisąmoninimo praktiką, kuri moko kontroliuoti savo dėmesį ir sąmoningai pastebėti savo mintis bei sutelkti jas ties tam tikrais objektais. Ši technika leidžia į viską pasižiūrėti be vertinimo, išjaučiant, išbūnant „čia ir dabar“, susitelkiant į patį procesą ir mėgaujantis, nepriklausomai nuo to, ar dirbtumėte sunkius darbus, ar tiesiog valgytumėte.

Aplinkybių pakeisti dažnai nė negalime, tačiau požiūrį – laisvai. Tai išties mūsų galioje, juk kaip mes galvosime, kokias mintis kursime, taip ir matysime bei suvoksime pasaulį. Rinkitės atsakingai, kokias sėklas sodinsite ir ką auginsite, puoselėkite šį savo asmeninį minčių sodą taip, kaip jaustumėtės geriausiai.

Viskas yra jumyse ir priklauso tik nuo jūsų, tad pirmyn!

 

Naudoti šaltiniai:

https://www.psychologytoday.com/blog/the-mindful-self-express/201704/stuck-in-negative-thinking-it-could-be-your-brain