"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki. Esu uždaras žmogus nuo pat mažens. Saugiausiai jaučiuosi, kai esu vienas be aplinkinų. Automobilyje ar namuose.. Labiausiai bijau bendrauti su kitais žmonėmis.. Daugiausiai palaikau ryšį tik su šeima ir savo mergina.. Tiesiog kažkodėl bijau naujų žmonių nuo pat vaikystės ir niekaip negaliu pradėt bendraut su jais, nes tiesiog bijau ir tai trukdo pilnavertiškam gyvenimui. Taip pat kyla problemų su bendravimu ir darbe. Kaip tai spręsti?

paklausė 2020 Geg 26 Kita Mantas

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Sveiki,

Savo laiške rašote , jog bijote bendrauti su kitais žmonėmis, tačiau vien tai, jog išdrįsote parašyti šį laišką, rodo, jog tos drąsos savyje jūs turit, kadangi tikiu, jog reikia nemažai drąsos kreiptis pagalbos, patarimo ar pasidalinti savo sunkumais.

Suprantu, jog baimė bendrauti su kitais žmonėmis sukelia problemų tiek asmeniniame gyvenime, tiek bendraujant su kolegomis darbe. Kai nėra patenkinamas bendravimo poreikis, tai tikrai gali sukelti problemų pilnavertiškam gyvenimui.

Dažniausiai baimė bendrauti yra susijusi su baime būti atstumtam, nepritapti prie kitų. Taip pat, žmogų gali veikti aplinka, jos keliami standartai, ko pasekoje gali sumažėti pasitikėjimas savimi.

Visų pirma, ką siūlyčiau padaryti norint spręsti šią problemą, tai yra kreiptis pas specialistą. Savo mieste tikrai galite rasti tiek mokamą, tiek nemokamą psichologinių konsultacijų gavimo galimybę. Gyvo pokalbio metu, galėtumėte labiau pažinti savo baimę bendrauti.

Taip pat, tikiu, jog tokiam žingsniui, kai yra baimė bendrauti su žmonėmis, gali pritrūkti drąsos kreiptis pas psichologą. Pabandykite pagalvoti, kas turėtų pasikeisti jūsų gyvenime ar jumyse, kad drąsos bendrauti atsirastų daugiau. Taip pat, pagalvokite, kada tokios drąsos buvo daugiausiai, gal tam įtakos turi aplinka, konkretūs žmonės ar kažkokie kiti dalykai, kurie jums padėjo užmegzti santykius kažkada. Savo laiške rašėte, jog turite merginą. Prisiminkite kaip prasidėjo bendravimas su ja, galbūt tuose prisiminimuose pastebėsite savo stipriųjų pusių už kurių galėsite užsikabinti.

Dar vienas iš būdų „pralaužti ledus“ norint užmegzti bendravimą su kitais yra mažiau galvoti apie rezultatą, o daugiau pabandyti mėgautis procesu. Žmones suartina bendri pomėgiai, filmų rekomendacijos, juokingos istorijos,  pats išėjimas kažkur kur yra žmonės ar tiesiog neverbalinis bendravimas.  

Kelionė į baimės bendrauti įveikimą gali būti nelengva, bet tikiu, jog jei išdrįsite, jums tikrai gali pavykti. Susitelkite į save, į savo jausmus, kurie kyla bendraujant, stebint kitus ar būnant tarp kitų žmonių. Raskite, tai kas jums trukdo gyventi pilnavertišką gyvenimą ir dirbkite su tuo. Jei kylą sunkumų ir toliau, eikite pasikalbėti su kažkuo, kas jūsų neteis, nevertins, o toje kelionėje padės pasiekti finišą.

Sėkmės, Laura.

atsakytas 2020 Geg 29 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų