"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Mano vaikui 2 metai ir jis pradejo save znaibyti krapstyti draskyti, apskritai jisai sunkus vaikas. Ka man daryti ir kur kreiptis?
paklausė 2020 Bir 23 Stresas anonimas

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū, kad pasitikėjote mumis ir pasidalinote savo išgyvenimais. Džiaugiuosi, kad nusprendėte ieškoti pagalbos norėdama pakeisti netinkamą vaiko elgesį į tinkamesnį.
Tačiau tam, kad tai būtų galima padaryti reikia  suprasti ką jūsų vaikas  nori pasakyti tokiu savo elgesiu. Dauguma vaikų iki 3 metų nemoka išreikšti savo jausmų ar poreikių žodžiais, o tai padaro panaudodami fizinius veiksmus, tokius kaip žnaibymasis, mušimas, kandžiojimas ir kt. Tiesa vaikas taip besielgdamas nenori nieko įskaudinti ar sužeisti. Jis tiesiog kitaip nemoka išreikšti savo jausmų ar poreikių.
Tačiau nepaisant to, vaiko žnaibymasis, kasymasis, draskymasis netampa teigiamų dalyku. Tad štai ką galėtumėt pabandyti padaryti, kad toks Jūsų vaiko elgesys reikštųsi kuo rečiau arba visai išnyktų.

Visų pirma pabandykite išsiaiškinti kodėl jūsų vaikas pradėjo taip elgtis? Gal tai susiję su kokiu nors įvykiu ar situacija? Kaip dažnai kartojasi toks vaiko elgesys? Pastebėkite ir paanalizuokite situacijas kai pasireiškia toks vaiko elgesys (kas vyksta prieš tai kai vaikas pradeda save žnaibyti ar kandžioti, kur tai vyksta, kas būna šalia vaiko, ką tuo metu veikia jūsų vaikas ir t. t. Gal toks vaiko elgesys pasireiškia kai jis būna alkanas? Pavargęs? Išsigandęs? Gal kai nuobodžiauja? Ar kai per daug veiklos vyksta aplink, o jam norisi ramybės? Gal sulaukia kitų žmonių išskirtinės reakcijos į tokį savo elgesį? Kuo daugiau dalykų pastebėsite ir atrasite dėsningumus kada jūsų vaikas taip elgiasi, tuo lengviau galėsite suvaldyti tokias situacijas ir jas keisti.
Jei pavyksta pastebėti, kad vaikas ruošiasi sau žnybti ar kasti, galite pabandyti pasiūlyti jam kokią nors kitą jo mėgstamą veiklą. Pvz. Eit paskaityti knygelę ar bokštą sudėti.
Visų antra, siūlyčiau pagalvoti apie tai kaip jūs reaguojate į tokį vaiko elgesį. Gal būt vaikui pradėjus save gnaibyti labai stipriai sustresuojate ir pradedate šaukti ant vaiko ir ji drausminti. Tokiu būdu suteikiant vaikui dėmesio, kad ir neigiamo. Sulaukus daug dėmesio dėl vienokių ar kitokių vaiksmų vaikai yra linkę juos kartoti. Tad pasistenkite į netinkamą vaiko elgesį reaguoti kiek įmanoma ramiau. Tam padėti galėtų gilus jūsų kvėpavimas. Stabdykite netinkamą elgesį ir ramiai sakykite kaip manote, dėl ko tai vyksta. Pvz. Stop. Aš suprantu, kad tu dabar pavargai. Tad eik pailsėti ar knygutę paskaityti...ir t.t.
Labai svarbu, kad vaikas išmoktų tinkamai reikšti savo jausmus, norus ir poreikius. Todėl kai su juo kalbate kaip galima dažniau įvardinkite skirtingus jausmus, nes tik galėdamas įvardinti kaip vaikas jaučiasi galės mokytis kaip su tais jausmais susidoroti.

Jeigu pačiai nepavyksta susidoroti su netinkamu vaiko elgesiu galima kreiptis pagalbos į specialistus. Pasikalbėkite su šeimos gydytoją ji žinos kas jūsų gyvenamajame mieste galėtų jums padėti.

Svarbiausia apsišarvuoti kantrybe ir atkakliai siekti norimo tikslo,nes pokytis per vieną dieną ar savaite neįvyks.

Stiprybės Jums
atsakytas 2020 Bir 27 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų