"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Draugavome su draugu 4 metus., iš kurių 3 m. gyvenome kartu. Nesame tokie jauni, mums virš 30 m. Susižadėjome prieš metus ir  neseniai išsiskyrėme. Priėjome tokį sprendimą, daugiau tai buvo Jo sprendimas, kad nesukūrėme emocinio ryšio, pradėjome mažiau kalbėtis, laiką leisdavom net atskiruose kambariuose, abu atšalome. Viskas tiesiog tekėjo viena linija, mes neaugome santykiuose ir netobulėjome kartu.  Dėl santykių eame kalti abu, kiekvienas turi stengtis. Liūdna, kad tik dabar mokomės.  Aš norėjau dar stengtis, bandyti keistis, bet Jo buvo sprendimas, kad mes nepasikeisime. Abiems dabar sunku labai dėl to, reikia laiko atsigauti. Noriu Jūsų paklausti, kaip kurti emocinį ryšį tarp vyro ir moters? Kodėl taip atsitiko? Ar tikrai reiktų padėti tašką ar dar galima lipdyti? Kaip nepadaryti tų pačių klaidų gyvenime? Ačiū.

paklausė 2020 Lap 26 Santykiai poroje Kleopatra

1 Atsakymas

Sveiki.

Iš Jūsų laiško suprantu, kad liūdite ir labai išgyvenate dėl skyrybų su sužadėtiniu.

Skyrybos nelengvas įvykis  ir susitaikymas su tuo dažniausiai taip pat nebūna lengva. Nes 4 metus su vienu žmogumi siejote savo ateitį, gyvenote kartu, o dabar santykiai nutrūko ir reikia prie visko pratintis iš naujo (nauja dienotvarkė, naujos veiklos gal net nauja gyvenamojo vieta). 

Savo laiške klausiate kodėl atsitiko, kad nesukūrėte emocinio ryšio ir išsiskyrėte. Deja,bet atsakyti į šį klausimą aš negaliu. Santykiai yra dviejų žmonių reikalas ir kaip pati savo laiške teigiate abu žmonės turi stengtis ir puoselėti tą ryšį. Greičiausiai kažkuriuo metu vienas arba kitas, o gal abu iškart patingėjote, ne pasistengėte vienas dėl kito ir palaipsniui tai darėte vis rečiau. Ko pasekoje santykiai atšalo.  Ar dėti tašką santykiuose ar dar stengtis? Priklauso nuo abiejų žmonių. Aš visada sakau, kad verta stengtis ir bandyti atnaujinti santykius bei atkurti buvusį ar sukurti naują emocinį ryšį. Tačiau būtina sąlyga yra ta, kad to turi norėti abu partneriai. Jei norėsite tik Jūs tada neverta,nes kaip ir savo laiške teigiate abu esate kalti dėl nutukusių santykių. Tad abu ir turite prisiimti atsakomybę už juos ir bandyti kurti iš naujo arba palikti nutrauktus.

Savo laiške taip pat klausiate kaip stiprinti emocinį ryšį tarp vyro ir moters. Paspaudę čia rasite labai išsamų psichologo straipsnį apie tai. Tikiuosi informacija bus naudinga, gal atrasite ką darėte ne taip kaip rekomenduojama ir tai žinodama galėsite daugiau tokių klaidų nebekartoti.

Ir galiausiai, kad ir kaip būtų sunku nepamirškite pasirūpinti savimi. Jei aplanko liūdnos mintys, paskambinkite draugei ar artimam žmogui pasikalbėti. Pagalvokite gal kažką anksčiau norėdavote išmokti, bet neturėjote tam laiko. Dabar yra puiki proga tai padaryti. Užsiėmimas mėgstama ir įdomia veikla pakels nuotaiką ir padės lengviau dorotis su iškilusiais sunkumais.

Stiprybės Jums

Rasa 

atsakytas 2020 Lap 28 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
108,059 vartotojų