"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jaučiu, kad esu niekam tikusi - niekaip nesugebu susirasti man patinkančio darbo, nesukuriu ilgalaikių santykių, o praeitame darbe nuolatos girdėjau kaip viską darau blogai ir kokia aš niekam tikusi. Gavus darbo pasiūlymą ir užduotį priėmimui man prasideda panika, vėl ir vėl prisimenu visus atvejus, kai viską sumoviau, tada niekaip negaliu susikaupti, nusiraminti, nes iškart matau kaip vėl susimaunu ir galų gale tai įgyvendinu ir tikrovėje ir taip jau kurį laiką sukuosi šiame rate.

Tuo pačiu jaučiu, kad nieks manęs nemėgsta ir niekas iš tikrųjų nenori su manim būti, o tie kurie būna tai daro tik iš pareigos. Žinoma, tai maskuoju, toliau bendrauju su draugais, juokauju būdama kompanijoje, nes žinau, kad tikrieji mano jausmai niekam nėra įdomūs. Kaip iš naujo savimi patikėti? Nebežinau ką su savimi daryti...

paklausė 2021 Kov 14 Depresija Erika

1 Atsakymas

Labas, Erika

Iš jūsų laiško jaučiu, jog esate nusivylusi ir pasimetusi. Rašote apie tai, kad nesiseka rasti patinkančio darbo, sukurti ilgalaikių santykių ir jaučiate, kad žmonės jūsų nemėgsta.

Taip pat rašote, jog ankstesniame darbe nuolatos girdėdavote, jog esate niekam tikusi ir viską darote blogai, ko pasekoje, kaip suprantu, ėmėte savimi nepasitikėti.

Visų pirmiausiai noriu atkreipti jūsų dėmesį į jūsų buvusių kolegų elgesį ir pasakyti, jog klysti darbe yra žmogiška ir normalu. Kažko nesuprasti, susimauti ar sugadinti - taip pat normalu, juk atėjęs žmogus į darbą neretai nežino ar nemoka visų jo subtilybių, tačiau per klaidas mokosi. Tuo tarpu tvirto kolektyvo tikslas yra padėti tam žmogui išmokti ir “įsivažiuoti” į savo darbą. Pagalvokite ar jūsų buvęs kolektyvas jums tai padėjo? Jei vis dėl to atsakymas yra ne, tuomet nuolatinis smerkimas ir minties piršimas, jog esate nevykusi yra ne kas kita kaip psichologinis smurtas. Jūs nesate kalta, dėl tokio elgesio. Kaip bebūtų tikiu, jog buvimas tokioje erdvėje ir nuolatinis nepasitenkinimo ir įžeidinėjimų girdėjimas gali privesti prie nepasitikėjimo savimi dėl kurio gali kilti problemų atliekant kitus darbus kitame darbe ar asmeniniame gyvenime.

Rašote, jog gavusi užduoti darbe iškart galvoje modeliuojate kaip viską sumausite, kol galiausiai tai įgyvendinate ir realybėje. Minčių galia yra neįtikėtina. Išankstinis nusiteikimas nesėkmei iš tiesų veda prie nesėkmės. Gal derėtų padaryti atvirkščiai ?

Vakare prieš einant miegoti sumodeliuokite mintyse savo sėkmingą darbo dieną nuo pat darbo dienos pradžios iki jos pabaigos? Mintimis pereikite per pasiruošimą jai, gal yra kokių ritualų, kurie jus nuteikia pozityviai? Po to mintimis po mažu peržvelkite visą dieną, įsivaizduokite kaip gaunate užduotį, kaip jos imatės, ką darote pirmiausiai ir svarbiausia modeliuokite taip, jog užduoties atlikimas pavyktų. Savo įsivaizdavime galite numatyti kylančių sunkumų, kadangi tai yra tik įsivaizdavimas, tuomet sugalvokite tiems sunkumams sprendimo būdus. Improvizuokite. Tokio modeliavimo tikslas yra ruoštis realybei. Realybėje gavusi užduotį 3 kartus giliai įkvėpkite (pro nosį) ir iškvėpkite (pro burną, iškvėpimas turi trukti ilgiau nei įkvėpimas)  prisimindama savo ankstesnį sėkmingą modeliavimą, tuomet imkitės užduoties atlikimo. Tai gali padėti sumažinti jūsų patiriamą nerimą.

Savo laiške dar rašote, jog niekas jūsų nemėgsta, nenori su jumis būti, o tai kas daro tai, daro tai tik iš pareigos, tačiau taip pat minite, jog leidžiate laiką su draugais, kartu juokaujate. Šioje vietoje norisi atkreipti jūsų dėmesį, jog niekas neprivalo su jumis būti ir juokauti, niekas neprivalo būti jūsų draugu, tačiau jei turite tokių žmonių su kuriais leidžiate laiką, galite pasijuokti, pasikalbėti, tai reiškia, jog jie patys pasirinko jus būti jų drauge. Nors laiške minite, jog tikrieji jūsų jausmai yra niekam neįdomūs, nėra aišku ar jūs jų neslepiate. Jei viduje jaučiatės blogai, bet išorėje juokaujate, žmonėms gali būti sunku suprasti kokia yra tikroji realybė. Gal yra bent vienas žmogus su kuriuo galite pasikalbėti apie tai kas iš tiesų vyksta jūsų viduje?

Taip pat, tai tik mano prielaida, gali būti, jog jūsų patiriamas nepasitikėjimas savimi ir nesėkmės darbe sukelia sunkumų bendraujant ir asmeniniame gyvenime. Ir išsprendus vieną sunkumą, išsispręstų ir kitas. Kaip bebūtų naudinga būtų pasikalbėti ir su psichologu, kuris padėtų nuosekliau ir išsamiau suprasti save, savo jausmus ir padėtų įveikti kylančius sunkumus.

Linkiu sėkmės, Laura.
atsakytas 2021 Kov 22 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų