"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, nežinau kaip būtų teisingiau elgtis. Man pačiai norisi viską slėpti, geriau sakyti, kad tėtis yra Norvegijoje, nei sakyti, kad sėdi kalėjime. Vaikui dabar 5 metai, o tėvas išeis po gerų dviejų metų. Ilgas laiko tarpas tiek mano tiek vaiko akimis. O  apie lankymą net baisu pagalvoti. Baisu, kad neišgąsdinčiau vaiką. Kaip geriau elgtis? jaučiames, kad plėšomes ir nežinau ką daryti.

paklausė 2021 Kov 20 Tėvai ir vaikai angele

1 Atsakymas

Sveiki, Angele

Iš aprašytos jūsų dabartinės situacijos suprantu, jog esate tarp dviejų labai svarbių ir sudėtingų jums apsisprendimų- sakyti vaikui tiesą, jog tėvas yra kalėjime ar meluoti vaikui ir sakyti, jog jis išvyko į užsienį. Rašote, jog jums baisu neišgąsdinti vaiko. Galiu tik pasakyti, jog jūsų baimės ir visi kiti kylantys jausmai (pasimetimas, nežinojimas ką daryti, beviltiškumas) yra visiškai pagrįsti. Šiuo atveju abu sprendimai turi tam tikrų savo niuansų.

Tiesos atskleidimas vaikui reikalautų subtilaus, jam suprantamo paaiškinimo apie tai, kas atsitiko. Gali kilti klausimai ar mano tėvas yra blogas, ar jo reikia bijoti, kas yra kalėjimas ir daugybė kitų klausimų į kuriuos turėtumėte būti iš anksto pasiruošusi atsakymus. Bent jau kiek leidžia galimybės nuspėti tuos klausimus. Taip pat vaikas gali jausti gėdos jausmą, pykčio jausmą ar susidurti su patyčiomis. Kaip bebūtų tiesos atskleidimas gali padėti išsaugoti vaiko ir tėvo ryšį, padėti palaikyti santykius ir susidaryti realų situacijos vaizdą.

Suprantu, jog noras pameluoti vaikui turėtų atlikti apsauginę funkciją, tačiau svarbu suprasti, jog gali kilti ir kiti sunkumai. Sugrįžkime šiek tiek į esamą situaciją ir tikrąją realybę. Vyras yra kalėjime, bausmę, kaip rašote, atliks po gerų dviejų metų. Tai reiškia, jog bus praleisti vaiko gimtadieniai, Kalėdos, kitos šeimos šventės. Taip pat apribotas bendravimas, terminuoti pokalbiai, pasimatymo galimybės. Vaikui gali kilti kaltės, pykčio ir apleistumo jausmas, jog tėvas išvažiavo ir negrįžta, jog nenori su juo bendrauti, jo matyti. Iš to gali atsirasti kaltės jausmas nukreiptas prieš save, jog jis dėl to kaltas, jog jis nerūpi tėvui.

Galiu tik įsivaizduoti ties kokiu sunkiu sprendimu jūs dabar stovite ir noriu pasidžiaugti, jog šioje situacijoje galvojate apie vaiką ir jo gerovę, ieškote atsakymų apie tai, kas jam būtų geriausia, tačiau sprendimą turėsite priimti jūs.

Rekomenduočiau pasitarti su vaikų psichologu apie esamą situaciją, kuris padėtų pasiruošti pokalbiui, jei nuspręstumėte pasakyti vaikui tiesą arba padėtų daugiau paanalizuoti sukurtą melą ir jo galimas pasekmes. Nemokamai teikiančių paslaugas psichologų, kurie dirba su vaikas galite ieškoti savo miesto Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje (PPT). Taip pat rekomenduočiau pačiai pasikalbėti su psichologu ar artimu jums žmogumi ir apie savo išgyvenimus. Artimo žmogaus įkalinimas paliečia visa šeimą, nelikite viena.

Sėkmės, Laura.
atsakytas 2021 Kov 22 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų